Sari la conținut
Forum Roportal
Wolfuletz

Timiditatea....

Postări Recomandate

Sal... am o problema. Vechea problema... timiditatea. nush cum sa zic dar deja am ajuns rau cred.. am avut cateva prietene dar e o fata.. care chiar ma dat gata.. are 14 ani si pana mea.. mia pus capac.. si problema e.. ca sunt timid si cand sunt in jurul ei.. fac greseli... adica faceam greseli.. acum incerc cat de cat sa nu fac nimic ca nu cumva sa fiu penibil si inca ceva.. faza dura ca si fata vrea sa fie prietena mea si eu vreau sa fie pretena mea :friends: dar sunt timid.. si deja ma sperii si pe mine... deci nustiu cum sa zic nu fata asta e problema.. ci faptul ca sunt timid.. e problema.. deja fac victime si in jur toti se feresc de mine si alea alea.. si chestia asta nu ma face decat sa ma retrag... pls help !!!

post-84778-1173035394_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu singur te poti ajuta! Cred ca esti un perfectionist, ti-e frica sa nu gresesti si sa te faci de ras. Crede-ma ca cu totii nu suntem perfecti, gresim, dar asta nu e un capat de tara. O luam de la capat.Nu-ti mai fie frica ca vei face o miscare gresita, ca vei zice un cuvant gresit si tie ti se pare ca vei fi penibil. Nu e asa, e doar in mintea ta. Ai incredere in tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×