Sari la conținut
Forum Roportal
L64424

cum scap de spyware

Postări Recomandate

Indicat ar fi fost sa-ti expui tu mai intai parerea cu argumentele de rigoare si abia dupa sa soliciti si pe a altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc acum giant antispyware .ultima oara am instalat un mic programel si sa dus tot .. trebuia sa instalez totul din nou.

 

antispyware-ul cat si Kav au detectat un fisier care dar nu -l puteau sterge deloc.

 

asa am nevoie de unul mai bun si vreau sa stiu parerile voastre

 

multumesc frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai din zece raspunsuri pe care le vei primi, referitor la care e cel mai bun antispy, vei avea raspunsuri diferite, fiecare sustinand ca al lui e mai mare si mai tare.

 

Cand antiviralul sau antispy-ul instalate in PC-ul tau, de care sa zicem ca ai fi multumit, nu fac fata in fata unui spy, nu este necesara dezinstalarea. Un simplu scan online iti poate rezolva problema. Mai sunt si niste mici utilitare, removal tool, care sunt facute exact pt dezinfectarea fisierului respectiv.

Daca veneai cu definitia de spy / virus, gaseam si solutiile. Oricum Google are destule raspunsuri pentru fiecare problema.

 

Eu ma multumesc cu AdAware SE Personal, varianta free si chiar n-am probleme. BIne, singur nu face fata, dar langa un Bitdefender 9 Prof e foarte bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

EmmaD ti-a oferit cea mai buna solutie, dar ai grija sa iti updatezi AV-ul macar zilnic daca intri pe site-uri *deochiate* (stii tu) sau cele de hack!

Eu folosesc Kav, Kah si AdAware si nu am avut nicio problema pana acum, am dat o scanare online cu BD si tot nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai din zece raspunsuri pe care le vei primi, referitor la care e cel mai bun antispy, vei avea raspunsuri diferite, fiecare sustinand ca al lui e mai mare si mai tare.

 

Cand antiviralul sau antispy-ul instalate in PC-ul tau, de care sa zicem ca ai fi multumit, nu fac fata in fata unui spy, nu este necesara dezinstalarea. Un simplu scan online iti poate rezolva problema. Mai sunt si niste mici utilitare, removal tool, care sunt facute exact pt dezinfectarea fisierului respectiv.

Daca veneai cu definitia de spy / virus, gaseam si solutiile. Oricum Google are destule raspunsuri pentru fiecare problema.

 

Eu ma multumesc cu AdAware SE Personal, varianta free si chiar n-am probleme. BIne, singur nu face fata, dar langa un Bitdefender 9 Prof e foarte bun.

 

8) Emma...scanarile astea on line pe care le recomanzi mereu...nu presupun instalarea softului respectiv?

Si se merita sa instalezi-dezinstalezi un soft doar pentru scanare?

Eu,de fiecare data cind dezinstalez softuri,am probleme cu pc-ul...se blocheaza!

Si daca-mi poti spune si mie,te rog:trialul,serveste doar la scanare,nu? Nu curata...

Eu,inca nu am inteles cum e cu trialurile astea... :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) Emma...scanarile astea on line pe care le recomanzi mereu...nu presupun instalarea softului respectiv?

Si se merita sa instalezi-dezinstalezi un soft doar pentru scanare?

La scan online se instaleaza un ActiveX, nu antivirusul in sine. Si e ok sa-ti verifici online sistemul cu un alt antiviral, chiar daca ai unul deja instalat. Sunt definitii de virusi care pot trece lejer de antivirusul tau, dar poate fi detectat cu usurinta de alt AV.

Ca si antispy le recomand pe cele freeware, de care eu sunt foarte multumita.

Si daca-mi poti spune si mie,te rog:trialul,serveste doar la scanare,nu? Nu curata...

Eu,inca nu am inteles cum e cu trialurile astea... :santa2:

Trial = incercare, proba.

Trialul, de regula, ar trebui sa faca tot ce face un program, doar ca pe o perioada limitata.

Depinde acum de compania producatoare. Unele ofera doar un demmo, desi ti se spune sa dld trialul, dupa rulare ai surpriza sa constati ca ti-ar fi gasit N'spe mii de spy, te panichezi si fugi repede sa achiti licenta, dar in realitate eu cred ca sunt doar trucuri pentru a-si vinde produsele.

 

Despre calculatorul tau vom vorbi pe celalat topic. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei strict anti spy eu recomand produsele lavasoft si microsoft evident pentru windows

 

Daca vrei solutii complete antivirus cu anti spy vezi topicul antivirusi....

 

De regula cum a spus si EmmaD pe cine intrebi va incerca sa iti dovedeasca ca ce foloseste respectivul e cel mai bun lucru... asa ca orienteaza-te la nevoile tale si alege, incearca....

 

In principiu nu am nimic cu scanarile online doar ca virusii de regula se ascund foarte bine ia motoarele de scanare online nu mereu razbat... depind foarte mult de tipul conexiunii plus ca scaneaza la cerere nu is active tot timpul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×