Sari la conținut
Forum Roportal
ironbutterfly

o idee...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As adauga un lucru la ce a spus geo3029. Oricat de neplacuta ar fi o despartire temporara, sa spunem, tot e mai bine decat o stare de confuzie, de nesiguranta. Trebuie sa stii pe ce teren mergi, pentru ca invariabil intr-o relatie de lunga durata incepem sa avem niste asteptari, ne facem niste planuri. E bine sa stim daca acele planuri pot fi duse la capat cu persoana de langa noi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la capitolul sex ... eu zic ca totul e mai mult decat ok din ce am vazut si mi-a spus si el... eu una sunt f multumita..si cel putin asta am vazut si la el...

da .. ce sa zic... ceata dintr-aia deasa...

 

ms mult pt raspunsuri si sfaturi...

orice idee e bine venita... in continuare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sfaturile si parerile noastre nu vor face decat sa bage in ceata mai mult sau sa te ajute macar sa te linistesti, s atreci ceva mai usor peste aceasta problema. dar nu o vor rezolva. numai trecerea timpului, lasand sa decurga lucrurile asa cum trebuie sa fie, iti vor aduce o solutie. folosesti intuitia si rabdarea. :vampire:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
orice idee e bine venita... in continuare...

 

zicei in mesajul de inceput ca ti-a zis ca s-a plictisit...ei bine, antidotul la plictiseala e ... jocul! surprizele, schimbarea de decor (vestimentatie sau look), fa-i o surpriza ceva, nu stiu ... da-i intalnire si nu te duce, poarta-te altfel decat pana acum, fa-i ceva ce-i place cateva zile apoi brusc nu mai face ... invita-l la tine si asteapta-l cu atmosfera de tahiti (eventual intr-un neglije si nu-l lasa sa se apropie de tine si fa-i un masaj sa moara pisica apoi nu-l lasa sa te atinga ... chestii de-astea ...ademeneste-l sa te vrea si sa nu te aiba ... fii pisica mortala si lasa-l sa saliveze ...

 

zici ca el nu vrea sa se termine relatia...ei bine ajuta-l, nu-l lasa sa se plictiseasca, fa-l sa aiba la ce se gandi

 

ce zodie e ?

Editat de m i h a e l a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna idee mihaela..problema e ca eu stau cu ai mei (mama sta acasa cat e ziulica de lunga), el sta cu ai lui (masa acasa toata ziulica)... sincer atmosfera de tahiti mi-ar placea si mie..:vampire:... dar buna idee...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sa dai un milion pe o camera de hotel ca sa-ti salvezi relatia crezi ca merita ?:vampire:

 

 

 

pai sa dai un milion pe o camera de hotel ca sa-ti salvezi relatia crezi ca merita ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai sa dai un milion pe o camera de hotel ca sa-ti salvezi relatia crezi ca merita ?:huh:

 

 

Dar tu nu crezi ca ce ai sfatuit-o era mai valabil daca stateau impreuna si se intamplau toate cele pe termen mai lung decat 24 h la hotel? :roll:

 

Si la urma iti zic sincer ca eu ca barbat, as reactiona naspa daca m-ai duce la hotel sa salivez 24 h. Asa mai bine ma duc la streaptease si salivez mai mocca cu bani mai putini.

 

 

Cum bine zicea cineva mai sus , parerile noastre sunt impartite, tu cerne-le si alege ce crezi ca ti-ar functiona mai bine. Incepe sa aplici, daca vrei, si vezi care anume incepe sa functioneza si..... ei bine.... pe aia trebuie sa o dezvolti.

:vampire:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai sa dai un milion pe o camera de hotel ca sa-ti salvezi relatia crezi ca merita ?:vampire:

pai sa dai un milion pe o camera de hotel ca sa-ti salvezi relatia crezi ca merita ? :roll:

 

nu asta salveaza relatia

 

asta se intampla pt cateva ore intr-o zi din alte zeci de ore din 7 zile pe sapt...din4 sapt pe luna si asa mai departe.

 

eu zic sa nu te agiti, sa te gandesti ca tu esti cea mai importanta, sa te respecti pe tine, sa-ti respecti viata ta care nu are nicio legatura cu pers. de langa tine.

viata nu e un love story la nesfarsit.

 

ca fata meriti mai mult, meriti sa te cucereasca el, nu tu pe el.

prietenului tau ii este frica sa raman singur...tanjeste dupa alte femei, vede ca nu le poate avea, iar aceasta frustrare se manifesta asupra "timpului" petrecut cu tine, pt ca el crede ca in acest "timp" ar putea sa cunoasca altceva.

