Sari la conținut
Forum Roportal
mircea.gabriel

Salveaza-ti sufletul !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Salveaza-ti sufletul !, Imparatia cerurilor s-a apropiat! Aveti nevoie de o biblie?"

cat costa ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Salveaza-ti sufletul !, Imparatia cerurilor s-a apropiat! Aveti nevoie de o biblie?"

cat costa ?

 

 

Iti dau eu una gratis. Aveam de gand sa o arunc ca ocupa loc in biblioteca degeaba si atrage mustele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ocupa loc in biblioteca degeaba si atrage mustele.

 

nu stiam că muştele sunt atrase de cărti.

Vezi mai bine, poate este altceva ce atrage muştele in preajma ta!

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiam că muştele sunt atrase de cărti.

Vezi mai bine, poate este altceva ce atrage muştele in preajma ta!

:flowers:

 

Cartea respectiva atrage mustele. Prin "resturile" care se afla in ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salveaza-ti sufletul !, Imparatia cerurilor s-a apropiat! Aveti nevoie de o biblie?

 

intrebare ....cine imi salveaza sufletul ....tu ?biblia ?crezi ca daca citesc biblia devin sfanta ? daca citesc coranul ....devin ce .....musulman ?doar citind o carte nu ma face nici mai buna nici mai ....sfanta ........doar mai ....informata .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salveaza-ti sufletul !, Imparatia cerurilor s-a apropiat! Aveti nevoie de o biblie?

 

intrebare ....cine imi salveaza sufletul ....tu ?biblia ?crezi ca daca citesc biblia devin sfanta ? daca citesc coranul ....devin ce .....musulman ?doar citind o carte nu ma face nici mai buna nici mai ....sfanta ........doar mai ....informata .

Dumnezeu ne salveaza sufletul, prin Isus Cristos. In Biblie se gaseste Vestea Buna a salvarii omului! Nu efectiv hartia din Biblia ne salveaza! Cuvintele scripturii sunt un indicator spre Cristos, care este Mantuitorul nostru.Prin El suntem salvati si prin Duhul Sfant inoiti! In Cer nu am putea intra fara sa fim salvati, nascuti din Dumnezeu, fapturi noi!

Biblia contine Taine, care numai Duhul lui Dumnezeu poate sa ne deschida mintea sa le pricepem!

Draga Mircea Gabriel, ne poti da o explicatie la versetele Biblice, nu doar versete, multi nu inteleg sensul acestor verseste. Pe de alta parte fiecare din noi,care am priceput in ce consta salvarea sufletului nostru, stim ca salvarea este un dar si nu noi suntem proprietari pe ea , ci Dumnezeu.Asa cum Dumnezeu a avut mila de noi,poate sa aibe de oricine. Important este sa fim blanzi si smeriti cu inima, sa semanam pe Cristos, Mantuitorul nostru!

http://us.share.geocities.com/cioanas/Calea.pps

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
topicul asta trebuia sters de moderatori... parerea mea...

Cine la deschis nu prea face diferenta intre a salva sufletul si a citi biblia! Am impresia ca este o gluma a la Soimos. Nu credeti? :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×