Sari la conținut
Forum Roportal
diana_m

REGULI in dragoste?...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma uitam la un episod din serialul "Sex and the city",episod in care erau pomenite regulile despartirii...si mi-am amintit si de filmul "John Tucker Must Die" un alt film dragut si comic despre cum sa faci un tip sa se indragosteasca de tine,ceva de genu oricum, si mi-am dat seama ca de fapt exista o gramada de "reguli" din astea in dragoste:

REGULI la prima intalnire...

REGULI la despartire...

REGULI de impacare...

REGULI daca te inseala si va reimpacati...

REGULI,REGULI,REGULI.......

........................................ :spiteful: :blink:

Chiar trebuie sa existe atatea reguli in dragoste?

Chiar au sens toate aceste reguli cand iubim pe cineva?

Exista oameni care tin cont de regulile astea vreodata?

DAR cel mai important exista oameni care LE POT "RESPECTA"??????

............

Eu una am incercat sa tin cont de cateva reguli din astea sperand sa nu sufar sau sa prevad unele chestii din viata mea sentimentala, insa nu prea am putut,nu stiu de ce, :wub: ...cand era vorba de iubire nici nu se ma gandeam la reguli,iar la despartiri oricat incercam sa le "respect" tot le incalcam si inca cum.... :P :P

 

Cred ca e interesant ce parere aveti voi de faza asta cu "REGULILE"...:crazy::)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Totul despre sex" mi se pare un serial cliseu.

In legatura cu regulile intr-o relatie sau in dragoste,nu am fost niciodata de acord cu ele.Cand iubim,regulile dispar,facem ce simtim si cum simtim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar trebui sa existe reguli in dragoste.Fiecare trebuie sa faca exact ceea ce simte.

Iubirea nu impune reguli,nu impune nimic,ea este neconditionata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si care ar fi acel scop, draga mea?

Eu traiam cu impresia ca dragostea in sine e suficienta - vorbind de relatii interumane - si ca nu trebuie sa obtin ceva in urma manifestarii ei. Altfel ar fi pangarita, transformata intr-o unealta a diverselor interese.

Despre ce fel de dragoste vorbesti?

 

 

eu mă refer la dragostea dintre doi ...el şi ea ,aici e vorba de reguli in dragoste ...........iubirea pura ,iubirea care te innalţă aceea nu are scopuri nici ţinte.

dragostea are ca scop perpetuarea speciei .... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu mă refer la dragostea dintre doi ...el şi ea ,aici e vorba de reguli in dragoste ...........iubirea pura ,iubirea care te innalţă aceea nu are scopuri nici ţinte.

dragostea are ca scop perpetuarea speciei .... :blink:

si daca e un ..menage a trois ..nu se mai aplica ..? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si care ar fi acel scop, draga mea?

Eu traiam cu impresia ca dragostea in sine e suficienta - vorbind de relatii interumane - si ca nu trebuie sa obtin ceva in urma manifestarii ei. Altfel ar fi pangarita, transformata intr-o unealta a diverselor interese.

Despre ce fel de dragoste vorbesti?

Draguta, ia gandeste tu putin.. cati oameni cunosti tu care sa iubeasca pe cineva, fara sa-si doreasca ceva in schimb? Indiferent despre ce este vorba.. ca e atentie, ca e intoarcerea sentimentelor... tot ne asteptam la ceva pentru ca iubim o anumita persoana. Asa e facut omul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

okok...eu ma refeream la reguli de genul: cand te desparti de cineva:1. sa rupi toate pozele ce le aveti impreuna ca sa nu-timai aminteasca; 2.sa stergi numarul de telefon din memorie,...mai grav: sa-ti schimbi numarul de telefon.....

Sau alte "reguli" de primele intalniri de care am mai auzit: 1.sa nu suni dect a2a zi p pers cu care tocmai ai iesit, 2. sa nu te intalnesti prea des cu aceea persoana, chiar daca te invita undeva si vrei sa mergi din tot sufletul sa spui NU...si "reguli" din astea...:wub:

Voi ati auzit de astfel de "reguli"?

Dintre toate "regulile" si sfaturile ce le-ati primit de la altii, care vi s-au parut cele mai aiurea sau din contra, super utile?

 

E nevoie de astfel de reguli cred...cand te desparti de cineva, si sa nu pari un/o distrus/a....sau obsedat/a...:P:) :spiteful: :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
okok...eu ma refeream la reguli de genul: cand te desparti de cineva:1. sa rupi toate pozele ce le aveti impreuna ca sa nu-timai aminteasca; 2.sa stergi numarul de telefon din memorie,...mai grav: sa-ti schimbi numarul de telefon.....

Sau alte "reguli" de primele intalniri de care am mai auzit: 1.sa nu suni dect a2a zi p pers cu care tocmai ai iesit, 2. sa nu te intalnesti prea des cu aceea persoana, chiar daca te invita undeva si vrei sa mergi din tot sufletul sa spui NU...si "reguli" din astea...:wub:

Voi ati auzit de astfel de "reguli"?

Dintre toate "regulile" si sfaturile ce le-ati primit de la altii, care vi s-au parut cele mai aiurea sau din contra, super utile?

 

E nevoie de astfel de reguli cred...cand te desparti de cineva, si sa nu pari un/o distrus/a....sau obsedat/a...:P:) :spiteful: :blink:

 

 

Mi se par copilaresti aceste reguli si cred ca sint inventate de mame pentru fetele de liceu sa le tina in frau !!!

 

Iar ruptul pozelor etc., este normal chiar daca nu face paret dintr-o lege. Este o curatenie dupa o relatie esuata, sau o vindecare sufleteasca ca si dupa moartea unei fiinte dragi.

 

Filmele americane au un mesaj secret tineretului cu tot feluri de reguli nescrise de asta par de multe ori de doua parale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×