Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

Va rog, un sfat, orice...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iar mereu cand ne vedem, nu ma abtin si sar pe ea sa o sarut, evita, iar apoi cedeaza. ?

Daca asta inseamna sa iubesti pe cineva ...nu ne mai ramane decat ...spanzuratoarea !!! hanged.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hei, hei! :cheer:

 

Nu-ti mai face probleme... gandeste-te la cate lucruri frumoase si minunate vor urma! Iubirea la aceasta varsta este ca un balon frumos colorat si inedit! Vei cunoaste, in timp, altfel de iubire, mult mai profunda si mult mai frumoasa. VEI VEDEA! (pun pariu!) Vis-a-vis de ce ti-a raspuns HANA eu spun ca are dreptate numai dintr-un singur punct de vedere, si acela este: daca iubita ta umbla cu altcineva, este clar ca NU TE IUBESTE! te tine de rezerva! Nu sunt de acord cu Hana in privinta faptului ca fetele plang din interes (poate ea face parte din aceasta categorie)! Conchid: uita de aceasta relatie!ptr. ca nu te iubeste!

 

Bafta, si te rog, cand vei fi fericit alaturi de alta fata, da-mi un semn! :jester:

Poate ca faceam parte din acea categorie candva, acum am mai crescut si nu mai privesc lucrurilee la fel dar am zis doar ca de cele mai multe ori de asta plang nu ca doar din cauza asta plang :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

W O W!deci cred ca am fost prea copil deja pt varsta mea,am vrut sa i fac o stupiza,sa o ajtept la facultate la ea,era super happy,se vedea in zambetul ei,si ghici cine apare pe drum si o pupa,si ea il pupa si zambeste apoi la mine... iar de fatza cu el a prins tupeu sa urle ca nu ma iubeste,ca sunt un mincinos,ca nu stie daca eu chiar o iubesc.... si totusi nu vreau sa deschid ochii,sa renunt... nu o inteleg:(... ma simt ca un caine maidanez aruncat pe strada,si inlocuit cu o noua achizitzie de rasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baiatule, am un singur sfat pentru tine: run...fugi...scapa... daca ai cea mai mica urma de mila fata de propria persoana si daca vrei sa nu ajungi sa te bati cu capul de toti peretii - crede-ma pe cuvant, poti trece prin chestii infinit mai rele si urate in dragoste decat prin ce treci tu acum - ia viteza. sterge-i numarul din telefon, id-ul de pe mess, si tot ce ai sters scoate-ti si din cap. iesi cu un prieten bun, discuta cu el despre asta, faceti-va amandoi pulbere, du-te acasa, culca-te si a doua zi dimineatza uita-te in jurul tau si vezi cat de frumoasa e lumea de fapt. inca nu ti-a facut flenduri inima-poate crezi asta, dar iti garantez ca INCA nu e asa -, inca nu si-a batut joc de tine pana la capat. da-i ignore total. efectiv nu o mai baga in seama. daca te suna - sunt ocupat, daca iti da mesaje, nu raspunde...etc. ai prins ideea. as putea face pariu cu tine pe o suma mare de bani ca in catva timp - maxim 2 saptamani javra-imi cer scuze rasei canine- o sa se prezinte sa se gudure pe langa tine... daca te-ai topit- ai pus-o, o sa stea sa savureze victoria un timp si dupa aia chiar nu mai auzi de ea. daca stii cum sa folosesti asta in avantajul tau, esti destept. dar daca atunci cand va veni cu coada intre picioare o sa ii arati usa, iti jur ca-ti fac statuie.

serios vorbind...am fost in locul tau. stiu cum e cand ai ,,alaturi" pe cineva care nu stie intre cine sa aleaga....stiu cum plange, cum ii pare rau, cum are nevoie de timp sa se hotarasca, cum iti spune ca te iubeste, DAR... iar tu trebuie sa fii intelegator, daca o iubesti si tu cu adevarat-asa crezi tu...

si stiu ca e greu sa ii spui tot ce ar trebui sa ii spui si apoi sa ii intorci spatele...eu nu am fost atat de puternic...am asteptat sa aleaga, si a ales: e casatorita acum cu individul:P . dar uneori ma gandesc, oare nu mi-a pus Dumnezeu mana in cap cand a scos-o din viata mea?... gandeste-te la asta...

multa bafta.

 

:jester: Dar ce parere ai de : ea 22 ,el 17? :cheer: eu nu pot intelege...

dar ce parere ai de: eu cu ea urmeaza sa ne castorim dupa 4 ani de relatie frumoasa si fericita, locuim in acelasi oras, el e din new york, se vad o data, incep sa vorbeasca pe net, se indragostesc, si dupa un an de dragoste la distanta se insoara :doh: eu chiar nu pot intelege

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunteti cam mari sa va mai hotarasca parintii soarta??Asta era pe vremea bunicilor.

