Sari la conținut
Forum Roportal
sadnessman

Complicata situatia, nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am gandit sa scriu pe forum pentru ca momentan trec printr-o situatie care ma framanta extrem de mult.

Ciudat e ca intotdeauna am putut sa dau sfaturi care sa-i ajute pe ceilalti, insa acum, chiar nu stiu ce sa fac, acum ca vine vorba de viata mea personala.

 

Acum cativa ani am intalnit o fata cu care m-a placut, si din dragostea ei si iubirea ei, m-a facut sa ma indragostesc si eu de ea. Totul a fost exceptional, ne vedeam ,ne simteam bine si mai ales ne intelegeam de minune...nu stiu daca sa ne fi certat vreodata serios...sau sa fi avut opinii diferite etc.

 

Am obtinut o oportunitate de dezvoltare a unui program in starinatate si am fost nevoit sa plec.

Chiar daca lucrurile nu mai necesitau plecarea mea, eu tot plecam, spre supararea ei sufleteasca ca nu ne mai vedem, ca pun proiectul acela pe primul loc.

O sunam, ma suna, dar pur si simplu imi spunea ca vrea sa ma vada, insa eu ii spuneam ca asta e foarte important pentru mine etc

Cert este ca in toata aceasta perioada, cand eu am fost distant fata de ea, chiar si cand veneam in tara, un alt baiat a inceput sa-i acorde din ce in ce mai multa atentie.

S-a vazut de cateva ori cu el, insa nimic serios. Pe mine ma iubea, dar in el a vazut prietenul care era dispus sa o ajute, sa fie langa ea oricand...a vazut in el ceea ce nu a vazut in mine.

 

Acum m-am eliberat total de aceasta problema si m-am indragostit de ea mai mult ca niciodata..nu mai pot dormi, nu mai am pofta de mancare si efectiv numai la ea ma gandesc.Chiar o iubesc si totate lucrurile astea le-am facut pt noi..nu am pierdut timpul aiurea.

 

Acum ne vedem des, incercam ca amici sa vedem daca mai poate simtii ceea ce a simtit pentru mine odata, insa celalat baiat tot ii da mesaje, mailuri si lucrurile astea chiar o influenteaza.

Tine si la mine, tine si la el...imi spune ca este stransa din toate partile ca int-o menghina...nu stie ce sa faca, dar cand primeste un mesaj, sau ceva care ii aduce aminte de celalat parca o intristeaza.

Simt chestiile astea ,le vad la ea dar cat de mult incerc eu sa o fac sa-l uite, tipul sta aproape de ea si se mai intalnesc intamplator pe strada..si efectiv chestiile astea o macina.

 

Oare ce ar fi de facut ca sa-i arat ca eu o iubesc enorm?

Oare ce e de facut ca sa o fac sa-l uite pe celalalt?

Oare tu ce ai face in locul meu daca ai iubi cu intreaba fiinta si ai sti ca o poti face fericita/fericit....?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uit-o!

 

gaseste o persoana care sa-ti impartaseasca sincer sentimentele. nu te mai amagi singur...naivitatea te poate duce la dureri cumplite.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uit-o!

 

gaseste o peroana care sa-ti impartaseasca sincer sentimentele. nu te mai amagi singur...naivitatea te poate duce la dureri cumplite.

 

Am incercat...crede-ma ....am tot incercat, de cateva luni

 

Stii se spune ca daca iubesti cu adevarat, dragostea nu moare niciodata....si cred si sper ca undeva in sinea ei si ea ma mai iubeste

 

OAre daca ea nu ar mai tine la mine, nu ar ramane cu tipul celalalt?

OAre mi-ar mai spune cei spune celalalt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca ramane cu tine. peste un timp o sa apara alt tip si o sa fie iar dezorientata...si iar...si iar...si tu o sa sureri...suferi...suferi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De vreme ce ea este dezorientata,presupun ca sentimentele ei nu sunt foarte puternice(nu mai sunt cum au fost o data).

1.Daca te iubeste cu adevarat-lupta pentru ea.

2.Daca nu mai simte nimic pentru tine/il iubeste pe celalalt-oricat de dureros ar fi,las-o in pace.

 

Ai grija,ca nu intotdeauna ceea ce speram noi,corespunde cu realitatea.Mai intai ia si discuta cu ea,si afla daca te iubeste sau nu.Daca da,ok-lupta.Daca nu este sigura-las-o in pace,caci s-ar putea sa aiba incertitudinea asta inca vreo doi ani in colo,si atunci,tu ce rezolvi...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar o iubesti precum spui tu,dupa parerea mea incearca sa-i faci o surpriza si nu ma refer la flori sau bomboane sai mai stiu eu ce bijuteri,fa-i ceva ce sti ca-i place...asta cam are efect intotdeauna la femei...eu sunt femeie si stiu...

