Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

M-am gandit putin pana sa ma hotarasc unde sa pun acest topic, la paranormal sau la rubrica copii ; am hotarat sa il pun aici, unde sunt persoane interesate de aceste subiecte.

Acesti copii indigo , care se nasc in special in ultimii ani, dupa 2000, sunt entitati deosebite cu misiuni deosebite pe Terra, care vin cu anumite inacarcaturi energetico-informationale pentru binele si evolutia semenilor lor.Se pot intalni la astfel de copii diferite capacitati de a vedea aurele, chakrele, de a povesti din alte vieti , de a folosi cuvinte din limbi necunoscute , de a fi telepati, de a misca obiecte, de a vindeca etc.

De aceea , cand un copil va spune verzi si uscate, sa il ascultati cu luare aminte, sa nu ii innabusiti anumite capacitati, prin ignoranta si luare in ras.

Am auzit de copii care vad floricele -adica centrii energetici din om si descriu culorile, altii care vad anumite entitati mai bune (albe) sau mai rele (gnomi, negrisori etc). E bine sa ascultai cu luare aminte , chiar daca nu intelegeti prea multe din ce v-ar spune la un moment dat.

Copilul meu de exemplu vede in anumite momente un televizor cu Isus in camera, apoi ba zice ca vede o umbra si se sperie etc (nu va spun mai multe :spiteful: ). Cert este ca exista astfel de manifestari si nu trebuie date pe seama imaginatiei copilului . copii inca mai pastreaza o anumita legatura cu lumea astrala, au anumite deschideri, pana cand , "adaptati' si conditionati la asta lume, ei le pierd si devin ce sunt cei din jur...

Mi-aduc aminte cand eram mica si auzeam sunetele mantrelor , in liniste, iar mama a luat hotararea sa ma duca la un medic sa se uite la mine in ureche. Din acea zi nu am mai auzit acele mantre, caci m-am speriat, de-abia mult mai tarziu "soarta" m-a readus la ele...

Dar totusi, pentru ca sa vina un astfel de copil indigo, trebuie ca parintii sa fie intr-o anumita stare, de spiritualitate , as zice... nu poti totusi sa fii de exemplu un satanist si sa vina o fiinta elevata la tine in familie. Osho zice in cartea sa ,"Despre copii", ca parintii trebuie sa fie intr-o stare de liniste, pace, armonie interioara si iubire pentru ca din astral sa rezoneze cu semnalul emis de ei , o entitate elevata si astfel sa vina la intrupare...

Inainte de a se hatara parintii de a da nastere unei vieti, ar trebui revizuita intreaga viata, redisciplinata, supusa anumitor rigori, si fizice (mama de ex, exercitii pentru o nastere usoara, pentru ca energia sa curga in mod armonios etc), rationale(citit, meditat), si spirituale(rugaciune, meditatii etc).

O mama de exemplu are la indemana impartasania, dezlegarile, dar si asanele (pe care eu le-am folosit pantru a naste usor si asa a fost, cica zicea o tipa in spitalul in care am nascut, " a venit una, a nascut si a plecat"...Ele statau de 9 ore pe acolo, in travaliu, pe cand eu aveam contractii si nu stiam, simteam doar ceva asa ca o balonare. )

Deci, se poate, important e ca trebuie o disciplina a parintilor inca inainte de a se naste copilu, cu cel putin 1-2 ani, pentru ca disciplina respectiva sa se implementeze adanc in parinti, astfel ca odata nascut copilul, sa fie usor de respectat toate...Mai ales ca cele mai mari influente asupra copilului si parintilor se exercita in primii ani de viata ...

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si "unii" le pun Ipod-uri in urechi de mici, ii baga in Worlds of Warcraft si 2nd Reality (4 milioane de jucatori online) pentru devierea atentiei si pervertirea perceptiei... razboiul asupra perceptiei si al constiiteni a inceput in 2001.

 

Inamicul "lor" esti TU, copilul TAU si mintea VOASTRA neconditonata total (inca).

 

 

Si asta de ce ?

