Sari la conținut
Forum Roportal
VIORELB

Ameteli - posibile cauze si sugestii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Cine ma poate ajuta oare in problema mea? De vreo doua zile am ameteli puternice, se invarte tot cu mine, mai ales cand stau in pat. Analizele le-am facut acum, nu demult, ptr alta problema, si mi-au iesit toate bune(si glicemia), deci nu se pune problema de vreun inceput de diabet sau ceva, nici macar de vreo cadere de calciu, deoarece si calciul a iesit la limita de sus. Poate cineva sa ma lamureasca intr-un fel sau altul? Va multumesc!

 

Cel mai probabil aceste dureri de cap iti apar din cauza sedentarismului. Incearca sa faci niste sport (sau incearca sa mergi la aerobic de 2-3 ori pe saptamana) si sa vezi daca o sa mai ai dureri de cap apoi.

 

Oare cand o sa va invatati sa nu mai cititi printre randuri?! :)

 

Hipo sau hipertensiune? Probleme neurologice? Anemie? Sarcina?

Nu ar strica sa mergi la un medic totusi. Noi ne dam cu parerea, dar medicul iti cunoase trecutul medical.

 

Incearca sa citesti si aici:

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic2690.htmlameteli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA,SUNT NOUA PE FORUM SI AS VREA SA VREA SA VA PUN O INTREBARE.DE CATEVA ZILE MA SIMT RAU,AMETESC CATE ODATA MAI ALES KND FAC EFORT SI AM DURERI DE CAP.EU MA GANDESC K POATE FI VINA UNOR PASTILE,MA REFER LA ANTICOCEPTIONALE PE KRE LE-AM INTRERUPT ACUM O SAPT SI ERAU KM TARI.MA POATE AJUTA CINEVA? :lol:

VA ROG MULT,AST UN RASP.MULTUMESC!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se poate sa fie vina lor ... vezi cum te simti acum dupa ce ai renuntat la ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Durerile de cap din cauza anticonceptionalelor, apar la inceputul blisterului, nu dupa ce il termini si mai ales dupa o saptamana.

 

De dureri de cap se plang foarte multi oameni in ultima vreme. Si eu am aceeasi problema, dureri cum nu am avut in viata mea. O explicatie, mai mult sau mai putin in gluma, ar fi pozitia lunii, cica. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

durerile de cap si ametelile pot fi simptome ale multor afectiuni! pot fi si de la nemancat - atentie-cura de slabire , pot fi daca ai nevoie de ochelari , pot fi si de la spondiloza si cate si mai cate! daca sunt rebele , trateaza-le doar cu calmante , daca continua, fa-ti niste investigatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×