Sari la conținut
Forum Roportal
MasterGeo

Am nevoie de ajutor pentru niste programe in c++

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu prea le am eu asa bine cu c++ (mai deloc ... ) ne-a dat tema la info sa facem un program care pentru un sir de numere sa efectueze toate op aritmetice ( +,-,*,/, cel mai mic nr din sir, cel mai mare nr). Apropo eu am ajuns la lectia tablouri :vampire: sa nu imi dati din greseala aceleas programe dar facute prin alte metode :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu nu ceri ajutor, tu vrei programele gata facute!!!!! si pe langa asta ai si pretetii! ia stai tu frumusel cu burta pe carte si invata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea este daca te'ai gandit macar 10 min la problema asta inainte sa ceri (sa'i spunem asa) ajutor...dar trecand peste morala hai sa'ti dau cateva idei (daca esti dispus sa le accepti).Vei avea un vector (tablou unidimensional) sa zicem de 100 de elemente (vezi tu ce marime crezi ca ai nevoie),dupa care vei citi numerele in vector ( banuiesc ca asta stii).Acum vei determina cel mai mare numar din vector dupa care il vei gasi pe cel mai mic numar pe care le vei retine in 2 variabile:max si min.Dupa ce ai facut lucrurile astea poti face operatiile dorite cu min si max.Bafta si incearca sa inveti tablourile ca fara ele esti mort mai incolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tinem cont de buna intentie, insa cred ca mastergeo deja a si uitat ce e programarea :crazy:

 

ma inclin,

Editat de radu84

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×