Sari la conținut
Forum Roportal
Broscuta_Fermecata

Restaurante in Bucuresti

Postări Recomandate

La Piciorul Porcului, la Piata Muncii in Bucuresti.

Bucatarul este genial iar patronul probabil ca la fel, de vreme ce ambianta, prezentarea (si loco si pe site) sunt in aceeasi nota: haioasa, innebunitoare pentru orice gurmand si apetisanta chiar si pentru cei mai simandicosi. Daca aveti noroc prindeti si o expozitie de caricaturi pe teme porcine cadn mergeti sa faceti degustarea (Ca la nunta va decoreazs cum vreti voi!)

Plus ca puteti veni cu bautura de acasa dac vreti, sau cu prajiturile si fructele. Combinatiile sunt posibile in orice formula iar oamenii nu sunt doar profesionisti la mancare dar si foarte draguti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Restaurant Istria il gasiti pe calea victoriei in spate la bcr. Are meniu specific pescaresc. Mancarea e ok si destul de diversificata. Mi-a placut ca au locuri de parcare, muzica live, preturi ok mancare buna bineinteles. Si poti veni si cand esti la munca in pauza de masa. Si bineinteles seara cu prietenii la o masa mai mare :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La Piciorul Porcului, la Piata Muncii in Bucuresti.

Bucatarul este genial iar patronul probabil ca la fel, de vreme ce ambianta, prezentarea (si loco si pe site) sunt in aceeasi nota: haioasa, innebunitoare pentru orice gurmand si apetisanta chiar si pentru cei mai simandicosi. Daca aveti noroc prindeti si o expozitie de caricaturi pe teme porcine cadn mergeti sa faceti degustarea (Ca la nunta va decoreazs cum vreti voi!)

Plus ca puteti veni cu bautura de acasa dac vreti, sau cu prajiturile si fructele. Combinatiile sunt posibile in orice formula iar oamenii nu sunt doar profesionisti la mancare dar si foarte draguti.

 

Fara fitze, dar cochet.

Chelnerii se misca repede (in general), dar cel care este nepretuit si sper sa nu se schimbe, este bucatarul. Pentru ca datorita lui mancarea este cea mai buna pe care am experimentat-o eu la un restaurant romanesc.

Merge pentru orice fel de eveniment cu conditia sa nu depaseasca 50 de persoane, cred, pentru ca, din pacate (sau din fericire, pentru cei care vor o atmosfera mai cosy) restaurantul este destul de micut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am apelat eu la ei (nu-s casatorita) dar cea mai buna prietena si-a facut nunta la locanta jaristea si a fost cea mai frumoasa nunta la care am fost. mancarea f variata si buna, localul superb decorat si muzica f variata. si din ce-am inteles meniul nu e mai scump ca la alte restaurante, dar accepta minim 90 meniuri. din ce vad au oferta pe site http://jaristea.ro/meniuri.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit de curand un loc super stilat in Bucuresti si nu atat de scump pe cat ai crede cand vezi meniul sofisticat si modul inedit de servire al unor bauturi (shot-uri in pahare de gheata adevarata, cafea in vafe care se mananca, ...) ...Daca intelegi genul atunci poti sa mergi in week-en cand au live recital de saxofon, al unei saxofoniste nu doar talentate ci si foarte dragute. Eu am fost la o petrecere privata, prima data, si apoi nu m-am mai putut desparti de local. Merg cel putin o data pe saptamana si cred ca ar merge si pentru o nunta mai putin conventionala, ceva cu tema vintage. Pentru ca si locul are ca tema perioada prohibitiei din State. De asta se si numeste Otro Clandestin. Si un mare plus in zona Centrul Vechi: au parcare si wireless pentru clientii cu rezervare.

Au niste folii pe geamuri cu transmisie TV, cred ca in perioada asta se poate urmari seara Olimpiada.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit de curand un loc super stilat in Bucuresti

 

Ca sa reziste pe market trebuie sa fie sofisticate si inventive, ieftine dar nu chiar saracacioase, altfel concurenta le inghite!!! Pentru ca nu-mi plac nuntile traditonale la oricine, cel mai binevenit este un local din asta pentru cei la a doua incercare :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Na ca acum am emotii ..... ca e primul meu topic :flowers:

Sa zic ce vreau: cateva recomandari de restaurante in Bucuresti de la cei care si-au facut nunta in respectivele locatii si au fost multumiti. Evident, intreb asta pentru ca tocmai trebuie sa ma apuc sa imi organizez evenimentul si mi se pare foarte stresanta problema locatiei.

Sper ca e voie si nu se considera reclama, dar am vazut un topic cu cele mai proaste locatii, asa ca .....sa dam o sansa si celor mai bune.

 

Va multumesc anticipat pentru ajutor :flowers:

 

 

Te pot ajuta cu scaune albe din lemn perfecte pentru nunta voastra in aer liber, pentru petreceri la cort festiv, pentru ceremonii religioase outdoor si evenimente sub clar de luna.

 

Inchirieri M&D va ofera decorul ideal pentru nunta de vis!!!

 

inchirieri la tel. 0742 281 268

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×