Sari la conținut
Forum Roportal
adriana2r

primii pasi in sua

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

o sa aplic si eu pt o viza sua in martie-aprilie...daca reusesc sa iau B2,vreau sa raman acolo...care credeti ca ar fi primii pasi ce trebuie facuti..am unde sa locuiesc..si daca incep sa muncesc,ma mai pot intoarce in tara....va multumesc..

prietena care ma va tine acolo o cunosc de pe net,de unde sa spun la ambasada ca o cunosc? stie cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o sa aplic si eu pt o viza sua in martie-aprilie...daca reusesc sa iau B2,vreau sa raman acolo...care credeti ca ar fi primii pasi ce trebuie facuti..am unde sa locuiesc..si daca incep sa muncesc,ma mai pot intoarce in tara....va multumesc..

prietena care ma va tine acolo o cunosc de pe net,de unde sa spun la ambasada ca o cunosc? stie cineva?

 

 

 

The "visitor" visa is a nonimmigrant visa for persons desiring to enter the United States temporarily for business (B-1) and for pleasure or medical treatment (B-2).

 

 

- americanii nu tin pe nimeni cu forta, de ce n-ai putea sa te intorci in tara ???

- ce munca ai de gand sa incepi cand nici n-ai permis de munca, etc.

- precis intelegi engleza sa vezi ce inseamna vizele B, ai nevoie de un cover-up ce sa spui la Ambasada, numai adevarul, te sfatuiesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc,pt raspuns...problema mea este urmatoarea: la interviu nu stiu dak trebuie sa raspund sincer ca cunosc persoana din state de pe net,avand in vedere ca ea nu a iesit din sua.

odata ajunsa acolo,ma va ajuta cu tot ce se poate,nu fac figuri ,as putea munci orice...

daca a luat cineva viza in 2007 si poate sa-mi dea cateva sfaturi ,sau poate sa-mi spuna cum a mers,multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, la ambasada te vor intreba de ce vrei sa ajungi in State, la cine te duci, daca esti la scoala, daca ai un serviciu bun(ar fi bine sa ai un serviciu foarte bun si sa fi lucrat acolo de mult timp); ar fi bine sa ai si un apartament pe numele tau, iar daca vei spune ca o cunosti pe persoana respectiva dupa net, mai mult ca sigur ca nu-ti vor da viza! Nu ai pe nimeni altcineva in State? Eu ca trebuie sa gasesti alt motiv!

Cand te referi la faptul ca nu vei mai putea veni in tara, ce vrei sa spui?

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×