Sari la conținut
Forum Roportal
jason

program kre sa stearga dubluri mp3

Postări Recomandate

stie cineva un program bun cu care sa poti sterge dublurile la mp3-uri? ...k le stergeam manual...dar la peste 13.000 mel... :drunk: .. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu aceeasi problema...daca aveti un program bun...ma intereseaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun program din acest domeniu [eliminarea mp3-urilor duplicate] e Duplicate Music File Finder (zic eu ^^), a fost facut special pentru detectarea melodiilor [nu numai mp3] duplicate, cel mentionat mai sus e facut pentru tot felul de fisiere, nu are randament asa de bun la melodii: http://www.lcibrossolutions.com/dmff

 

Are zeci de optiuni avansate pentru cautare [Citeste tag-uri, CRC la fisiere, nume, ignora caractere ciudate, etc], eu am scapat de sute de MB cu asta :tease:

Editat de Shocker_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai bun program din acest domeniu [eliminarea mp3-urilor duplicate] e Duplicate Music File Finder (zic eu ^^), a fost facut special pentru detectarea melodiilor [nu numai mp3] duplicate, cel mentionat mai sus e facut pentru tot felul de fisiere, nu are randament asa de bun la melodii: http://www.lcibrossolutions.com/dmff

 

Are zeci de optiuni avansate pentru cautare [Citeste tag-uri, CRC la fisiere, nume, ignora caractere ciudate, etc], eu am scapat de sute de MB cu asta :)

 

 

asa e...programul de mai sus e si pentru fisiere, nu e ceva special pentru mp3-uri, sau pentru muzica, l-am testat, insa din peste 13000 mel, mi-a gasit doar vreo 50 dubluri....si oricum aveam mai multe..insa..sper sa pot scapa de ele cu programul asta.. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa ne tii la curent :D

 

 

din punctul de vedere al dublurilor merge struna..mi le.a gasit..le-am sters..insa am vazut k acest program mai are o optiune..sa-ti redenumesti melodiile, adik dk ai mel scoase de pe net, si au in componenta numelui chestii ca "www.blabla.ro" sau altele poti scapa de ele..si bucuros..am dat un scan la folderul cu muzica..le-am reeditat..toate bune si frumoase..Daca intram in folderul cu muzica..numele melodiilor imi aparea scris corect fara nici un "www"..insa bucuria nu a durat prea mult deoarece cand am intrat in winamp, si mi-am reactualizat lista..surpriza...unele melodii care aveau in componenta "www...." tot asa imi apareau k inainte, desi in folderul cu muzica nu imi apareau cu www.. :) ..Mai stiti vreo alta metoda de a rezolva problema,...k nu era chiar nasol dk "www-ul" aparea la sfarsitu melodiei, dar apare la inceputsi nu mi le pot sorta klumea..:lol2:..aveti vreo idee?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca winamp citeste numele din antetul fisierului mp3 si nu numele de pe disc. Vezi daca nu ai vreo optiune pe acolo sa-l schimbe si pe ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Winamp - click dreapta pe melodie - detalii (info) - unde:

- daca e trecut URL-ul il stergi pur si simplu, sau

- editezi tagurile ID3v1 si ID3v2 - update

 

2. Fisier - Click pe melodie - Properties - Summary, aici stergi URL-ul respectiv

 

 

 

 

 

 

 

 

Ps: Atentie la scrierea cu "sh", "k", ''tz"... Nu se accepta limbajul de mirc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×