Pentru ca acesti copii, daca intradevar poseda capacitati peste medie, nu vor vrea ca si scop in viata sa ridice stockmarketul corportiei la cer si nici sa devina niste lideri spirituali care sa propovaduiasca fericirea prin obedienta si ignorantza. Vor dorii sa schimbe societatea actuala de rahat poleita in high-tech.

 

Razboiul impotriva mintii si perceptiei oamenilor a inceput in 2001.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si "unii" le pun Ipod-uri in urechi de mici, ii baga in Worlds of Warcraft si 2nd Reality (4 milioane de jucatori online) pentru devierea atentiei si pervertirea perceptiei... razboiul asupra perceptiei si al constiiteni a inceput in 2001.

 

Inamicul "lor" esti TU, copilul TAU si mintea VOASTRA neconditonata total (inca).

Si asta de ce ?

Pentru ca acesti copii, daca intradevar poseda capacitati peste medie, nu vor vrea ca si scop in viata sa ridice stockmarketul corportiei la cer si nici sa devina niste lideri spirituali care sa propovaduiasca fericirea prin obedienta si ignorantza. Vor dorii sa schimbe societatea actuala de rahat poleita in high-tech.

 

Razboiul impotriva mintii si perceptiei oamenilor a inceput in 2001.

Asa e cu razbol asta. Se folosesc cele mai naspa metode(aparate radionice) pentru a influenta copiii, inclusiv prin parinti. Parintii , deci , trebuie sa respecte o disciplina spirituala, pentru ca sa nu ajunga sa fie agresatorii psihici si spirituali ai propriilor copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci, se poate, important e ca trebuie o disciplina a parintilor inca inainte de a se naste copilu, cu cel putin 1-2 ani, pentru ca disciplina respectiva sa se implementeze adanc in parinti, astfel ca odata nascut copilul, sa fie usor de respectat toate...Mai ales ca cele mai mari influente asupra copilului si parintilor se exercita in primii ani de viata ...

:jester:

Sunt parinti care muncesc zeci de ani sa nasca un copil si nu reusesc, altora li se intampla minunea pur si simplu.

Cei din urma crezi ca sunt mai putin parinti?? :friends:

 

Nu mai traim in antichitate ca femeile sa se chinuie ore-n sir in travaliu :spiteful:

Si cum bine zicea Shur....acus se vorbeste de copiii indigo, maine de copiii pix, poimaine de copiii pix.... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai fetelor, voi chiar credeti?

Toti parintii isi ridica in slavi propri copiii...buni, rai...indiferent cum or fi :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mireluta asa este, dar tine cont ca mereu au existat oameni care au avut daruri aparte, care au avut misiuni aici pe Pamant, fie ca stim sau nu de existenta lor. Asa se intampla si acum. In fond toti suntem speciali, insa acesti copii s-au trezit si stiu ca au ceva de facut. In aura lor este predominanta aceasta culoare indigo care coincide si cu cea a celui de-al treilea ochi. Si mai e o deosebire, acesti copii au vrut ei sa vina aici nu li s-a ales destinatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Arcadia o mica deosebire copiii indigo au inceput sa se nasca de prin anii '50 dar erau mai putini si au venit in masa de prin anii '80. Copiii nascuti dupa 2000 sunt de cristal

 

http://www.copiii-indigo.ro/ci/index.php

E, am zis si eu asa, ca sa fiu mai...soft, intelegi? Incercam sa gesesc o modalitate mai digerabila ca sa prezint lucrurile, dar pentru unii observ ca e destul si asa...

 

Wow, buna idee cu linkul asta bagherra, e extraordinar... :flowers:

 

Nu mai traim in antichitate ca femeile sa se chinuie ore-n sir in travaliu :flowers:

In primul rand, sa iti traiasca bebele! :flowers:

Oare, sigur nu mai traim in antichitate? Imi povestea o prietena cum au pus-o pe galeata ca sa impinga la nastere... :friends:

 

 

 

PS. Eu nu mi-as pune poza copilului in avatar, asa ca protectie energetica...Nu stii cine se uita si ce influente ii vin... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×