Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

Va rog, un sfat, orice...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O sa incerc sa rezum totul cat mai la obiect. Am 19 ani, la fel si ea. S-a mutat in clasa a 11 a la mine in clasa si de atunci m-am indragostit de ea. A durat ceva luni pana cand i-am demonstrat ca o iubesc si a ajuns sa fie nebuna dupa mine, sa vina dimineata sa ma astepte in fata blocului sa plecam amandoi la scoala, era turbata, chiar ma iubea! Aici intervine faptul ca totul era pe ascuns fata de parintii ei, tatal ei era mai dificil si de frica lui ea a vrut sa nu stie, cand el a aflat, ne-am despartit, nu era de acord. Am continuat insa sa ne impacam, el sa afle, despartim, si deja a fost prea tarziu sa mai pot vorbii cu ai ei. Ultima oara cand am vorbit cu ei, de m-a sunat mama ei, m-am ales cu amenintari. Ei cred ca m-a interesat sa-mi bat joc de ea si ca profit ca e frumoasa ori mai stiu eu ce. Aici am gresit enorm ca la inceput nu mi-am luat inima in dinti sa vorbesc cu ai ei cand inca se mai putea vorbi! Am trecut prin multe, a mai fost cu altii, uneori, cand ne desparteam, eu i-am aratat mereu cat o iubesc si stie prea bine. Acum desi despartiti de ceva luni, de valentines day a venit la mine si a fost super. Iar mereu cand ne vedem, nu ma abtin si sar pe ea sa o sarut, evita, iar apoi cedeaza. Plange, imi spune ca ma iubeste. Ieri am intrat pe id-ul ei, m-am dat drept ea, am aflat ca este cu un tip deja, de ceva zile/saptamani, tipul are 16 ani... imi vine sa il omor si sa-l duc in curu gol cu masina pe camp. Ea a venit la mine ieri seara, mi-a dat o palma, ca a aflat ca am intrat pe id-ul ei. Insa totul sa terminat tot cu saruturi si te iubesc-uri, imi stergea lacrimile, era cred 10 seara, in mijlocu pietii Rahova, cea noua, si a plecat, pt ca o sunau ai ei, de ce intarzie. E cu tipul ala acum... in clipa asta, la un party, dar mi-a spus tare si raspicat ca ea ma iubeste cu adevarat dar nu mai are ce face, simte nevoia sa ma aibe langa ea, si cum nu se poate din cauza alor ei, alege sa fie cu altii, sa ma inlocuiasca. nu stiu ce sa mai fac... o iubesc, dar nici sa sper degeaba nu vreau, mi-am propus sa n-o mai caut, si ca daca ma iubeste va venii la mine.... e bine?

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea are 19 ani si respectivul 16? :airkiss: Wow.. oare ce-o avea special tipu' de-a cucerit-o? :P

 

In alta ordine de idei, la varsta asta prea putin se aplica "daca te iubeste se va intoarce la tine". Nu cred ca este atat de independenta incat sa lase tot si sa ramana cu tine. Si cu atat mai putin cred ca tu esti pregatit pentru asa ceva.

 

Mergi si tu la party-uri, prin parc.. in cluburi.. cu prietenii. Ocupa-ti mintea cu altceva. Poate scoala? :airkiss:

 

O sa treaca.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea are 19 ani si respectivul 16? :tease: Wow.. oare ce-o avea special tipu' de-a cucerit-o? :)

 

pai a intervenit so faca sa zambeasca si sa rada,sa fie dulce si scump,pe langa ea,exact cand ea era trista din cauza la tot ce se intampla... la fel am facut si eu acum 2 ani si ceva... si mi-a reusit...:airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha.. pai poate ca si cu el o sa fie o relatie de doi ani.. ascunsa de taica-su.. iar cand o sa afle, o sa se desparta si de el.. si cauta pe altu'. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa incerc sa rezum totul cat mai la obiect. Am 19 ani, la fel si ea. S-a mutat in clasa a 11 a la mine in clasa si de atunci m-am indragostit de ea. A durat ceva luni pana cand i-am demonstrat ca o iubesc si a ajuns sa fie nebuna dupa mine, sa vina dimineata sa ma astepte in fata blocului sa plecam amandoi la scoala, era turbata, chiar ma iubea! Aici intervine faptul ca totul era pe ascuns fata de parintii ei, tatal ei era mai dificil si de frica lui ea a vrut sa nu stie, cand el a aflat, ne-am despartit, nu era de acord. Am continuat insa sa ne impacam, el sa afle, despartim, si deja a fost prea tarziu sa mai pot vorbii cu ai ei. Ultima oara cand am vorbit cu ei, de m-a sunat mama ei, m-am ales cu amenintari. Ei cred ca m-a interesat sa-mi bat joc de ea si ca profit ca e frumoasa ori mai stiu eu ce. Aici am gresit enorm ca la inceput nu mi-am luat inima in dinti sa vorbesc cu ai ei cand inca se mai putea vorbi! Am trecut prin multe, a mai fost cu altii, uneori, cand ne desparteam, eu i-am aratat mereu cat o iubesc si stie prea bine. Acum desi despartiti de ceva luni, de valentines day a venit la mine si a fost super. Iar mereu cand ne vedem, nu ma abtin si sar pe ea sa o sarut, evita, iar apoi cedeaza. Plange, imi spune ca ma iubeste. Ieri am intrat pe id-ul ei, m-am dat drept ea, am aflat ca este cu un tip deja, de ceva zile/saptamani, tipul are 16 ani... imi vine sa il omor si sa-l duc in curu gol cu masina pe camp. Ea a venit la mine ieri seara, mi-a dat o palma, ca a aflat ca am intrat pe id-ul ei. Insa totul sa terminat tot cu saruturi si te iubesc-uri, imi stergea lacrimile, era cred 10 seara, in mijlocu pietii Rahova, cea noua, si a plecat, pt ca o sunau ai ei, de ce intarzie. E cu tipul ala acum... in clipa asta, la un party, dar mi-a spus tare si raspicat ca ea ma iubeste cu adevarat dar nu mai are ce face, simte nevoia sa ma aibe langa ea, si cum nu se poate din cauza alor ei, alege sa fie cu altii, sa ma inlocuiasca. nu stiu ce sa mai fac... o iubesc, dar nici sa sper degeaba nu vreau, mi-am propus sa n-o mai caut, si ca daca ma iubeste va venii la mine.... e bine?

