Sari la conținut
Forum Roportal
cez

Transmisibilitatea hepatitei B

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bancul e tare ... :) In ceea ce priveste ... situatia ta ... imi pare rau . E bine ca ti-ai facut analizele, probabil ca ea urma tratamentul cu pegasys, care dupa 3 luni de tratament (depinde de reactia organismului) se negativeaza virusul .

Si eu am fost diagnosticata cu hepatita b , anul trecut , noiembrie 2007, am umblat pe la usile doctorilor, care mai de care cu idei si anul asta in decembrie mi s-a aprobat pegasys-ul ... sunt la a 2-a injectie, deocamdata reactionez bine, dar mai am destul de mers pe drumul asta .

Incerc sa nu ma gandesc prea mult la boala ... stau bine cu psihicul , sper sa duc totul la capat .

Am avut ceva reactii la prima injectie, adica febra si durere de cap si acum am ceva probleme si cu gingiile ... ma cam dor si usoara sensibilitate la rece , dar incerc sa nu bag in seama efectele adverse, atunci cand te gandesti prea mult , cazi in patima efectelor nedorite .

M-am lasat de tigari , cafea ... alcool nu consumam, deci am un avantaj :o: .

Mai citesc si eu pe aici , ma mai documentez ... ca vorba aia , niciodata nu vom stii cum se va sfarsi drumul asta lung .

Eu va doresc sanatate multa , sarbatori fericite si sa auzim numai de bine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal. acum 4 luni am fost depistata cu hepatita b. acu' o saptamana mi-am facut analizele si au iesit ok, cica ma duc spre vindecare completa. totusi, daca elimin virusul si ma vindec mai trebuie sa-mi fac vaccin impotriva hepatitei stiind ca mai e un risc sa intru in contact cu cineva care are hepatita cronica b? sau daca am facut o data hepatita b , nu o mai fac si a doua oara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×