Sari la conținut
Forum Roportal
lucianpreda

Usturime si mancarime dupa contact sexual

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

incerc sa va fac cunoscuta situatia mea si a sotiei mele si va spun ca de un an si ceva in momentul in care eu si sotia aveam contact sexual adica la inceput ,la intrare sotia avea o usturime care in final am remediat-o gasind cauza ca fiind umezirea insuficienta a vaginului ei dar imediat dupa contact apare o alta usturime care dureaza aprox 15-20 de minute dupa care trece dar care poate fi diminuata daca merge sa se spele imediat dupa contact.astfel am devenit pacienti la policlinica cu plata de la cutitul de argint la dr daniel popescu daca nu ma insel cu care am incercat diverse tratamente atat eu cat si ea .nu au dat nici un rezultat.doar in prima faza parea ca totul este spre bine dar usturmile apareau iarasi.de la orpirea administrarii anticonceptionalelor am folosit prezervativul.tot acest timp cat am folosit prezervativul vreau sa spun ca nu a mai prezentat acele usturimi.dupa aceasta pauza de administrat anticonceptionale mai exact acum cateva zile am renuntat iarasi la prezervativ si am constatat ca imediat dupa contact aceasta usturime a reaparut.nu cred ca de vina ar fii anticonceptionalele.ce poate fi?sperma prea acida?ph ul ei poate fii acid?nu am facut un ph sa vedem.ce policlinica sau ce doctor imi recomandati pentru aceasta problema.am facut analize multe la culturi si secretii la institutul cantacuzino.. primul set de anliza care a constat in secretie vaginala chlamidya si ureaplasma au iesit bine in afara de ureaplasma si am primit tratamentul cu doxiciclina , polygynax si tantum rosa-solutie.apoi am facut in aprilie 2006 din nou pt ca au revenit usturimile si mancarimile si am facut gardnerela vagynalis in schimb la ureaplasma a iesit negativ pentru gardnerela am primit tratament cu flagyl si klior.tot in aprilie2006 doctorul a schimbat si anticonceptionalele de la mycroginon la yasmine.in mai 2006 am facut din nou secretia vaginala si a iesit bine analiza cu toate ca mancarimile si usturimile erau prezente.in iulie 2006 am facut un papanicolau si a iesit cervicita(frotiu intens inflamator)si am facut tratament cu colpotrophin si voltaren supozitoare(acestea din urma nu le-a putut administra pentru ca sotia nu le suporta)...in septembrie 2006 la secretie vaginala au iesit frecvente colonii levurice si am facut si antifungigrama si a iesit sensibil la:nistatin,amphotericine b chlotrimazol si ketoconazol si tratament cu nistatin ketoconazol fiecare partener si cibrofloxacin si de atunci din septembrie nu am mai facut nici o analiza.acum asteptam sfaturile dumneavoastra eventual recomandari la doctori sau policlinici unde am putea rezolva problema noastra atat pe acest forum cat si pe mail la adresa lucianpreda84@yahoo.com.va multumesc si va doresc multa sanatate.lucian preda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa va fac cunoscuta situatia mea si a sotiei mele si va spun ca de un an si ceva in momentul in care eu si sotia aveam contact sexual adica la inceput ,la intrare sotia avea o usturime care in final am remediat-o gasind cauza ca fiind umezirea insuficienta a vaginului ei dar imediat dupa contact apare o alta usturime care dureaza aprox 15-20 de minute dupa care trece dar care poate fi diminuata daca merge sa se spele imediat dupa contact.....

