Sari la conținut
Forum Roportal
Ac!duTZ

Filme create de amatori

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu le puteai da si tu niste nume? Cu atatea numere parca ar fi scenariul meu despre clone - din care nimeni nu intelege nimic. Cred ca e cel mai prost scenariu pe care l-am publicat. :jester:

Cine vrea sa se convinga, il poate citi aici:

http://fisieru.com/download.php?file=1732f...07a39e80d95be9f

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa pun nume in curand da era cam tarziu aseara si nu mai aveam nici un chef sa ma gandesc la nume ... mai trebuie si englezesti si p alea care erau nu le mai stiu toate ! Am zis sa ramana asa pentru moment si candva o sa pun si nume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic combinat, rezultat din unirea topic-ului deschis de Boogiefunky, ieri, 14 Martie, la ora 6:50 p.m., cu cel actual.

 

 

Un motiv al combinării a fost titlul topicului: "Please help !", care nu e unul sugestiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul e posibil!! In 1992 cu doar $7000 Robert Rodriguez facea filmul "El Mariachi",un clasic al filmelor de amatori ce i-a adus un castig de peste $ 2,000.000 !Este f interesant cum a filmat si in ce fel caci in conditiile de azi...e chiar de ras dar conteaza produsul final.Ceea ce a creat Rodriguez este si o demonstratie a faptului ca poti face filme cu bani putini si actori amatori-in cazul lui...si-a pus familia in film sa nu fie nevoie sa-i plateasca:):)

 

Alt exemplu ar mai fi si "The Blair Witgh Project" realizat tot de amatori dar cu mai multi bani decat Rodriguez,in jur de $ 35,000 dar a castigast..284 milioane de $!!!

Din nou,daca vrei POTI!!!!

Si as mai enumera cel mai recent realizat de un amator si cu amatori,"Paranormal Activity" care a costat $ 15,000 si actorii gasiti de la Craiglist si platiti cu $ 500 fiecare.

Filmat totul in casa scenaristului si regizorului..cat a scos? In jur de 194 milioane $.

 

Nu vreau sa vorbesc de castiguri aici ci de faptul ca nimic nu e imposibil si cu bani putini poti crea un film care iti poate aduce si profituri daca asta urmaresti,dar totusi...trebuie sa ai la baza o idee f. buna ,un scenariu f. bun ,ambitie si putin noroc.Nu neaparat studii in regie si cinematografie:)

Isi aduce cineva aminte de Ed Wood???Apoi el a fost primul creator regizor amator si filmele lui care chiar te fac sa razi cat de copilaresti pot fi si atat de amator jucate,sunt practic o comoara prin ele insele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×