 

d-asta spun sa te gandesti la tine, nu la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar tu nu crezi ca ce ai sfatuit-o era mai valabil daca stateau impreuna si se intamplau toate cele pe termen mai lung decat 24 h la hotel? :roll:

 

 

nu asta salveaza relatia

 

el are nevoie de un soc :vampire: ... nu salveaza relatia dar salveaza momentul ... o batalie catigata doar, nu tot razboiul

 

tre' sa i-l dea cumva socul ala...eu am dat o idee, ea o poate inbunatati sau asta o poate inspira spre alta idee...

 

nu tre' sa si-o traga, asta am zis, doar sa-l incite

 

si apoi fiecare la mama lui acasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara in primul rand..nu stiu exact dac am postat unde trebuie...sper sa nu fi facut vreo gafa...

problema mea este in felul urmator: sunt cu al meu baiat de 3 ani si mai mult de jumate, aproape patru... dar de vreo 2 saptamani in coace...el se poarta f ciudat, f distant... cand l-am intrebat ce are...mi-a spus ca nu stie ce vrea ... ca nu stie dac mai vrea sa continuam... ca s-a plictisit de mine ... ca deja e monotonie si ca nu stie dac vrea sa trecem peste asta...

l-am intrebat dac vrea sa luam o pauza... a zis ca nu... ca sa vedem ce se intampla... i-am zis ca ma doare comportamentul lui... mi-a raspuns ca nu stie ce vrea...

am incercat sa ma indepartez de el..sa nu-l mai sun, sa il las in pace sa se decida...el continua sa ma caute, sa ma sune, cica sa vada ce fac.

Nu stiu cum sa reactionez , nu stiu ce sa aduc nou in relatie, nu stiu ce comportament sa am fata de el... sunt intr-o ceata totala si eu...

intr-un fel il inteleg... stresul de la servici, anturajul de la servici, problemele de acolo...dar nu inteleg ce vina am eu in toate astea..am incercat sa fiu langa el, sa-l sustin...

cand a fost sa mergem pe undeva cu prietenii lui..nu am ezitat nici o clipa am mers... dar cand eu am propus sa mergem la munte, mi-a raspuns ca nu poate, ca nu avem bani de-ajuns (si aveam), cand propun sa iesim imi raspunde ca e obosit, in conditiile astea ce naiba sa mai fac eu..ca sa se schimbe ceva...dac el tot timpul ma refuza..si apoi tot eu sunt de vina...

dati-mi o idee ceva...un sfat...

detalii dac mai vreti..va dau pe parcurs...acum nu prea mai imi gasesc cuvintele...

 

Parerea mea este ca tu esti cea care ar trebui sa-l ajute sa se decida, tu esti cea care il tii langa tine, tu ii spui cand tb sa plece si tu ar tb sa fii mai constienta de relatia pe care o ai cu el! Barbatul nu pleaca de langa o femeie decat daca ea nu-l mai tine langa ea, daca nu-i ofera ceea ce el cauta, daca nu gaseste in ea acel refugiu pe care toti barbatii il cauta la o femeie! Nu e plictisit si s-ar putea sa nici nu te insele, gandeste ca ceea ce ti sa intampla tie in viata ta rau, nu e vina altcuiva decat a ta! Nu vreau sa te acuz de nimic, dar cred ca tu esti cea care greseste, parerea mea, nu mai fi atat de inflacarata si mai ales in fata lui, tu stii bine cat de mult tii la el sau il iubesti! El tb sa stie ca tu doar existi pt el, ca ii esti aproape cand are nevoie si ca vei avea grija de el. Nu-i arata si cat de tare il iubesti sau cat de multe poti face pentru el! Fii mai misterioasa (barbatilor le place misterul, le place sa descopere lucruri noi, tot timpul, nu numai la inceput)! Incearca si asa! Nu fi gata sa-i oferi totul acum, nu-i arata ca esti in stare sa faci orice ca sa fiti din nou fericiti! Incearca sa vezi daca si lui ii pasa la fel de mult, si dupa cum spuneai, daca inca te mai cauta la tel, inca mai vrea sa auda de la tine ca esti acolo pt el. Incearca sa-i oferi spatiul lui, nu-l sufoca, lasa-l sa mearga cu prietenii lui la fotbal, sau la bere sau oriunde. Incearca sa ai preocupari care sa nu-l includa neaparat pe el, incearca sa mergi cu prietenele pe afara, in parc, la suc in disco sau unde stii ca poti fi singura. Incearca sa-ti faci prieteni pe oriunde mergi, si chiar si baieti (nu tb sa ai neaparat aventuri). Poti cunoaste baieti si doar sa iesiti la un suc. Ar fi frumos sa-si dea seama si el cat de mult ai tu sa-i oferi, si nu numai dragoste, ci si protectie, afectiune, sprijin si multe multe altele de care tu si nici el inca nu sunteti constienti. Nu-i da cu piciorul, este doar speriat si asteapta sa-l ajuti sa ia o decizie! Succes! P.S.: Astept vesti! Daca mai vrei sa vb despre asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×