Sari la conținut
Forum Roportal
Ac!duTZ

Filme create de amatori

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam cati actori ai la dispozitie?

 

Pai am pana acum 13 (8 fete , 5 baieti ) (tineri 19-23 ani ) dar mai imi trebuie cativa actori mai in varsta (3 femei , 4 barbati ) (35 - 40 ani).

 

Mai imi trebuie 5 avioane (dotate cu armament) , 3 tancuri , 50 figuranti care sa joace rol de militari .... (glumesc cu ultima parte) (initial eu si pe astea vroiam sa le adaug in film da de unde bani ca sa inchiriez avioane si tancuri ) ;)):rabbi:)

 

o sa postez pe internet acum in 2-3 zile...niste bucati din filme

 

Chiar as vrea sa le vad. Deabea astept sa le postezi !

 

Sunt nerabdator sa vad cum va iesi filmul.

 

Si eu sunt nerabdator sa vad daca o sa il fac , desi sper ca se va intampla !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am postat muuult mai devreme:> deci mai jos linkul cu cei 300 de spartani...(ma rog filmul nu se numea asa si oricum era o comedie)

 

http://www.youtube.com/watch?v=mYuHSOvawwM

 

Acum mai jos linkul cu secventa din filmul...FARA TITLU:)) trebuia sa ma mai gandesc...oricum era o poveste de dragoste imbinata cu actiune,iar aceasta secventa surprinde timpul cand s-au cunoscut.(nu are muzica pt ca...e abandonat filmul:)) nu m-a mai interesat)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3CP2O-RvbBk

 

Si asa la final...inca un link...e o parodie dupa clipul ''I want to break free' de queen in varianta romaneasca.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YvObbHelSr8

 

:>Succes la film...app stii ca oricand poti face un filmuletz de scurt metraj ...ma gandeam pana la vara:> sunt nerabdator:))...app desi suna ciudat asa e....te poti inspira din desene..:rabbi: ma refer la filme serioase...am niste idei de acolo....mama mama:X poate la vara am timp sa fac macar un film...speeeer....oricum SUcces!;)

Editat de Razvandam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai imi trebuie 5 avioane (dotate cu armament) , 3 tancuri , 50 figuranti care sa joace rol de militari .... (glumesc cu ultima parte) (initial eu si pe astea vroiam sa le adaug in film da de unde bani ca sa inchiriez avioane si tancuri ) ;)):rabbi:)

 

La ce iti trebuie tancuri si avioane in filmul de care vorbeai? Daca chiar vrei sa ai tancuri si avioane, poti sa le faci in felul urmator: Iti cumperi o replica la scara a tancului/avionului, o filmezi sau o pozezi (in functie de ce vrei sa faca in film) pe un fond de o culoare care sa nu apara pe macheta, apoi pe calculator cu un program pentru efecte speciale (ex: Adobe After Effects) elimini culoarea din spatele ei, si o suprapui peste filmul tau.

Exemplu (nu l-am facut eu):

Editat de Andrei_Popescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razvan pana la vara nu pot face nimic pentru ca toti cei care sunt de acord sa o faca gratis muncesc acum si la vara o sa isi ia concediu toti pentru a putea face filmul (deci acum nu am pe nimeni disponibil).

Intr-un fel e mai bine pentru ca mai pot face cateva editari la scenariu si sa incerc sa il fac mai bun !

 

Razvan am vazut filmuletele tale si m-au facut sa imi doresc si mai tare sa fac filmul aacesta

 

Andrei trebuiau sa apara in film avioanele si tancurile dar nu ma pricep atat de bine la ChromaKeying deocamdata si nu vreau sa arate naspa in caz ca fac ceva gresit asa ca le-am scos din scenariu. Poate pana la vara o sa mai invat si o sa le introduc inapoi.

 

Inca ceva ... am pus si eu o intrebare la pagina 3 si as vrea daca stiti sa ma lamuriti si pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre urmatoarea melodie : http://moka-mov.ucoz.com/load/muzica/house...film/18-1-0-197 .... vreau sa o folosesc ca soundtrack pentru film

Nu e facuta de mine da sper sa obtin drepturile pentru a o putea folosi.

 

Versurile am vorbit cu un baiat din suedia si a zis ca mi le face el gratis :rock:

 

Ultimul mesaj primit de la el suna asa

 

"alright man, I see what you saying. You should add me on facebook bro :rock: You should really work on that movie, though cuz i would be glad to help you. Im working on become a songwriter so i think we can help eachother! But if you promise to do what you can to get money for that movie I will promise you to write a good song. Im from sweden btw! "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ce ai nevoie de versuri ? O muzică de film nu are nevoie de versuri.

 

Nu stiu , am zis sa fie si niste versuri :rock: ... orcum ma mai gandesc ca de versuri fac eu rost da nu stiu cine o sa fie cu vocea :rock::rock:

 

A si beat-ul asta a fost doar o optiune , am mai multe din care sa aleg

Editat de chybrytel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o problema aseara , am luat cativa virusi de pe internet (nu folosesc nici un antivirus) si a trebuit sa formatez calculatorul . Din cauza formatarii mi s-a sters si scenariul pe care il aveam pentru film :kiss:( asa ca m-am apucat sa il scriu din nou .

 

Pentru cei care vor sa il citeasca il pot descarca de AICI

Deocamdata am apucat sa scriu doar putin din el dar il voi updata de fiecare data cand voi mai scrie .

 

Pentru moderatori : nu am dat link-ul acela pentru a face reclama la acel site , l-am dat pentru a putea fi descarcat scenariul la care lucrez. Daca va fi considerat reclama va rog sa ma anuntati ! Va multumesc !

 

Pentru utilizatori : Daca descarcati scenariul si il cititi va rog sa imi dati si mie cateva sfaturi si sa imi spuneti daca este cat de cat bun sau nu ! Va multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa-l publici si in format *.txt?

 

 

Gata Andrei este .txt

Cu Celtx era mai bine pentru ca se vedea totul bine si aliniat frumos. a si mai este ceva , nu am pus nume si cu Celtx era ingrosat unde trebuia modificat cu nume. (Ex : Am pus ACTOR 1 in loc de MIHAI )

 

Sper sa se inteleaga !

 

In mare sunt numai textele acum ... nu este actiunea asa cum ar trebui sa fie , dupa ce il voi termina il voi edita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×