Apoi despre celalalt baiat,nu cred ca nu prea stie ea ce vrea s-ar putea sa fie o razbunare dea ei ptr.ca ai lasato atat timp singura.Vrea sa se convinga ca te doare si ca o vrei inapoi cu tot dinadinsul.Nu o lasa sa faca ce vrea din tine se va plictisi...prada greu prinsa e cea mai de pret.Aratai ca poti sa fi si indiferent dar fara sa o ranesti si totusi sa fie constienta de sentimentele tale.Daca o sufoci sar putea sa se sature de tine...

Mult succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar tin la ea si i-am spus ca voi lupta pentru ea.

Nu va scapa de mine.

 

E o fire mai altfel.

Multi baieti cand eu eram departe de ea au incercat sa o cucereasca, pentru ca este frumoasa...chiar este, insa ea i-a refuzat pe toti.

 

A venit acest baiat care s-a bagat in viata ei si a avut grija de ea cat eu am fost plecat si asta e situatia.

Nu cred ca se razbuna...si ea mi-a spus ca ratiunea ii spune ceva, dar cand aude de celalat parca o intristeaza...ca- evita...si ca tot incearca sa-i spuna sa o lase in pace

 

Chiar nu stiu ce sa zic....chiar e complicat, pentru ca daca n-ar mai fi tinut la mine mi-ar fi spus...oricat de dur e adevarul, ea mi l-ar fi spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu chiar tin la ea si i-am spus ca voi lupta pentru ea.

Nu va scapa de mine.

 

E o fire mai altfel.

Multi baieti cand eu eram departe de ea au incercat sa o cucereasca, pentru ca este frumoasa...chiar este, insa ea i-a refuzat pe toti.

 

A venit acest baiat care s-a bagat in viata ei si a avut grija de ea cat eu am fost plecat si asta e situatia.

Nu cred ca se razbuna...si ea mi-a spus ca ratiunea ii spune ceva, dar cand aude de celalat parca o intristeaza...ca- evita...si ca tot incearca sa-i spuna sa o lase in pace

 

Chiar nu stiu ce sa zic....chiar e complicat, pentru ca daca n-ar mai fi tinut la mine mi-ar fi spus...oricat de dur e adevarul, ea mi l-ar fi spus.

Daca tu zici atunci ia-o la o patida de discuti in cre sa lamuriti daca mai simte ceva ptr. tine.daca da lupta pentru ea.

poate celalalt baiat a ajutato cand a avut nevoie si acum ii e cumva sa-l inlature...dar ideal ar fi sa-i zica ca tine la tine si cu tine vrea sa fie si cu celalalt daca e de acord el sa paztreze o relatie de amicitie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Situatia, ce pot spune...este destul de ciudata.

 

Adica, ma vad cu ea, petrecem cateva ore zilnic impreuna si uneori cade pe ganduri cand vine vorba de celalat baiat.

E foarte greu sa renegi pe cineva care ti-a fost alaturi in momentele grele si nu a gresit cu nimic fata de tine.

 

Orice i-ar zice, sa o lase in pace , ca intre ei s-a terminat, tipul tot nu intelege si ii spune ca o iubeste.

 

Nu zic ca nu o iubeste, si eu o iubesc, nu pot sa ma gandesc la nimic altceva in afara de ea...stie asta, insa amandoi ii spunem aceleasi lucruri...o vad ca este foarte bulversata...nici ea nu stie ce sa faca.

Vede ca m-am schimbat, si vrea sa incerce, dar tot se mai gandeste si la celalalt si sincer o vad ca e influentata cand primeste un mesaj de la celalt.

 

Nu stiu ce sa zic, dar oare ce e de facut? Voi ce ati face daca ati sti ca nu puteti fara cealalta persoana?

Fara ea, e clar...nu pot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Nu e nimeni in masura sa-ti dea sfaturi, mai ales in aceasta privinta. Atata timp cat ea este atrasa si de celalalt tip, intotdeauna se va intreba: "Oare cum ar fi fost daca ...?" Te iubeste,dar in acelasi timp simte ceva si pt cealalta persoana. DIn pacate, tu nu prea ai nici un cuvant de spus la aceasta situatie, raspunsul fiind la ea. Sfat... greu de dat. Lasa-i un timp de gandire, clarificare a ceea ce simte.

Editat de mi_onutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×