Sari la conținut
Forum Roportal
jofika

Scoala cu profil parapsihologic ?

Postări Recomandate

Am auzit o discutie intr-un tren cum ca in Arad sau in Bucuresti este o scoala care se ocupa cu probleme de paranormal ( inclusiv initieri pentru persoane care au capacitati de clarviziune, bioenergie, etc) sau unele profile cum ar fi reflexoterapie prin arome, culori......

 

Oare chiar e adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme astfel de scoli au aparut ca ciupercutele ...

 

Minte sa ai , ca de unde alege ......... ohooo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce,vrei si tu? :yes:

Nu mai e loc! Sunt prea multi sarlatani pe metru patrat in Ro! V-ati lovi in coate...

Puscaria,o poti infunda (pentru inselatorie)...si cu diploma si fara!Caci Ro tre' sa intre si ea in rindu' lumii odata si odat'!

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce,vrei si tu? :yes:

Nu mai e loc! Sunt prea multi sarlatani pe metru patrat in Ro! V-ati lovi in coate...

Puscaria,o poti infunda (pentru inselatorie)...si cu diploma si fara!Caci Ro tre' sa intre si ea in rindu' lumii odata si odat'!

 

 

 

 

Eram si eu curioasa.... M-am gandit la un moment dat cand am auzit de acea scoala sa o caut si sa o termin si aceasta..... din curiozitate mai mult. Nu pentru diploma as fi vrut s-o fac, ci mai mult pt experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun ca asemenea scoli pentru cei cu puteri parapsihologice nu sunt la vedere, iar recrutarea se face de timpuriu de catre cei care predau?

Si sa va mai spun ca pentru clarvazatori si bioenergie exista o adevarata industrie pe banda rulanta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit o discutie intr-un tren cum ca in Arad sau in Bucuresti este o scoala care se ocupa cu probleme de paranormal ( inclusiv initieri pentru persoane care au capacitati de clarviziune, bioenergie, etc) sau unele profile cum ar fi reflexoterapie prin arome, culori......

 

Oare chiar e adevarat?

 

O scoala care sa se ocupe cu "probleme de paranormal" e o contradictie in termeni. :yes: Paranormalul e... paranormal, tocmai pentru ca nu se poate experimenta intr-un mod structurat, controlat, progresiv si repetabil, adica exact ingredientele fundamentale ale unui mediu educational deschis, cum este scoala in acceptiunea uzuala a cuvantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa va spun ca asemenea scoli pentru cei cu puteri parapsihologice nu sunt la vedere, iar recrutarea se face de timpuriu de catre cei care predau?

Si sa va mai spun ca pentru clarvazatori si bioenergie exista o adevarata industrie pe banda rulanta?

 

 

 

 

Pana la urma, aeste scoli unde se pot gasi?

Editat de Shadow and Light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog...daca tii neaparat...tasteaza pe "Google","Anatecor" si de acolo,totul vine de la sine....

Chiar si acuzatia de inselatorie... :yes:

Am gasit pe un site al lui Oros,o individa...care,pretindea ca vindeca diverse afectiuni ale urechii cu niste luminari conice carora le atribuia mari insusiri;luminari ce in fapt,servesc la igiena urechii si de care,gem toate farmaciile si plafarele,pe toate drumurile(nu stiu daca si in RO...),la pretul de 4,50

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma rog...daca tii neaparat...tasteaza pe "Google","Anatecor" si de acolo,totul vine de la sine....

Chiar si acuzatia de inselatorie... :yes:

Am gasit pe un site al lui Oros,o individa...care,pretindea ca vindeca diverse afectiuni ale urechii cu niste luminari conice carora le atribuia mari insusiri;luminari ce in fapt,servesc la igiena urechii si de care,gem toate farmaciile si plafarele,pe toate drumurile(nu stiu daca si in RO...),la pretul de 4,50€.

Se vind cu instructiuni,fireste...fiindca,daca e unul mai "batut in cap" ori neatent,ia foc!

Mai e nevoie de concluzii? :lol2:

Sa fie clar:asociatia,in sine...nu e o idee rea,cu exceptia conditiilor aberante ce le impune cursantilor de parca cineva cu reale capacitati,le-ar datora lor... sau vezi-doamne,Valentina Girlea ar avea nevoie de ani de zile si de numeroase examene,ar avea nevoie sa treaca prin furcile lor caudine, ca sa aiba un atestat la mina,sa fie in legalitate...cind ea poseda evidente capacitati paranormale...

Pentru ce ar avea nevoie de toate examenele lor lungi si absurde ori de studii?

Femeia,are reale capacitati,dar nu are studii...

In schimb,legifereaza o multime de falsi vindecatori,care,avind studii superioare si relatii,isi fac publicitate si apoi le cad victime o multime de amariti!

Si cind te gindesti ca "Anatecorul"adaposteste sub aripa lui si persoane de o competenta si moralitate indiscutabila dar si niste smecherasi ieftini... :crazy: sa nu-i numim chiar sarlatani...te loveste apoplexia!

Sunt multi amatori de cistig usor dar fii foarte atenta...ca e periculos!

Romanii,nu vor fi naivi la nesfirsit...si dai peste un prost care arunca o piatra in apa...sau peste un nebun care-ti ia jugulara...sau pur si simplu te blestema lumea!

Big...nu-i adevarat:sunt chiar foarte la vedere! Ca publicitatea e sufletul comertului...

 

 

 

Mersi mult pentru sfat. :doh: O sa ma mai gandesc la problema aceasta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e rea idea de scola multi au puteri si nu stiu sa le foloseasca .dar cine testeaza moralitatea cadrelor?

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×