Tine cont de faptul ca nu toti parintii sunt "moderni" si accepta foarte usor ca copilul lor a crescut. Asa au fost si parintii mei, mama inca mai da semne, dar incet incet va intelege. Sper. Daca nu.. asta este, macar sunt cu inima impacata ca am incercat s-o fac sa inteleaga.

Pentru parinte esti copil, si se simte indreptatit sa-ti spuna ce si cum, si la 35 de ani. :(

 

:jester: Dar ce parere ai de : ea 22 ,el 17? :cheer: eu nu pot intelege...

Well.. cred ca e mai mult o chestie de moment. Nu neg ca mai sunt si baieti cu capul foarte pe umeri, dar prea putini. Am avut o mica pasiune cand aveam 21 de ani pentru un pusti de 16.. dar era mai mult vorba de compasiune decat iubire.

 

W O W!deci cred ca am fost prea copil deja pt varsta mea,am vrut sa i fac o stupiza,sa o ajtept la facultate la ea,era super happy,se vedea in zambetul ei,si ghici cine apare pe drum si o pupa,si ea il pupa si zambeste apoi la mine... iar de fatza cu el a prins tupeu sa urle ca nu ma iubeste,ca sunt un mincinos,ca nu stie daca eu chiar o iubesc.... si totusi nu vreau sa deschid ochii,sa renunt... nu o inteleg:(... ma simt ca un caine maidanez aruncat pe strada,si inlocuit cu o noua achizitzie de rasa!

Copilas, ti-au zis si inaintea mea. Las-o in ograda ei si mergi mai departe. :P

 

dar ce parere ai de: eu cu ea urmeaza sa ne castorim dupa 4 ani de relatie frumoasa si fericita, locuim in acelasi oras, el e din new york, se vad o data, incep sa vorbeasca pe net, se indragostesc, si dupa un an de dragoste la distanta se insoara :doh: eu chiar nu pot intelege

Simplu: n-a fost sa fie. ;)

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baiatule, am un singur sfat pentru tine: run...fugi...scapa... daca ai cea mai mica urma de mila fata de propria persoana si daca vrei sa nu ajungi sa te bati cu capul de toti peretii - crede-ma pe cuvant, poti trece prin chestii infinit mai rele si urate in dragoste decat prin ce treci tu acum - ia viteza. sterge-i numarul din telefon, id-ul de pe mess, si tot ce ai sters scoate-ti si din cap. iesi cu un prieten bun, discuta cu el despre asta, faceti-va amandoi pulbere, du-te acasa, culca-te si a doua zi dimineatza uita-te in jurul tau si vezi cat de frumoasa e lumea de fapt. inca nu ti-a facut flenduri inima-poate crezi asta, dar iti garantez ca INCA nu e asa -, inca nu si-a batut joc de tine pana la capat. da-i ignore total. efectiv nu o mai baga in seama. daca te suna - sunt ocupat, daca iti da mesaje, nu raspunde...etc. ai prins ideea. as putea face pariu cu tine pe o suma mare de bani ca in catva timp - maxim 2 saptamani javra-imi cer scuze rasei canine- o sa se prezinte sa se gudure pe langa tine... daca te-ai topit- ai pus-o, o sa stea sa savureze victoria un timp si dupa aia chiar nu mai auzi de ea. daca stii cum sa folosesti asta in avantajul tau, esti destept. dar daca atunci cand va veni cu coada intre picioare o sa ii arati usa, iti jur ca-ti fac statuie.

serios vorbind...am fost in locul tau. stiu cum e cand ai ,,alaturi" pe cineva care nu stie intre cine sa aleaga....stiu cum plange, cum ii pare rau, cum are nevoie de timp sa se hotarasca, cum iti spune ca te iubeste, DAR... iar tu trebuie sa fii intelegator, daca o iubesti si tu cu adevarat-asa crezi tu...

si stiu ca e greu sa ii spui tot ce ar trebui sa ii spui si apoi sa ii intorci spatele...eu nu am fost atat de puternic...am asteptat sa aleaga, si a ales: e casatorita acum cu individul:P . dar uneori ma gandesc, oare nu mi-a pus Dumnezeu mana in cap cand a scos-o din viata mea?... gandeste-te la asta...

multa bafta.

dar ce parere ai de: eu cu ea urmeaza sa ne castorim dupa 4 ani de relatie frumoasa si fericita, locuim in acelasi oras, el e din new york, se vad o data, incep sa vorbeasca pe net, se indragostesc, si dupa un an de dragoste la distanta se insoara :jester: eu chiar nu pot intelege