Lucian..nu sunt medic dar am avut o problema asemanatoare,am facut tratamente de m-am saturat,si pana la urma sa descoperit ca era din cauza "parului" am renuntat la medicament si am trecut la bai zilnice cu musetzel si in loc de creme am folosit iaurt care reface flora vag. daca vrei mai mule detali lasa-mi un mesaj aici si iti rasp pe mail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hana iti multumesc mult si ti-as fii recunoscator daca m-ai putea ajuta cu tratamentul pe care tu l-ai urmat pentrrr aceasta problema si cum se aplica acest tratament ..astept raspunsul tau ori pe forum ori pe adresa mea de mail lucianpreda84@yahoo.com.multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lucian, imi poti spune te rog ce sunt coloniile levurice, adica ce i-a spus medicul sotiei tale despre ele? cum apar? din ce cauza? pt ca ma confrunt si eu cu problema asta, la analize au iesit frecvente colonii levurice, am facut si anrtifungigrama si mi s-a recomandat gynofort, dar nu mi-au trecut. si sunt f ocupata, nu am timp sa ajung acum din nou la medic. am cautat pe net despre colonii levurice, dar nu am gasit nimic. se transmit la partener?

multumesc :doh:

Editat de geana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lucian, imi poti spune te rog ce sunt coloniile levurice, adica ce i-a spus medicul sotiei tale despre ele? cum apar? din ce cauza? pt ca ma confrunt si eu cu problema asta, la analize au iesit frecvente colonii levurice, am facut si anrtifungigrama si mi s-a recomandat gynofort, dar nu mi-au trecut. si sunt f ocupata, nu am timp sa ajung acum din nou la medic. am cautat pe net despre colonii levurice, dar nu am gasit nimic. se transmit la partener?

multumesc :lol2:

 

o explicatie nu pot sa iti dau stiu doar ca se transmit si la partener.de fapt daca tu ai ii dai si partenerului care nu are nici un fel de simptome dar te poate reinfecta daca nu se trateaza si el in acelasi timp cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand fac dragoste ma ustura foarte tare, iar acum de o saptamana ma arde si cand ma duc la baie!prietenul meu a simtit si el o arsura ultima data cand am facut dragoste si acum nu mai putem nici sa ne atingem de durere!Oare ce poate sa fie!Eu m-am gandit ca ar putea fi ceva mai grav si de accea m-am decis sa scriu pe acest forum, Tinand cont ca suntem impreuna de 3 ani si nu l-am inselat niciodata cu un alt barbat!El a inceput sa intre la banuielei si chiar nu ar avea de ce.Please help.Ce credeti ca poate fi?Aaaa....de o luna ne-am intors din turcia si cam de atunci au aparut problemele,m-am gandit ca as fi putut lua ceva de ep acolo!Ce crede-ti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand fac dragoste ma ustura foarte tare, iar acum de o saptamana ma arde si cand ma duc la baie!prietenul meu a simtit si el o arsura ultima data cand am facut dragoste si acum nu mai putem nici sa ne atingem de durere!Oare ce poate sa fie!Eu m-am gandit ca ar putea fi ceva mai grav si de accea m-am decis sa scriu pe acest forum, Tinand cont ca suntem impreuna de 3 ani si nu l-am inselat niciodata cu un alt barbat!El a inceput sa intre la banuielei si chiar nu ar avea de ce.Please help.Ce credeti ca poate fi?Aaaa....de o luna ne-am intors din turcia si cam de atunci au aparut problemele,m-am gandit ca as fi putut lua ceva de ep acolo!Ce crede-ti?

 

ciupercuta-ntr-n picior

ghici ciuperca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ,de cam 2 zile am si scurgeri,alb-verzui!Oricum banuiesc ca s-ar putea trata ,eu ma gandeam de unde am putut sa iau asa ceva din moment ce eu nu am mai intretinut relatii sexuale de 3 ani numai cu actualul meu prieten,iar el mi-a jurat ca nu m-a inselat!Vroiam sa stiu cam ce credeti ca ar putea fi sa stiu daca numai pe cale sexuala se poate lua !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce-o fi oare?...e o ciuperca te duci la medic..iti determina radacinasi ...medicamentatia de urmatnu te apuca tu de cine stie ce antibiotice!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×