Sari la conținut
Forum Roportal
CrYnA^}{

Dragostea adevarata e eterna?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vrobesc pentru cei care cred in dragoste.

Eu nu eram una dintre aceste persoane, dar o intamplare aiurea m-a facut sa cred in ce spuneam ca e o prostie...in sentimente...

Intradevar intalnim dragostea, dar cat va durea acel sentiment?

Obinuinta cu persoana de alaturi poate fii considerata dragoste?

Si in fond aiureala aia care ne da peste cap toata viata o putem considera cel mai frumos sentiment? ... DA, parerea mea ;) ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: dragostea poate dura cate clipe, o zi sau pentru totdeauna. nu cred ca exista o regula pentru timp.

In ceea ce priveste obisnuinta, eu nu o vad ca dragoste. este intr-adevar o forma de atasament, eventual respect, dar acestea nu trebuie confundate cu dragostea. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine ce la mai frumos sentiment este fericirea. daca unii ajung la fericire prin dragoste, bravo. dar cred ca exista si alte modalitati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine ce la mai frumos sentiment este fericirea. daca unii ajung la fericire prin dragoste, bravo. dar cred ca exista si alte modalitati!

[snapbacca]30830[/snapbacca]

 

 

Exista si alte metode ;), ai mare dreptate, dar cea mai eficienta ramane dragostea. Oricat de multe realizari profesionale ai avea, oricat de mult ti-ai iubi famila, oricati prieteni ai avea, lipsa iubirii anuleaza totul. In schimb... poti fi "caing of the world" doar daca iubesti si esti iubit.

 

Pentru mine dragostea este cel mai frumos sentiment si asa va fi toata viata. As vrea sa iubesc mereu asa cum iubesc acum... Daca va fi sau nu asa promit sa va spun la sfarsit. Stiu ca exista perechi care la 70 de ani se iubesc la fel ca la 19 si mai stiu ca exista alte perechi care dupa 2 ani se intreaba de ce mai sunt impreuna... Se pare ca dragostea, din punct de vedere al duratei, este un fel de cainder surprise cu doar 2 variante posibile.

 

 

Roberta :)"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca daca ai tinut cu adevarat la cineva sentimentele acelea nu au cum sa dispara de tot..nu ai cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o...amintirea ramane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea este ca daca ai tinut cu adevarat la cineva sentimentele acelea nu au cum sa dispara de tot..nu ai cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o...amintirea ramane.

[snapbacca]30993[/snapbacca]

sunt de accord. caiar daca o relatie bazata pe dragoste se termina scanteia tot ramane acolo undeva gata sa se aprinda.

dar nu cred ca dragostea aceea plina de pasiune care te face sa nu mai fi rational cu tine si cu altii dureaza o vesnicie. cred ca devine o dragoste bazata pe atasament si prietenie, respect si incredere.

nu cred ca exista ceva care dureaza caiar vesnic. ceva care incepe are si un final 8) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai iubit cu adevarat, da, amintirea clar ramane. dar asta nu inseamna ca daca ai iubit o data cu adevarat nu mai poti iubi din nou la fel de adevarat si cu aceeasi intensitate 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci cand esti casatorit si dragostea inceteaza sa mai existe? Ramane respect, atasament, dorinta de a nu rani pe cel/cea care te iubeste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ai iubit cu adevarat, da, amintirea clar ramane. dar asta nu inseamna ca daca ai iubit o data cu adevarat nu mai poti iubi din nou la fel de adevarat si cu aceeasi intensitate

prima parte e adevarate a doua nu ti-o spun din experienta pentru ca nu poti sa uiti si stiu ce vorbesc crede-ma 8)

nu trece zi sa nu ma gandesc un pic si sunt 4 ani de atunci

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×