Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

conflictul prim-ministru şi preşedinte

Postări Recomandate

aaa...nu...ma refeream la ce a spus harald :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare: nu presedintele este cel care il pune si il demite pe prim ministru?

Se pare ca nu poate, altfel cred ca facea pasul asta de mult !! Cred ca nici sa dizolve parlamentul nu poate !!! De la modificarea constitutiei i s-au redus atributiile presedintelui , daca nu ma insel !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Colaterala :

 

Chiar nimeni nu remarca similaritatea situatiei din Ucraina cu cea de la noi ?

Ursul rosu nu doarme - e mana lui in tot ce se intampla in maidanul nostru balcanico-asiatic

 

Dixit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Colaterala :

 

Chiar nimeni nu remarca similaritatea situatiei din Ucraina cu cea de la noi ?

Ursul rosu nu doarme - e mana lui in tot ce se intampla in maidanul nostru balcanico-asiatic

 

Dixit.

:pleasantry: Asa sa fie ???? Posibil, desi inclin sa cred ca intereselor oligarhilor, cum a spus harald mai sus, nu se mai suprapun cu ale lui basescu ,....o sa vedem ce-o sa se intample in continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai avem de asteptat pana maine..atunci se vor lamuri lucrurile..sau din contra :pleasantry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PSD fostul FSN prieteni ai "liberarilor" acum :

 

"minerii la randul lor au facut si lucruri bune, ei au ajutat sa fie curatata piata Universitatii de urmele vandalismului din ajun"

Asta spune Iliescu, asta daca traia prin 1940 il depasea si pe Stalin. Azi zice "vreau suspendarea lui Basescu".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Basescu e parsiv, a transformat parlamentul in consiliul general al municipiului si are de gand sa vina "la bobor" sa-l roage sa-i dea consiliul! Mai tineti minte cum se ciondanea cu premierul Nastase si consiliul de ticalositi? De la nivelul unui primar! Asta a facut in continuare, de 2 ani de zile, de la nivelul de presedinte. S-a schimbat numai premierul. A fost un pic mai greu de data asta pentru ca ticalositii erau aliatii lui, dar incet incet i-a sapat si a ajuns unde ii place - in conflict cu un consiliu terorist care blocheaza progresul, fondurile, investitiile, si "intors" la bobor, de preferinta pe la slujbe. Mare animal politic mai e.... :stars:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu as fi asaa sigura de modul in care au ales oameniii..nu cred ca au spus " pe asta il vreau presedinte" ci au spus "pe asta nu-l vreau " ( nastase )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu as fi asaa sigura de modul in care au ales oameniii..nu cred ca au spus " pe asta il vreau presedinte" ci au spus "pe asta nu-l vreau " ( nastase )

Mai du-te naibii cu prostiile astea. Legitimitatea e o chestiune concretă şi obiectivă, chiar dacă ţie nu-ţi place Băsescu.

Votul se exprimă pun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×