Sari la conținut
Forum Roportal
L64424

cum scap de spyware

Postări Recomandate

of, sa va invat ceva de care n-o sa vaeti niciodata nevoie

cel mai tare antispyware este :

Spybot Search & Destroy ,direct pe limba noastra romaneasca

http://www.safer-networking.org/ro/index.html

 

si de ce este inutil?

din comoditate,cei mai multi dintre noi nu stim de capul nostru,avem incredere in acel antivirus

dar programele noastre nu pot detecta si prinde anumite feluri de spyware,rootkit,si alte nenorociri

pur si simplu nu pot si ...o sa aveti belele

de cand dau pe aici,destul de rar,vad numai aiureli

cel mai prost antivirus este chiar avg, vad ca este la mare rang pe aici,o mare prostie

 

cel mai simplu si bun antivvirus este Nod32 ,de la eset, o firma din slovacia

pe langa node32, avg e un copil tampit.

iar cel mai tare din toate timpurile este Kaspersky antivirus,le avem pe toate ...

eu am sa va spun ceva, in afara ca imi vine sa injur ,de fiecare data acand dau click pe cieva,

chiar si pe mine ,primesc un mesaj nenorict ca n-as avea nu sti ce privilegii...

deci,daca mai vad asa ceva, si nu voi lasat ,macar sa intru in contul meu amarat,atunci o sa ne spargem in 3 secunde.

 

gata ,ca ma enervai,eu nu pierd vremea pe forumuri si am mereu treaba..acum imi dadui concediu

cu mine trebuie sa va purtati bine. nu ma mai blocati ,mai bine ma scoateti de tot

Sal, scuze ca spun da' induci lumea in eroare...Spybot nu descopera decat o mica parte din ..mizerii, cum ar putea? la doar 300.000de semnaturi? fata de spywareDR care are peste 5 milioane ce spui? NOD a fost odata, acum 4-5 ani un AV bun, azi..nici macar nu-ti deschide toate arhivele..e bunicel, dar nu..cel mai ptr ca cel mai, nu prea exista..cel mai bine ca mine , o suita de 4-5 din care doar 2 active Comodo firewal si kasperky..in rest AV-uri care m-au scos din nenorociri care astia marii nu le vedeau sunt Superantispyware si Vipre antivirus..f bun, da, este Spysweeper dar si avira free, mai exista un f bun antimalware numit A squared d ela Emsisoft..are 2 motoare de scanare si peste 6 milioane de semnaturi..plus ca are si behaviour blocker..e nemtesc si e ok..mai tin antirootkit-uri de cativa MB dar f eficiente ca tizer rootkit razor ,Sophos antirootkit, GMER si rootalyzer..toate fiind la liber..

Editat de rebelfire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×