Sari la conținut
Forum Roportal
samiplesa

probleme dupa ce instalez jocurile...

Postări Recomandate

dupa ce am cumparat calculatorul(sa l descriu umpic:1gb ,placa video intel® 512 mb onboard,3gb hz)mi am luat si un joc batlefield vietnam.l am instalat , a mers de vreo doua ori...apoi imi dadea eroare cica la batlefield vietnam.exe.l am dezinstalat am dezinstalat si win si apoi am bagat win xp p sp2.am instalat din nou jocu si acum imi da eroarea din prima data cand intru in el dupa ce l am instalat!am incercat si alt joc,nfs carbon si imi da aceeasi eroare.PLS DACA STIE CAREVA SAU DACA A MAI INT CAREVA PROBLEMA SA IMI ZICA!MS MULT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e virus din moment ce am formatat calc...parerea mea...pana la urma am dezinstalat placa video si am bagat un nou driver.batlefield merge acum,dar carbon nu.marea problema cu care ma confrunt e cea a directxului.dupa ce instalez jocurile imi zice invalid version of directx.incerc sa il instalez pe cel de pe cd ul cu jocul si imi zice finish fara sa imi instaleze ceva..daca stie careva problema asta ...pls ajutor!oricum ms ca mi ai raspuns.apreciez asta!(ca antivirus folosesc kapersky)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×