Sari la conținut
Forum Roportal
DA'na

" O masura sigura a caracterelor este sentimentul pentru un om dupa ce l-ai iubit:amicitie sau dispret"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum adica : "dupa ce l-ai iubit" ? Inseamna ca poti iubi pana la un moment si apoi gata , nu-l mai iubesti ? ;) Draga DA'na , DRAGOSTEA este ETERNA !!! Daca spune cineva ca iubeste pe altcineva si dupa o vreme afirma ca nu mai e nimic .....inseamna ca nu l-a iubit de la bun inceput !!! kuli.gif

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aiurea... am iubit un om, relatia s-a terminat.. s-au dus si sentimentele. ;)

Dragostea inseamna SACRIFICIU si RESPECT reciproc ? Cum pot disparea astea ? Cine e omul ala ? pri.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred că lucrurile terminate se numesc aşa pentru că nu mai au nimic de-a face cu prezentul... adică nici ură, nici dispreţ... pur şi simplu uitare....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea inseamna SACRIFICIU si RESPECT reciproc ? Cum pot disparea astea ? Cine e omul ala ? pri.gif

Respectul ramane in continuare, doar n-o sa tratez urat un om doar pentru ca nu mai suntem un cuplu.

Dispare foarte simplu: nu mai sunt multumita de ce primesc de la el... sau pur si simplu, evoluez ca om si el nu este inclus in viitor.

Nu e cel de care stii tu, in cazul lui nefiind vorba nici o clipa de iubire, indiferent cat am incercat sa ma mint eu. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca dupa ce iubesti profund si sincer intr-o relatie, la sfarsitul ei (si dupa eventuala perioada de "rebound", dezamagiri, suparari) ceva din acea traire se transforma si dainuie... imprumutand din principiul "nimic nu se pierde, totul se transforma". Poate ca ii vei iubi amintirea. Sau poate vei iubi mai mult lumea din jur, sau viata in general. Sau poate pur si simplu te vei iubi mai mult pe tine insuti. Permutarile sunt nesfarsite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea inseamna SACRIFICIU si RESPECT reciproc ? Cum pot disparea astea ? Cine e omul ala ? pri.gif

 

Tu ai iubit vreodata? :flowers: Incearca sa nu mai eviti intrebarile care ti se tot pun in diferite topicuri.

 

Imi cer scuze pt offtopic, dar e incredibil.

Editat de mi_onutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce rost are sa-i masor caracterul dupa ce nu o mai iubesc ? :flowers:

 

dacă e amiciţie vei vedea că are rost.

dacă e ignorare su dispreţ... e aşa cum spui tu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×