Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

salut !!!am o prastie de calulator cu o placa de baza ASUS MB KT400/SK A/2xDDR333/AGP8x/6CH AC97/LAN si cu 128 de rami DDRAM . Vreau sa cumpar 1 gb de rami ce imi sugerati???????Am auzit ca pot avea probleme ca nu recunoaste toate tipurile de rami???va rog sa imi raspundetzi ca ma seaca chestia asta:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar vrei sa investesti in chestia aia??? si chiar 1 GB??????

daca da si daca mai tin bine minte :airkiss:, iti trebuie SD-RAM 333 si apuca-te sa o cauti pe la anticariate :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: da poi verau sa investesc in ea ca si asa se misca ca dreak..............am gasit 1 Gb de rami DDRAM 333 unu era no name si altu kingston intr-un milion........o fi bine sau nu?

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar vrei sa investesti in chestia aia??? si chiar 1 GB??????

daca da si daca mai tin bine minte :unknw:, iti trebuie SD-RAM 333 si apuca-te sa o cauti pe la anticariate :)

 

La anticariatele SF ? :jester: ... pentru ca diferenta dintre un SD-RAM 333 fata de un DDR RAM 333 (PC 2700) e ca si aceea dintre un un Pentium la 3.8GHz pe Socket 370 fata de un Pentium la 1.1 GHz pe acelasi Socket ... " adica primul nu exista" :jester:

 

Acu revenind la subiect ... normal sa nu recunoasca toate tipurile de rami ... insa pe cela cu 184 pini / PC 2700 (DDR333) cu siguranta le va recunoaste si le va utiliza in mod normal si util atata timp cat sunt in stare de functionare ... indiferent ca au o cantitate de 128/256/512/1024 MB, iar atata timp cat placa nu permite dual chanel poti folosi in acelasi timp orice tipuri de module indiferent de marca sau cantitade de memorie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×