Sari la conținut
Forum Roportal
chivuta

Sint indragostita de alt barbat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu cum sa incep povestea ca e prea lunga - sint indragostita de alt barbat si sint casatorita ... el nu este casatorit , este divortat. Ma iubeste de ani de zile si sintem impreuna de 6 luni. Sotul meu e un om foarte bun dar niciodata nu a existat intre mine si el ceea ce am cu acest barbat. Simt ca mi-am gasit jumatatea, intre noi este o conexiune si o iubire care nu am crezut vreodata ca poate exista. Stiu ca nu e normal, stiu ca nu e bine, mintea imi spune tot timpul acest lucru dar inima nu o pot controla. Il iubesc din tot sufletul dar mie atit de greu sa ii spui sotului meu tocmai pentru ca e foarte bun si nu vreau sa ii fac nici un rau ... Stiu ca lumea ma va judeca, vreau daor ca sotul meu sa ma ierte si sa fie bine ... Ma poate ajuta cineva???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-are cum sa fie bine, inteleg sa-i faci asta unui om care nu-ti merita dragostea, sa i-o faci dintr-un motiv sau altul, dar unui om bun, cum zici tu, cred ca e o cruzime sa-i faci asa ceva. Desparte-te de el si nu-ti mai bate joc de sufletul lui. Si ramai cu cel pe care-l iubesti, va fi mai bine pentru toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e atat de simplu pentru mine, cel putin: il iubesti asa mult, iti doresti sa fii cu el, ii expui sotului problema si esti libera.....crezi ca il ranesti mai putin daca'l meanjezi in acest mod?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu,esti singura care poate face ceva.

In viata nu ne indragostim de ceea ce este bine,ci de ceea ce ne doreste inima.Riscul meseriei...

Un sfat prietenesc:nu iti mai minti sotul,fiindca minciuna se afla mai devreme sau mai tarziu si daca ai constiinta,vei suferi.

2 la mana,daca simti ca l-ai gasit pe El,ce mai astepti?In dragoste totul este posibil.Fii sincera in primul rand cu tine insati,accepta realitatea asa cum e ea,ai curajul sa faci un pas important,pentru ca viata e numai una!

Traieste-o din plin! :tease:

Editat de JeT`Aime

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce ma doare cel mai tare e ca as vrea ca sa opresc timpul in loc inca doi ani pina copilul pleaca de acasa ... ma doare sufletul sa plec si sa nu stau cu el ... dar stiu ca o sa plec intr-o zi pentru ca nu o sa pot trai gindindu-ma tot timpul cum ar fi fost daca ??? nu vreau nimic de la sotul meu, nimic daor iertare si intelegere si poate prietenie daca se poate cere asa ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copilul va pleca peste 2 ani unde? :tease:

Si de ce daca iti parasesti sotul,trebuie sa iti parasesti si copilul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la facultate - nu, pot sa il iau cu mine , barbatul pe care il iubesc mi-a spus si sint convinsa ca o sa il trateze ca si pe copilul lui, il iubeste chiar pnetru ca il stie de foarte multi ani. Eu am constiinta incarcata ca nu creste in casa cu mama si tata impreuna - va multumesc mult de raspunsuri e foarte adevarat ca e greu in viata sa gasesti un nebun pe masura ta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca este la o varsta dificila, dar este si destul de marisor sa inteleaga situatia. Ai putea sa vorbesti cu el. Doar nu pleci sa mori, o sa-l mai vezi, o sa va intalnitit zilnic, nu? Esti intr-o situatie foarte dificila, inteleg foarte bine, DAR trebuie sa faci o alegere, nu poti sa mai continui asa inca doi ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,e o senzatie ciudata cred sa stii ca nu poate creste copilul tau cu ambii parinti,dar,asa cum a spus si Amarena,este la o varsta in care intelege lucrurile destul de bine.

 

Da,stiu,in viata cel mai greu e sa-ti gasesti un nebun pe masura! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×