Sari la conținut
Forum Roportal
claudia2007

iubirea asta...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma numesc Claudia.am 23 ani si as vrea sa va cer si eu un sfat.eu sunt genul de om mai timid care nu face primul pas,dar acum se pare ca mi-am luat inima in dinti.stau cu un baiat de aproape 2 luni.ma inteleg destul de bine cu el.de fapt am ajuns sa tin foarte mult la el, m-am indragostit si il iubesc foarte mult, asa cum nu credeam ca as putea iubi.a trezit in mine niste sentimente pe care nu le-am trait pana acum.problema e ca nu stiu daca si el simte aceasi lucru.eu i-am spus lui ce simt si ma gandeam ca poate o sa ma ia putin la misto la inceput,dar n-a fost asa.l-am intrebat si eu ce sentimente are fata de mine dar a evitat sa spuna.a gasit alt subiect si eu n-am mai insistat pe tema asta.si ar mai fi o problema de fiecare data cand sunt cu el simt ca el ar vrea sa mergem mai departe(tin sa va spun ca sunt virgina),dar desi il iubesc la nebunie nu vreau sa fac pasul asta pana nu sunt cu adevarat sigura de ce simte si el.asa ca va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat sau orice daca se poate

P.S.sper ca nu mai e vreun topic asemanator.daca da imi cer scuze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te daruiesti lui pana cand nu va casatoriti. Baietii - barbatii sunt foarte mincinosi si vor doar sa profite de fete si pe urma sa se laude ce au facut ei !!! Virginitatea este un dar pe care trebuie sa il daruiesti doar celui care iti va fi sot !!!!!!!!!!!! Puritatea unei fete este cartea ei de vizita !!! Iubirea este de multe ori inselatoare !!! Repet : doar atunci cand va veti casatori , sa i te daruiesti ! Pana atunci ......NU !!!

 

Dragostea inseamna SACRIFICIU !!! Daca va fi in stare in fiecare zi din urmatorii ani , sa se sacrifice pentru tine .....inseamna ca merita sa fie sotul tau ! Daca nu ....atunci nu merita !!!

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu te daruiesti lui pana cand nu va casatoriti. Baietii - barbatii sunt foarte mincinosi si vor doar sa profite de fete si pe urma sa se laude ce au facut ei !!! Virginitatea este un dar pe care trebuie sa il daruiesti doar celui care iti va fi sot !!!!!!!!!!!! Puritatea unei fete este cartea ei de vizita !!! Iubirea este de multe ori inselatoare !!! Repet : doar atunci cand va veti casatori , sa i te daruiesti ! Pana atunci ......NU !!!

 

Dragostea inseamna SCARFICIU !!! Daca va fi in stare in fiecare zi din urmatorii ani , sa se sacrifice pentru tine .....inseamna ca merita sa fie sotul tau ! Daca nu ....atunci nu merita !!!

si eu intotdeauna am fost de parere ca o fata trebuie sa se pastreze pana la casatorie(poate altii cred ca e o idee invechita)dar cateodata simt si eu ca nu mai rezist.il iubesc prea mult si sincer nu stiu ce sa mai fac.dar o sa incerc sa ma abtin pana aflu ce sentimente nutreste si el pentru mine.ms mult chiar m-a ajutat mult sfatul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Claudia,daca il iubesti si te iubeste,nu cred ca sexul ar trebui sa fie un impediment.Fa ceea ce simti si lasa prejudecatile si conceptiile la o parte! Pentru ca in caz contrar,mai tarziu vei regreta! Parerea mea! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu intotdeauna am fost de parere ca o fata trebuie sa se pastreze pana la casatorie(poate altii cred ca e o idee invechita)dar cateodata simt si eu ca nu mai rezist.il iubesc prea mult si sincer nu stiu ce sa mai fac.dar o sa incerc sa ma abtin pana aflu ce sentimente nutreste si el pentru mine.ms mult chiar m-a ajutat mult sfatul tau

Esti o fata inteligenta si vezi ce este frumos si ce nu !!! Altii zic ca este invechita din cauza ca vor sa profite de fete si sa le paraseasca !!! Sunt foarte foarte multe cazuri in care barbatii spun ca le iubesc , apoi , dupa ce le ia virginitatea , le parasesc. Cunosc cazuri prea multe !!!! Ce inseamna pentru tine IUBIREA .......Claudia ?

