Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

Ce culoare are oja pe care o foloseşti azi?

Postări Recomandate

Unghiile mele au culoarea naturala , nu de alta dar nu cred ca mi-ar sta bine cu unghiile facute cu oja , nu ca as avea ceva impotriva barbatilor care isi fac unghiile . .. . . . Oricum mersi de intrebare , sunt fericit ca parerea mea conteaza !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La picioare,intotdeauna rosii sau visinii,iar la maini,mai mult lac incolor,pentru ca le am taiate foarte scurt,din motive ,,de bebelusi''.Cand ies din casa,le dau cu culori potrivite cu accesoriile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unghiile mele au culoarea naturala , nu de alta dar nu cred ca mi-ar sta bine cu unghiile facute cu oja , nu ca as avea ceva impotriva barbatilor care isi fac unghiile . .. . . . Oricum mersi de intrebare , sunt fericit ca parerea mea conteaza !!!

contează şi părerea băieţilor...:hi: ei ne-ar putea spune ce fel de unghii vor să avem... ce culori le plac...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de obicei folosesc manichiura french deoarece se potriveste la orice stil de vestimentatie. insa din cend in cand simt nevoia de schimbare si folosesc alte nuante. intr-o perioada eram maniaca pe negru acum prefer culori naturale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu folosesc oja foarte des. Cand ma dau, folosesc ori lac, ori culori naturale, adica o oja crem, roz pal, din-astea. Si/sau alb sidefat. Dar parca am mai raspuns la intrebarea asta pe un topic... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
contează şi părerea băieţilor...:hi: ei ne-ar putea spune ce fel de unghii vor să avem... ce culori le plac...

 

Scuze !!! Ti-am raspuns tie intrucat ai fost prima persoana de la care am primit un mesaj , de cand sunt pe forum , pe care crede-ma am ajuns cautand ceva despre "nevralgia de trigemen" . Este drept si faptul ca am intrat pe acest forum doar de 4-5 zile . Sunt novice si exista posibilitatea sa fac si gafe. Oricum , un barbat dupa ce analizeaza o tipa de la departare..... cand se apropie de aceasta se uita la manichiura si pantofi . Un barbat (stilat) poate trage multe concluzii , cu privire la persoana respectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze !!! Ti-am raspuns tie intrucat ai fost prima persoana de la care am primit un mesaj , de cand sunt pe forum , pe care crede-ma am ajuns cautand ceva despre "nevralgia de trigemen" . Este drept si faptul ca am intrat pe acest forum doar de 4-5 zile . Sunt novice si exista posibilitatea sa fac si gafe. Oricum , un barbat dupa ce analizeaza o tipa de la departare..... cand se apropie de aceasta se uita la manichiura si pantofi . Un barbat (stilat) poate trage multe concluzii , cu privire la persoana respectiva.

 

e ok... nu deranjezi in nici un fel... ne bucuram ca ai ramas cu noi...

 

 

oare concluzia unui barbat care vede la tipe unghii de 1 cm este, inevitabil, ca nu sunt gospodine? ajungem instantaneu pe o lista neagra?

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare concluzia unui barbat care vede la tipe unghii de 1 cm este, inevitabil, ca nu sunt gospodine? ajungem instantaneu pe o lista neagra?

nu numai barbatii considera ca daca o femeie are unghii lungi atunci ea sigur nu face nimic. Am patit-o anul trecut la mare, voiam sa-mi refac manichiura dupa o zi de jucat in nisip si m-a intrebat gazda (o femeie) daca eu am obiceiul sa fac ceva in casa sau am servitoare :hi:

 

Eu imi fac manichiura la o saptamana si imi plac culorile bordo si rosu cu model auriu sau french cu model

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place foarte mult oja rosie la unghii,dar rosul acela placut,nu tipator si ieftin..Manechiura o fac o data pe saptamana insa de dat cu oja ma dau mai rar pt.ca imi distruge foarte mult ungiile..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×