Sari la conținut
Forum Roportal
Tyrone

DIGI sau DOLCE

Postări Recomandate

Voi ce credeti care e cea mai buna televiziune prin satelit, cea oferita de DOLCE sau DIGI TV ? Avantaje, dezavantaje ? Poat din cei care aveti acasa deja, imparasiti nishte parare, convingeti-ma sa ma abonez si eu... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te-ai hotarat pe dolce primul soc va fi personalul romtelecom: incredibil dar e teribil de dragut. pachetul dream e mai bun ca celelalte oferte, dar aici problema e subiectiva. in 7 luni (si ma uit destul la tv :doh: ) maxim de 2 ori a picat. morala: super incantat. cat despre upc/astral - la revedere, va spunem la revedere...

ps. despre digi nu stiu decat ca apartine de upc asa ca nu vroiam sa am de a face cu ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi-a placut Dolce. Prima chestie enervanta era faptul ca mai mereu le pica reteaua. Cand ti-era lumea mai draga, intepenea ecranul, batea un pic vantul ... salutiii vedeai ecranul abastru. Pachetul cel mai ieftin(cred) nu contine mare lucru, nu aveau prea multe canale de discovery, nu aveau nemtii :) Te trezeai ca vorbeste in ungureste :doh: trebuia sa stii sa umbli printre o mie de butoane ale telecomenzii ca sa reglezi sau sa sari la posturi cu numere, ca nu stiu din ce cauza nu se formau simplu apasand de exemplu 1 si 2 pt canalul 12 :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu mi-a placut Dolce. Prima chestie enervanta era faptul ca mai mereu le pica reteaua. Cand ti-era lumea mai draga, intepenea ecranul, batea un pic vantul ... salutiii vedeai ecranul abastru. Pachetul cel mai ieftin(cred) nu contine mare lucru, nu aveau prea multe canale de discovery, nu aveau nemtii :) Te trezeai ca vorbeste in ungureste :doh: trebuia sa stii sa umbli printre o mie de butoane ale telecomenzii ca sa reglezi sau sa sari la posturi cu numere, ca nu stiu din ce cauza nu se formau simplu apasand de exemplu 1 si 2 pt canalul 12 :D

Ce treaba are televizorul cu Dolce?

Dolce iti da semnalul, atat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand ti-era lumea mai draga, intepenea ecranul, batea un pic vantul ... salutiii vedeai ecranul abastru. Pachetul cel mai ieftin(cred) nu contine mare lucru, nu aveau prea multe canale de discovery, nu aveau nemtii :doh:

Lipsa programelor germane e o problemă reală şi pentru mine :D dar dacă ai probleme c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps. despre digi nu stiu decat ca apartine de upc asa ca nu vroiam sa am de a face cu ei

 

 

Nu va mai dati cu parerea aiurea daca nu stiti... DIGI apartine RCS-RDS .

 

Diferente intre DIGI si DOLCE : 1. la DOLCE nu ai atatea posturi FTA ca la DIGI.

2. La DOLCE cred ca e mai buna organizare decat la DIGI.

 

Astea ar fi in mare parte...:spiteful:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am de la Dolce si sunt foarte multumita....mai am un tv care are antena de la FocusSat ..nu stiu ce panarama,de care nu-s multumita deloc. Dar la Dolce e super, nici cand ploua,tuna,fulgera..n-am o treaba! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa alimentezi peste 2 TV-uri Dolce ridica neputincios din umeri

refuza categoric sa schmbe LNC- cu 2 iesiri cu altul cu 4, chiar daca il aveam eu

apoi, ei iti dau un receptor si pe al doilea il platesti integral

abonamentul tine 24 luni si in caz de reziliere...te-ai ars!

la Max de exemplu poti pune pana la 4 tv-uri separate

in rest, daca antena e bine pusa cam toate pachetele sunt similare, programe-pret

aaa sa nu uit

orientarea antenelor difera mult asa ca e un criteriu important daca ai sau nu vizibilitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×