Sari la conținut
Forum Roportal
iris23

Toamna...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai daca ei nu le culeg... Am facut popricash si am pus si pentru iarna. Le-au placut si lor foarte mult. Ei erau convinși ca nu sunt bune de mâncat..a trebuit sa caut pe internet si sa le arat ca sunt ok.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O doamna americana intr-o alimentara imi spunea ca ciupercutele alea albe sint otravitoare ... a crescut in Miami si in viata ei n-a gatit nimic.  

 

Aavea peste 80 de ani la prima vedere, a crescut si trait pe mancare congelata ... mi-a spus, aici i se spune mancare militareasca, pentru ca

prima oara militarilor s-a servit asa masa in strainatati. 

 

Ce m-as duce si eu la cules de ciuperci vulpisoare, hribe si altele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine in curte cresc niste ciupercute dar n-as avea curaj sa le gust.   Am avut pomi foarte batrini si de la radacinile lor au iesit foarte multe la un moment dat dar nu ne-am atins de ei, s-au uscat repede.   In padure demult n-am mai cules ciuperci, sint si aici dar nu stiu locurile si cine a fost nu-mi spune nici unde se culeg afine si fragi!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hm? ala e parcul mare a` nost....  :dwarf:

 

incerci si poze mai clare? nu de alta dar sa nu ramana lumea cu impresia ca e un loc urat. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai trec pe acolo. Le-am facut cu telefonul..din mișcare. Imi era prea frig sa stau sa fac poze. E atâta de frig :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×