Sari la conținut
Forum Roportal
face@face

Candida

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu stiu nici un tratament care sa vindece. Dar am mancat astfel incat sa-mi repar flora bacteriana si am folosit ca unguent LOMEXIN, cumparat de la farmacie. Astfel ca problemele s-au rarit considerabil. Daca am de 2 ori pe an episoade de mancarimi. :cheer: Iar pentru mine e perfect avand in vedere ca iau zilnic pastile iar stomacul meu le suporta cu stoicism. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati auzit de tratamente naturiste ce duc la vindecare?

 

Salut,

 

eu am avut candida vreo 7 ani, aparea, redisparea vizibil dar era tot timpul acolo.

Am aplicat tot felul de creme si geluri de la doctor. Pe vremea aceea nu stiam inca cat de nestiutori sunt doctorii.

Cu atat mai putin ca chimicalele lor nu ajuta la nimic ci dimpotriva. Peste catava ani insa mi-am schimbat complet modul de alimentatie inlaturand totul nociv si denaturat. La 3 saptamani mi-au disparut alergiile si fara sa realizez mi-a disparut de la sine ci candida. Am observ decat cu uimire mai tarziu.

 

Intre timp am citit sute de carti de medicina naturista si am realizat un lucru simplu:

 

Candida, ca si orice boala vine dinauntru ca urmare o otravirii cu alimente daunatoare si cu chimice.

In zadar incearca cineva sa combata candida dinafara daca nu pe dinautra arata la fel caci atunci boala se va manifesta sub alta forma. Un remediu numai pe dinafara singur nu exista, trebuie facut si pe dinautru ceva.

 

Trebuie starpite ciupercile din intestine si aceasta se face NUMAI cu remedii baturale, orice chimicale dsitrugand flora

intestinala si sangele si mai rau.

 

Dupa cate stiu si de aici www.leacuri.net

 

la ciuperci ajuta:

 

1. zilnic mujdei de ustoroi 1 week si dupa aia la fiecare 2-3 zile. Cu lamaie dispare mirosul. Omoara ciupercile

2. ceai de salvie + ceai de fenicul + ceai de galbenele zilnic ba unul ba altul vreo 2 luni

3. spalarea pielii cu otet natural diluat in apa

4. dieta de alimentatie stricta cu eliminatul la tot daunator,

5. mancat de pere fierte si curatate de coaja si apa aruncata (3-4 linguri la fiecare masa, la la fiecare 2 zile timp de 2-3 saptamani pt a curata intestinele

6. clisme

7. post

8. mancat de lemn dulce, de scortisoara, de isop

 

mai sunt si multe alte remedii, dar asta sunt deajuns si simple. Mai poti citi la adresa web de mai sus.

Mie mi-a trecut numai cu alimentatia adecvata fara sa iau nimic din chestiile de mai sus care sunt minunate.

 

In plus trebuie intarit campul energetic care se poate face cu rugaciune sau homeopatie.

Du-te la un doctor homeopat sau la cineva care vindeca prin credinta in Dzeu (nu vajelo, farmece, Reiki,. etc)

 

Deci bafta

Editat de amando

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaaah, ce m as baga si eu in vorba!

 

problema voastra e ca la barbati nu apar efecte ci suntem doar purtatori;

prezervativul nu e decat jumate de solutie deoarece si pe linba exista aceeasi flora.

ps

barbatii sunt doar jumate din sursa voastra de infectare;

candida e o ciuperca cu care va nasteti si muriti, cateodata este in exces cateodata nu.

 

 

 

proscito e funchi, por favore!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaaah, ce m as baga si eu in vorba!

 

problema voastra e ca la barbati nu apar efecte ci suntem doar purtatori;

...............

proscito e funchi, por favore!!!!!

 

se manifesta si la barbati,dar in alte locuri....mai studiaza posturile anterioare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaaah, ce m as baga si eu in vorba!

 

problema voastra e ca la barbati nu apar efecte ci suntem doar purtatori;

prezervativul nu e decat jumate de solutie deoarece si pe linba exista aceeasi flora.

ps

barbatii sunt doar jumate din sursa voastra de infectare;

candida e o ciuperca cu care va nasteti si muriti, cateodata este in exces cateodata nu.

 

 

 

proscito e funchi, por favore!!!!!

nu cred ca ai vrea sa vezi un penis plin de candida, ca te oripilezi :P Deci se manifesta si la ei, mai sunt si norocosi care sunt doar purtatori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se manifesta si la barbati,dar in alte locuri....mai studiaza posturile anterioare...

sa inteleg ca tu chiar pui baza pe ce se strie pe forum!

 

ce ar fi sa va faceti voi fetelor cate o fungigrama ca sa vedeti la care dintre antibiotice rezista si la care nu candidele voastre, si pe baza fungigramei medicul sa va prescrie un tratament?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ar fi sa va faceti voi fetelor cate o fungigrama ca sa vedeti la care dintre antibiotice rezista si la care nu candidele voastre, si pe baza fungigramei medicul sa va prescrie un tratament?

fac si eu ca arana ... vax ... plus ca dai milioane, te cheleste si tot nu iti rezolva problema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg ca tu chiar pui baza pe ce se strie pe forum!

 

ei pun...a fost un exemplu...doar nu vrei sa dau acu exemple reale.... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
costa 35 ron

35 de lei un simplu test? azi unul, mai dai inca 1 mil pentru consult si aia 35 doar pentru testare, inca sute de mii pentru antibiotice unguente si ovule, apoi iar te intorci iar consult iar iti mai face un test si tot asa ... scoti milioane :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×