 

 

 

E nasol cand parintii se opun...in astfel de cazuri e foarte dificil de avut o relatie,dar nu e imposibil

In ce clasa esti?A XII-a??Presupun ca dupa aceea o sa se duca la facultate...si tu la fel..veti cunoaste amandoi diferite persoane,cine stie..poate o vei uita.

Ce poti sa faci:ori sa lupti pentru ea si sa continuati sa va vedeti pe ascuns(pana terninati liceul),ori sa ii faci pe parinti sa te accepte,ori sa o lasi balta.Nu prea ai de ales.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea imi e clar un lucru. tatal ei nu te accepta pe tine sau nu accepta in genere ca ea sa aiba prieten? :)

oricum ar fi eu cred ca ar trebui, stiu ca nu e usor :airkiss: , ar trebui sa discuti transant cu ea. sa te uiti in ochii ei sa-i spui ca o iubesti, dar ca nu asa nu se mai poate... sa hotarasca ce vrea... si-asa s-a ajuns cam departe :flowers:

iti doresc bulta bafta prietene :tease:

Editat de hernandez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ce clasa esti?A XII-a??

 

deja suntem la facultate aman2,fiecare cu a lui,unde lucreaza ea part-time e si tipu cu care e acum...

 

nu prea imi e clar un lucru. tatal ei nu te accepta pe tine sau nu accepta in genere ca ea sa aiba prieten? :)

oricum ar fi eu cred ca ar trebui, stiu ca nu e usor :airkiss: , ar trebui sa discuti transant cu ea. sa te uiti in ochii ei sa-i spui ca o iubesti, dar ca nu asa nu se mai poate... sa hotarasca ce vrea... si-asa s-a ajuns cam departe :flowers:

iti doresc bulta bafta prietene :tease:

 

pai lu taicasu i sa pus pata raau de tot pe mine pt ca de la bun inceput ma vedeam cu ea pe ascuns,oricum tipu e mai comunist,de cand a venit din afanistan sau unde o fi lucrat el cu trupele,sa cam sandilit... o cearta mereu,cam din orice motiv,si mereu cand nu i convine ceva o ameninta ca o da afara... chiar nu stiu ce sa fac,daca sa o las in pace sau sa continui sa nu stiu,sa ma duc sa o vad sa i explic... nici nu stiiu ce,ca de exemplu aseara,am vb pe mess si mia scapat un ,,nu te cred ca ma iubesti daca te pupi deja cu altu" si o dat pe bocete:(... nu stiu,nici ea nu stie ce vrea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deja suntem la facultate aman2,fiecare cu a lui,unde lucreaza ea part-time e si tipu cu care e acum...

pai lu taicasu i sa pus pata raau de tot pe mine pt ca de la bun inceput ma vedeam cu ea pe ascuns,oricum tipu e mai comunist,de cand a venit din afanistan sau unde o fi lucrat el cu trupele,sa cam sandilit... o cearta mereu,cam din orice motiv,si mereu cand nu i convine ceva o ameninta ca o da afara... chiar nu stiu ce sa fac,daca sa o las in pace sau sa continui sa nu stiu,sa ma duc sa o vad sa i explic... nici nu stiiu ce,ca de exemplu aseara,am vb pe mess si mia scapat un ,,nu te cred ca ma iubesti daca te pupi deja cu altu" si o dat pe bocete:(... nu stiu,nici ea nu stie ce vrea...