 

frateee... stii de ce sau inventata baxurile de bere?ptk oamenii k tine sa poata fi cinstitzi k lumea:))!frate sa mor,mam tavalit pe jos de ras la faza cu javra:)....desii stiu ca nu e prea corect sa rad cand cineva o face asa:) vezi cu statuia ce facem,si suma de bani,bah,cat esti dispus:)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frateee... stii de ce sau inventata baxurile de bere?ptk oamenii k tine sa poata fi cinstitzi k lumea:))!frate sa mor,mam tavalit pe jos de ras la faza cu javra:)....desii stiu ca nu e prea corect sa rad cand cineva o face asa:) vezi cu statuia ce facem,si suma de bani,bah,cat esti dispus:)?

sunt dispus exact cat esti tu dispus sa pierzi :jester: daca mai bagi in ecuatie si o gagica faina pe care sa i-o fluturi pin fatza nasului asa...din intamplare, iti garantez ca pierzi pariul. oricum, sper pentru binele tau sa iti meriti statuia...ai mare grija

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
W O W!deci cred ca am fost prea copil deja pt varsta mea,am vrut sa i fac o stupiza,sa o ajtept la facultate la ea,era super happy,se vedea in zambetul ei,si ghici cine apare pe drum si o pupa,si ea il pupa si zambeste apoi la mine... iar de fatza cu el a prins tupeu sa urle ca nu ma iubeste,ca sunt un mincinos,ca nu stie daca eu chiar o iubesc.... si totusi nu vreau sa deschid ochii,sa renunt... nu o inteleg:(... ma simt ca un caine maidanez aruncat pe strada,si inlocuit cu o noua achizitzie de rasa!

aoleu, frate hai ca m-am infuriat :jester:

fratee, da-o naibii de zdreanta ca e plina lumea de ele.

gata, nici un regret nimic. daca e in stare de-asa ceva inseamna ca e javra javra. greu cu fetili astea cand se cred vai de mine DORITE :cheer:

e proasta de moare dar o s-o plateasca cu varf si indesat. vis-a-vis de ea sa nu uiti ca ignoranta doare cel mai tare.

mult succes in alte reatii :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
W O W!deci cred ca am fost prea copil deja pt varsta mea,am vrut sa i fac o stupiza,sa o ajtept la facultate la ea,era super happy,se vedea in zambetul ei,si ghici cine apare pe drum si o pupa,si ea il pupa si zambeste apoi la mine... iar de fatza cu el a prins tupeu sa urle ca nu ma iubeste,ca sunt un mincinos,ca nu stie daca eu chiar o iubesc.... si totusi nu vreau sa deschid ochii,sa renunt... nu o inteleg:(... ma simt ca un caine maidanez aruncat pe strada,si inlocuit cu o noua achizitzie de rasa!

 

Baiete,dar tu esti masochist,nu gluma...Si dupa toate acestea ,tu mai ai de gand sa o cauti???Dar ce mai,a ramas lumea fara fete???

HELLOO!!! TREZIREA,esti tanar,fete sunt o groaza;sau ce??tie iti place sa suferi degeaba..

 

Tine cont de faptul ca nu toti parintii sunt "moderni" si accepta foarte usor ca copilul lor a crescut. Asa au fost si parintii mei, mama inca mai da semne, dar incet incet va intelege. Sper. Daca nu.. asta este, macar sunt cu inima impacata ca am incercat s-o fac sa inteleaga.

Pentru parinte esti copil, si se simte indreptatit sa-ti spuna ce si cum, si la 35 de ani. :jester:

 

Da ,sunt de acord,pentru parinti ramai copil si la 35 de ani.Parintii pot sa isi spuna parerea,sa te ajute cu un sfat (asta tot timpul),dar de la o anumita varsta cam greu sa iti hotarasca ei viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
W O W!deci cred ca am fost prea copil deja pt varsta mea,am vrut sa i fac o stupiza,sa o ajtept la facultate la ea,era super happy,se vedea in zambetul ei,si ghici cine apare pe drum si o pupa,si ea il pupa si zambeste apoi la mine... iar de fatza cu el a prins tupeu sa urle ca nu ma iubeste,ca sunt un mincinos,ca nu stie daca eu chiar o iubesc.... si totusi nu vreau sa deschid ochii,sa renunt... nu o inteleg:(... ma simt ca un caine maidanez aruncat pe strada,si inlocuit cu o noua achizitzie de rasa!

Deci dragule cred ca acum ai destule sfaturi,daca nu crezi baietzi asculta macar sfatul unei fete NU itzi va fi usor, dar vezi-ti de viaza ta si las-o ca NU MERITA, lumea e plina de fete si daca te simitzi nevoia sa vb cu cineva noi suntem aproape zilnic pe aici :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×