Sari la conținut
Forum Roportal
angi81

De ce lucruri se plang barbatii/femeile intr-o casatorie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va invit sa dezbatem aceasta tema importanta din viata noastra si anume de ce ajung sotii sa nu se mai inteleaga, ce-i face sa isi gaseasca amanti/amante.....Poate daca am avea aceste lucruri bine insusite am stii sa procedam mai bine in favoarea relatiei noastre cu cel/cea cu care am ales sa ne petrecem toata viata alaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curioasa de ce postezi daca tot nu ai nimic de spus. Vad ca e deja o moda in a se posta fix aiurea.. pentru a ne afla in treaba, fara nici cea mai mica legatura cu subiectul in sine.

 

Altceva mai stiti?

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va invit sa dezbatem aceasta tema importanta din viata noastra si anume de ce ajung sotii sa nu se mai inteleaga, ce-i face sa isi gaseasca amanti/amante.....Poate daca am avea aceste lucruri bine insusite am stii sa procedam mai bine in favoarea relatiei noastre cu cel/cea cu care am ales sa ne petrecem toata viata alaturi.

Sunt multe motive pt care cei doi nu se mai inteleg si de cele mai multe ori e vina ambilor.

 

Daca vei rasfoi un pic forumul vei gasi barbati care inseala pt ca sotiile lor nu le mai acorda suficient timp, uita sa se mai iubeasca, uita ce i-a unit initial, uita sa comunice...

 

Motivele difera de la cuplu la cuplu :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca problema este ca in timp se instaureaza rutina, iar o persona noua - amanta/amant - aduce o schimbare, te face sa iesi din rutina si sa te simti dorit/dorita :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a gandit cineva ca unii apeleaza la amant/a tocmai pentru a impiedica destramarea cuplului/casniciei? Ceva de genul "nu stiu cum sa rezolv problema din cuplu, dar pentru a mentine un oarecare echilibru apelez la un factor exterior acestuia?"

E doar un aspect teoretic, nu va repeziti sa ma consolati sau blamati (depinde fiecare ce isi imagineaza... :tease: )

 

 

 

Mi-am dat seama ca am fost total off topic. So, sa remediem: se plang ca el/ea nu mai este ca la inceput, sau ca el sau ea nu s-a schimbat asa cum se planuia in tacere, unuls e plange ca vrea mai multa atentie, celalalt ca vrea mai multa liniste si libertate, unul ca vrea sa fie ajutat la ale casei, celalalt ca vrea sa bea o bere sau o cafea cu prietenii (depinde), unul ca vrea concediu la Paris, altul ca vrea casa. Sau unul se plange ca nu e inteles iar celalalt de vanatai si oase rupte....

Si tot asa......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce se plang barbatii (in general):-ca nu sunt intelesi

-ca nu sunt ascultati

-ca femeile sunt superficiale si se gfandesc doar la nevoile proprii

-ca nu li se satisfac toate nevoile si fanteziile sexuale(si din aceasta cauza isi gasesc amante)

-ca nu li se acorda atentie

-ca nu se mai simt iubiti

- ca femeia nu mai are grija de ea,de felul cum arata

-ca a uitat sa fie sexy

-etc

 

(unele sunt si adevarate;sunt multe sotii care nu isi asculta partenerii,care nu ii implinesc d.p.d.v.sexual,dar nu e o regula,si se intampla de multe ori ca dupa ce se casatoresc,o data cu trecerea timpului,femeile nu se mai ingrijesc si de aspectul lor fizic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca lasa sosetele aruncate

ca nu spala si el vasele

ca nu mai observa privirea ei lasciva...

...ca nu mai are chef sa-i faca masaj

ca nu se mai saruta cand vin si pleaca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uneori avem impresia ca facem totul pentru ei si ei "nerecunoscatorii"...dar aproape de fiecare data gresim gandindu-ne ca celalalt vrea exact ce ne lipseste noua

noi femeile vrem ...TOTUL si atentie si dragoste si recunoastere si bani si ajutor si mai ales pe cineva care sa ne asculte si,si,si...si cand una lipseste nu mai pretuim nici restul(cine ar putea sa ne inteleaga daca nici noi nu stim exact ce ne lipseste la un moment dat?!)pe cand barbatii au nevoie de mult prea putine lucruri pt a fi fericiti si de multe ori nu le primesc nici pe alea

-sa nu uiti de el

-sa-l respecti acasa si in fata prietenilor(aici vb de ego puternic)si mai ales nu te lega de hobby-urile lui

-da-i sentimentul ca este necesar,ca ai incredere si nu-i da sfaturi si mai ales nu incerca sa-l schimbi asta il enerveaza la culme simte ca nu e acceptat si iubit

........................................ :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-ar interesa efectele in primul rand ci cauza...

Opinia mea personala este ca problema de baza a barbatului este EGOISMUL, iar cea a femeii este aceea de A CONDUCE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×