 

Claudia,daca il iubesti si te iubeste,nu cred ca sexul ar trebui sa fie un impediment.Fa ceea ce simti si lasa prejudecatile si conceptiile la o parte! Pentru ca in caz contrar,mai tarziu vei regreta! Parerea mea! :jester:

Claudia , nu urma sfaturile care te vor face sa regreti !!! Uita-te si fa ceea cxe e bine ! Multi iti vor da sfaturi rele !!! Tu esti o fata inteligenta si vei vedea !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Claudia,daca il iubesti si te iubeste,nu cred ca sexul ar trebui sa fie un impediment.Fa ceea ce simti si lasa prejudecatile si conceptiile la o parte! Pentru ca in caz contrar,mai tarziu vei regreta! Parerea mea! :jester:

pai asta e problema ca nu stiu daca si el ma iubeste.pentru ca eu sigur il iubesc.daca ar fi sa ma gandesc doar din perspectiva mea (ca am ajuns sa tin intr-atat la el incat nu pot sa traiesc fara el) as trece la fapte chiar acum,dar nu e chiar asa usor pentru ca am si eu un orgoliu si nu as vrea dupa ce fac asta el sa dispara ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
,nu cred ca sexul ar trebui sa fie un impediment.Fa ceea ce simti si lasa prejudecatile si conceptiile la o parte!

Jet'Aime PRE-JUDECATA inseamna ...a judeca inainte sa faci ceva ( pre ). Multi nu au pre-judecati , adica fac ceva si nu judeca ce fac !!! Abia pe dupa ce au facut isi dau seama de greseala !!! Claudia ............mentine-te pura pana cand te casatoresti !!!!!!!!!!!!!

 

pai asta e problema ca nu stiu daca si el ma iubeste.

Ce inseamna A IUBI Claudia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma numesc Claudia.am 23 ani si as vrea sa va cer si eu un sfat.eu sunt genul de om mai timid care nu face primul pas,dar acum se pare ca mi-am luat inima in dinti.stau cu un baiat de aproape 2 luni.ma inteleg destul de bine cu el.de fapt am ajuns sa tin foarte mult la el, m-am indragostit si il iubesc foarte mult, asa cum nu credeam ca as putea iubi.a trezit in mine niste sentimente pe care nu le-am trait pana acum.problema e ca nu stiu daca si el simte aceasi lucru.eu i-am spus lui ce simt si ma gandeam ca poate o sa ma ia putin la misto la inceput,dar n-a fost asa.l-am intrebat si eu ce sentimente are fata de mine dar a evitat sa spuna.a gasit alt subiect si eu n-am mai insistat pe tema asta.si ar mai fi o problema de fiecare data cand sunt cu el simt ca el ar vrea sa mergem mai departe(tin sa va spun ca sunt virgina),dar desi il iubesc la nebunie nu vreau sa fac pasul asta pana nu sunt cu adevarat sigura de ce simte si el.asa ca va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat sau orice daca se poate

P.S.sper ca nu mai e vreun topic asemanator.daca da imi cer scuze.

 

 

Nu iti voi spune sa astepti pana la casatorie si nici sa nu astepti.Asta vei hotari tu cand vei fi sigura pe tine si pe ceea ce vrei.

Ce iti voi spune este sa nu faci sex cu el doar pentru ca vrea el,sau pentru un oricare alt motiv daca nu esti sigura ca te iubeste.Asteapta sa mai treaca ceva timp,sa iti demonstreze ca te iubeste,sa iti arate ca poti avea incredere in el,si ca nu te v-a schimba cu alta a doua zi dupa..

Esti de abia la inceputul relatiei,daca nu vrea sa mai astepte,sau nu iti demonstreaza ca te iubeste...poti sa cauti pe altul

Parerea mea e sa mai astepti,sa vezi cum este el cu adevarat,sa vezi ce simte cu adevarat,ai timp sa faci si sex,trebuie sa te gandesti daca este persoana potrivita ..

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IUBIREA!?...nu stiu daca pot sa exprim in cuvinte ce inseamna pentru mine.sincer nu am stiut pana acum ce e iubirea.pana la 23 de ani am avut doar 2 prieteni,inclusiv cel de acum.asa ca eu cred ca traiesc iubirea acum.faptul ca simt acei fluturasi in stomac de fiecare data cand il vad sau ma gandesc la el,sau ca am ajuns sa il am in gand mereu,sa visez la un viitor alaturi de el, poate insemna ca e iubire.sincer nu stiu cum as putea defini iubirea,dar eu cred ca asta simt in momentul asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini,eu iti respect parerea vis-a-vis de virginitate si de puritate,dar asta nu inseamna ca e si real tot ceea ce ai spus.Traim intr-un alt secol,nu unul al prostitutiei,asa cum ai intelege,ci unul mai nonconformist,in care intr-adevar,esti calcat in picioare pentru ca spui ceea ce gandesti.Sunt de parere ca inima trebuie sa ti-o urmezi acolo unde ea vrea sa te duca,chiar daca poate in timp constati ca e total gresit.

Claudia,anumite lucruri trebuiesc facute la timpul lor,in caz contrar,isi pierd din farmec si culoare.Pe de alta parte,cred ca o femeie simte atunci cand este iubita,sunt semnale de alarma care indica asta....

 

Oricum,iti doresc succes in orice decizie ai lua,si important e sa faci ceea ce e bine pentru tine si pentru sufletul tau,deci fii egoista,tu esti pe primul plan! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×