Sari la conținut
Forum Roportal
crezicava

-= Exista solutie ? =-

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

Cred ca v-ati dat seama deja care este problema mea :D)

 

Parca am lipici, fara sa vreau din 2 fete pe care le abordez 1 abia a iesit dintr-o relatie si nu poate sa inceapa alta noua, are nevoie de timp si este confuza.

Desi, toate spun ca se simt excelent in prezenta mea (chiar arata asta, la inceput, inainte sa se ajung la pasul de trecere catre un inceput de relatie - spre exemplu primul sarut sau prima noapte de dragoste).

Apoi brusc, stii ca nu sunt pregatita, din cauza motivului sus mentionat

 

2 intrebari am :

 

1 - Credeti ca acest lucru este doar un motiv invocat, iar adevaratul motiv este altul ?

 

2 - Si daca nu este un motiv inventat, ceva tipic in ziua de azi, iar lucrurile chiar asa stau, ce poti face in cazul acestor fete, exista vre-o solutie pentru a le convinge sa isi intoarca atentia spre tine ? (Eu inca nu am gasit unul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Poate fi si adevarul dar si o scuza in aceeasi masura. Ca se simt bine in compania ta nu inseamna ca si in cazul unei relatii va fi la fel.

 

2. Ce poti face? Sa ai rabdare.. sa le acorzi timpul de care au nevoie pentru a se detasa de trecut. Dar vezi ca si aici exista ceva ce n-o sa-ti placa... sa ajungi un prieten pentru ele si sa nu-si doreasca mai mult de atat de la tine. :D

 

Doar tu poti sa stii care e solutia cea mai buna... tu esti langa ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai m-am gandit si eu ca pot deveni un bun prieten.

de aceea de multe ori am evitat sa discut problemele legate de fosta lor relatie, etc.

 

dar uneori nu e de ajuns.

 

crezi ca trebuie sa fiu mai rece cu ele ? sa fiu mai distant ?

de exemplu sa nu mai vb asa mult cu ele ... sau sa imi vad de ale mele fara ca uneori sa le implic .. etc ?

 

daca or sa zica ca uite acum pt ca ele nu au vrut eu sunt rece cu ele ??

 

e cam tricky .... ce sugestii imi dai nightwish ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu sa-ti zic ce-ai putea sa faci. Deocamdata ele au nevoie de un suflet aproape, fara sa se gandeasca ca respectivul vor mai multe de la ele. Incearca sa le fii inainte de toate un prieten. Pe parcurs ai sa vezi daca se poate sau nu mai mult de atat.

Nu incerca sa grabesti lucrurile pentru ca ai toate sansele sa ramai si fara prietenia lor. Bine.. asta in cazul in care te intereseaza fetele alea si altfel decat o partida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fetele despre care vb eu sunt cele pentru care eu vreau o prietenie, nu numai o partida ...

 

e f ciudat cum gasesc asemenea fete ... ca nu stiu inainte despre ele ca au avut prieten.

 

si e f greu sa stabilesc % de prietenie care sa il am in asa fel incat ele sa nu ma vada numai asa dupa aia ...

 

mai ales ca mai eu un paradox, fetele de care imi plac se intampla cestii d-astea, iar cele pentru care nu am atractie, vin ele la mine ... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai.. sincer.. tu te poti da peste cap de cate ori poftesti, asta nu le va face pe ele sa te vada cu alti ochi. (asta apropo de procentul ala de prietenie). Cine spune ca n-ai sa te alegi cu un prieten de nadejde din toata povestea asta? Ia-o usor, pas cu pas.

Daca e sa fie ceva, o sa fie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×