Sari la conținut
Forum Roportal
Shazza

Elegant, sport sau ambele?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De curand am vazut prezentarea de moda a lui JLO (bineinteles ca nu ea a fost creatoarea hainelor :spiteful: ) si linia era ceva de gen urban/glamor. Voi ce preferati ca stil vestimentar? Credeti ca o tinuta sport poate fii eleganta? sau cele doua se bat cap in cap?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca acum cativa ani exista oarecum o delimitare intre cele doua stiluri, cel sport si cel elegant, dar astazi observ o tendinta de combinare intre cele doua, nu intotdeauna tocmai reusita.... daca stam sa ne uitam la anumite vedete de pe la noi, observam ca au introdus o moda care nu da bine deloc dupa parerea mea: un amestec intre cele doua. Un asemenea amestec am vazut la cineva care era invitat intr-o emisiune si arata jalnic. .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut un fasion sow, colectia lui JLO si mi-a placut foarte mult cum arata. era sport, dar avea tendinte de elegant, in bejuri si negru. mi sa-a parut super reusita colectia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer mie imi place combinatia dar totusi sa o faci cu cap :pee .

eu sunt adepta stilului sport si imi vine foarte greu cand ma imbrac elegant nefiind obisnuita mai ales ca eu nu m-am obisnuit nici acum' cu incaltamintea cu "botul ascutit". nu pot sa le sufar 8)

dar intradevar am vazut si combinatii jalnice.

ei...pana la urma urmei te imbraci cum iti place. numai ca nu esti vazut de ceilalti asa cum te vezi u in oglinda. dar daca nu conteaza parerea celorlalti asa de mult..... :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca daca te pricepi la a combina cele 2 stiluri e oca. eu sunt genul de om care nu judeca dupa cum se imbraca lumea, dar totusi stramb oarecum din nas cand vad caitschuri peste caitschuri, si asta doar din dorinta de a copia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer elegant... acesta este stilul meu de cand ma stiu... am si haine sport, insa ma imbrac asa doar cand ma duc la meciuri sau cand ies la vreun picnic... sunt genul de fata care se simte bine pe tocuri...

 

8) 8) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac ambele stiluri, important e sa itsi mearga si depinde unde le portsi pe care. si la combinare e oca

post-3685-1111483195_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O combinatie intre stilurile sport si elegant este unul dintre cele mai tari trenduri ale ultimelor sezoane. Si e de ajuns sa o luam in vizor pe Gwen care rupe gura targului cu fiecare aparitie si doar are si cu ce: e frumoasa, blonda si intotdeauna in Dior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place sa amestec cele 2 stiluri. E un gen de "moda indrazneata" in care nu ma regasesc si care nu ma caracterizeaza. Dar totusi imi plac ambele stiluri, cu conditia sa nu le amestec. Ma imbrac si elegant, dar si sport; mai des elegant pentru ca asa imi cere meseria. Stilul sport il abordez la picnicuri si la alte ocazii de acest gen. Dar nu amestec niciodata cele 2 stiluri si nu am o parere buna despre combinatiile dintre ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambele stiluri imi plac.Depinde de zi doar :pee De obicei ma imbrac elegant,dar mai sunt multe zile in care ma imbrac sport pentru ca e mai lejer.Cand ma duc prin oras de obicei prefer sa ma imbrac elegant,dar cand ies pe afara intotdeauna ma imbrac sport :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×