Dragule asculta bine si baga la capusor..Du-te cat vezi cu doi ochii si refatzi viata si linistea. Sunt o fata care a facut la fel ca si prietene ta, DACA IUBESTI pe cineva NU STAI CU ALTUL dar pt ca nu te lasa parintzi sa fi cu EL..Ajungi sa stai din obijnuintza sau il tzii de REZERVA,in cazul in care te lasa celalalt sa ai unde sa te intorcii..BOCETE?Ar trebui sa sti deja la varsta asta ca femeile plang din orice dar de cele mai multe ori din interes nu din durere.. SCUZA-MI sinceritatea dar asta e adevarul, nu zic ca te asteapta zile usoare de fapt o sa treci prin destulee zile grele dar crede-ma pe cuvant ca iti va fi mai bine langa o alta care va sti sa te apreciaze si nu va mai fi nevoie de minciunii ,pt ca o relatzie cladita pr minciuni nu mai e relatzie ci o minciuna si mai mare..

 

Gndeste-te la ce ti-am spus si MULTA BAFTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deja suntem la facultate aman2,fiecare cu a lui,unde lucreaza ea part-time e si tipu cu care e acum...

 

 

Sunteti la facultate...in orasul natal sau in altul??

Nu sunteti cam mari sa va mai hotarasca parintii soarta??Asta era pe vremea bunicilor.

Si daca esti cu ea si tatalui ei nu-i convine,ce??Maine poimane,trece de 20 de ani;pana cand crezi ca o sa ii spuna ce sa faca??

Daca amandoi ati vrea sa fiti impreuna,daca va iubiti cu adevarat,puteti trece si peste asta.(nu spun ca va fi usor)Pana la urma urmei,tatal ei o sa se vada nevoit sa accepte.Ca doar nu o sa ii aleaga el si sotul...

Problema este cu totul alta:daca te iubeste de ce sta cu altul?????? :tease:

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa incerc sa rezum totul cat mai la obiect. Am 19 ani, la fel si ea. S-a mutat in clasa a 11 a la mine in clasa si de atunci m-am indragostit de ea. A durat ceva luni pana cand i-am demonstrat ca o iubesc si a ajuns sa fie nebuna dupa mine, sa vina dimineata sa ma astepte in fata blocului sa plecam amandoi la scoala, era turbata, chiar ma iubea! Aici intervine faptul ca totul era pe ascuns fata de parintii ei, tatal ei era mai dificil si de frica lui ea a vrut sa nu stie, cand el a aflat, ne-am despartit, nu era de acord. Am continuat insa sa ne impacam, el sa afle, despartim, si deja a fost prea tarziu sa mai pot vorbii cu ai ei. Ultima oara cand am vorbit cu ei, de m-a sunat mama ei, m-am ales cu amenintari. Ei cred ca m-a interesat sa-mi bat joc de ea si ca profit ca e frumoasa ori mai stiu eu ce. Aici am gresit enorm ca la inceput nu mi-am luat inima in dinti sa vorbesc cu ai ei cand inca se mai putea vorbi! Am trecut prin multe, a mai fost cu altii, uneori, cand ne desparteam, eu i-am aratat mereu cat o iubesc si stie prea bine. Acum desi despartiti de ceva luni, de valentines day a venit la mine si a fost super. Iar mereu cand ne vedem, nu ma abtin si sar pe ea sa o sarut, evita, iar apoi cedeaza. Plange, imi spune ca ma iubeste. Ieri am intrat pe id-ul ei, m-am dat drept ea, am aflat ca este cu un tip deja, de ceva zile/saptamani, tipul are 16 ani... imi vine sa il omor si sa-l duc in curu gol cu masina pe camp. Ea a venit la mine ieri seara, mi-a dat o palma, ca a aflat ca am intrat pe id-ul ei. Insa totul sa terminat tot cu saruturi si te iubesc-uri, imi stergea lacrimile, era cred 10 seara, in mijlocu pietii Rahova, cea noua, si a plecat, pt ca o sunau ai ei, de ce intarzie. E cu tipul ala acum... in clipa asta, la un party, dar mi-a spus tare si raspicat ca ea ma iubeste cu adevarat dar nu mai are ce face, simte nevoia sa ma aibe langa ea, si cum nu se poate din cauza alor ei, alege sa fie cu altii, sa ma inlocuiasca. nu stiu ce sa mai fac... o iubesc, dar nici sa sper degeaba nu vreau, mi-am propus sa n-o mai caut, si ca daca ma iubeste va venii la mine.... e bine?

 

Hei, hei! :)

 

Nu-ti mai face probleme... gandeste-te la cate lucruri frumoase si minunate vor urma! Iubirea la aceasta varsta este ca un balon frumos colorat si inedit! Vei cunoaste, in timp, altfel de iubire, mult mai profunda si mult mai frumoasa. VEI VEDEA! (pun pariu!) Vis-a-vis de ce ti-a raspuns HANA eu spun ca are dreptate numai dintr-un singur punct de vedere, si acela este: daca iubita ta umbla cu altcineva, este clar ca NU TE IUBESTE! te tine de rezerva! Nu sunt de acord cu Hana in privinta faptului ca fetele plang din interes (poate ea face parte din aceasta categorie)! Conchid: uita de aceasta relatie!ptr. ca nu te iubeste!

 

Bafta, si te rog, cand vei fi fericit alaturi de alta fata, da-mi un semn! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×