Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

Cum "alungăm" pe cel căruia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mda chiar că se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana acum,da. Mi-a fost la fel de usor.

Ca sa-ti pot raspunde la intrebare,da-mi un motiv rational de respingere.... Altfel..ne invartim in jurul cozii.

Motiv "rational" : este casatorit,are alta relatie,alta religie... ?

Cred ca ,discutia cu respetivul,se impune in functie de motiv,nu?

 

păi... dacă mai adăugăm la varinata cu religia faptul că e musulman şi că vrea să te ducă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SithLord iti citesc motto-ull din semnatura si in urma subiectului in discutie mi-as permite sa te corectez. Foloseste ratiunea chiar si atunci cand nu-ti place de cineva. Si deci sa ma transpun in situatia celui care doreste sa alunge pe cineva cred ca as fi mai degraba directa si imediata fara sa ne mai pierdem timpul chiar daca va aduce putina suferinta. va suferi mai mult daca l-as hrani cu iluzii desarte o perioada si pe urma sa-l dezamagesc. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SithLord iti citesc motto-ull din semnatura si in urma subiectului in discutie mi-as permite sa te corectez. Foloseste ratiunea chiar si atunci cand nu-ti place de cineva. Si deci sa ma transpun in situatia celui care doreste sa alunge pe cineva cred ca as fi mai degraba directa si imediata fara sa ne mai pierdem timpul chiar daca va aduce putina suferinta. va suferi mai mult daca l-as hrani cu iluzii desarte o perioada si pe urma sa-l dezamagesc. :flowers:

 

păi stai aşa! tu l-ai rănit deja cu iluzii deşarte pe knd nu ştiai că faci asta. Adică nu ştiai ce efecte are comportamentul tău asupra lui. El

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
păi stai aşa! tu l-ai rănit deja cu iluzii deşarte pe knd nu ştiai că faci asta. Adică nu ştiai ce efecte are comportamentul tău asupra lui. El

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unuia i-am tipat intr-un final "lasa-ma-n pace, n-ai inteles ca nu vreau sa te mai vad", ca prea sarise calul, cersea si ma enerveaza oamenii astia.

Iar cel pentru care mi-a parut rau ca-i fac una ca asta.. a primit un discurs de genul.. Esti un baiat de treaba, dar.. cum sa-ti spun, ma plictisesc, nu pot sa te vad ca faci tot timpul numai ce vreau eu, am nevoie de un coechipier, nu de un valet (in fine, nu i-am zis valet, dar folosesc cuvantul asta ca sa redau mai bine ideea). Asta a fost ideea centrala, am mai dres-o pe ici pe colo, dar.. A inteles si s-a retras :pardon:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unuia i-am tipat intr-un final "lasa-ma-n pace, n-ai inteles ca nu vreau sa te mai vad", ca prea sarise calul, cersea si ma enerveaza oamenii astia.

Iar cel pentru care mi-a parut rau ca-i fac una ca asta.. a primit un discurs de genul.. Esti un baiat de treaba, dar.. cum sa-ti spun, ma plictisesc, nu pot sa te vad ca faci tot timpul numai ce vreau eu, am nevoie de un coechipier, nu de un valet (in fine, nu i-am zis valet, dar folosesc cuvantul asta ca sa redau mai bine ideea). Asta a fost ideea centrala, am mai dres-o pe ici pe colo, dar.. A inteles si s-a retras :P

:D meserie de răspuns!

 

Asta in caz ca cineva ti-a pus gand rau si a citit varianta ta ... sau invers cine stie :doh: caile Domnului sunt tare incurcate, nu? :o: eu una daca as fi nimerit intr-o situatie de genul asta sunt sigura ca as lua-o ca pe o provocare pana la final si la urma dupa ce problema a fost rezolvata i-as da papucii :pardon: trebuie sa si merite totusi efortul (timp, nervi, rabdare, imaginatie, etc) :o:

 

defineşte prin exemple "situaţie ca asta" şi "problema a fust rezolavată"

c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca-n "Salvati de clopotel" era o faza de genul asta. Si numaistiucine incerca sa fie dezagreabil prin tot ce facea ca sa scape de o prietena care se indragostise de el. Numai ca aleia i se pareau adorabile toate scarboseniile pe care le facea tzucu' ei, iar el era exasperat. :crazy: Pana la urma i-am mers cu ceva la care nici nu se-astepta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte greu sa dai la o parte un om care isi face iluzii in ceea ce te priveste, mai ales daca esti o persoana pt care bunul simt e la inaltime....

din pacate, cand esti asa.....ajungi la situatii penibile, atat tu....cat si celelalt.

mi s-a intamplat asta....nu-mi placea tipul asa cum si-ar fi dorit el, cu toate ca era o persoana simpatica si de treaba...dar avea un defect....era insurat.. 8)

eram amici....chiar imi facea placere sa stau de vorba cu el....dar, atat

am incercat sa-i explic cat de bine am putut ca n-am nevoie de-un...amant, insa cred ca n-am fost destul de clara (d.p.lui de vedere :P ).....si bietul om in loc sa ma lase in pace.....a insistat pana cand m-a adus la exasperare..... :crazy:

ei....in momentul ala, am explodat....am uitat de bunul simt si l-am trimis la dracu... :yes:

a dat in balbaiala.....da de-atunci, nu l-am mai vazut.

 

adevarul e ca sunt oameni care nu inteleg cand le spui direct ca nu vrei ceva.....decat daca ii jignesti, si-i trimiti....in lume.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×