Sari la conținut
Forum Roportal
cristache_cci

Piele "unsuroasa", ce pot face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare !

Am o mare problema, de o lunga perioada de timp la un interval de 2-3 zile pe fata mea mai ales in zona nasului si a barbiei(ceva mai putin) pielea mea produce o sustanta foarte unsuroasa (nu prea ma pricep dar cred ca este vorba de sebum) Ce a putea face pentru inlaturare acestiu lichid neplacut, care favorizeaza si apritia cosurilor.

Va rog sa-mi da-ti sfaturi pt un ten ceva mai uscat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de sebum amestecat cu praful din aer.indicat este sa te speli pe fata cu apa sau sa te dai cu lotiuni speciale pe astfel de tip de piele

 

si eu am aceasta problema si ocazional folosesc mastile cu argila care iau din aceasta unsoare enervanta dar nu este o solutie care sa o faci zi de zi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este vorba de sebum amestecat cu praful din aer.indicat este sa te speli pe fata cu apa sau sa te dai cu lotiuni speciale pe astfel de tip de piele

 

si eu am aceasta problema si ocazional folosesc mastile cu argila care iau din aceasta unsoare enervanta dar nu este o solutie care sa o faci zi de zi

va recomand si masca pe baza de aloe, pe linga cea de argila, face minuni. Sint si eu in aceeasi situatie ca si voi, la mine are efect. Si in ca ceva: nu puneti orice crema pe fata, e foarte important.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×