Sari la conținut
Forum Roportal
secretarul

Cartea verde pentru tractoare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cartea verde

de manole benieamin

 

Daca si detinatorii de tractoare trebuie sa plateasca cartea verde, foarte bine, o platim. Dar am o propunere pentru detinatorii de tractoare: pe 1 martie 2007, incepand de la ora 10 sa iesim pe soselele nationale cu tractoarele nostre cu toate utilajele din dotare, semiremorci, remorci, pluguri, discuri s.a. Doar suntem platitori de asigurari ca si ceilalti participanti la trafic si avem dreptul sa folosim soselele nationale ca toti ceilalti.

Manole Benieamin Presedintele Sindicatului Agricultorilor Cultivatorii Directi din Romania

 

NUMELE ???

de Secretarul (2007-02-26 20:45:34)

 

I-as intreba pe cei care de la Asigurari:

1. IN BAZA CAREI DIRECTIVE ATI LUAT O ASEMENEA HOTARARE?

2. Daca tot platesc, unde se plateste mai bine hectarul de arat, in Italia sau Spania? Ca vreau sa fac si eu un ban gramada, ca sa-mi recuperez taxele si impozitele pe tractor.

IDIOTI.

Secretarul Sindicatului Cultivatorii Directi din Romania

P.S. Va mai mirati de ce s-a luat dreptul taranilor de a-si face propriul sindicat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la partenerii nostri din italia, Confederazione Italiana Agricoltori, am aflat astazi:

b)- L' obbligo della "carta verde" NON ESISTE se si circola in Italia e negli altri 26 Paesi dell' Unione Europea. Questo diventa un obbligo se con il proprio mezzo, qualsiasi esso sia, ci si reca in un Paese che non fa parte dell ' Unione Europea (come ho imparato a mie spese in Serbia 5 anni fa per percorrere 200 Km circa in territorio Serbo con direzione Zagabria ho pagato al confine 80 euro per la carta verde).

 

Deci, este vorba despre o alta EXCROCHERIE, camuflata sub "asa zisele " norme europene. In realitate, Cartea Verde este necesara doar pentru tractoarele care merg in Ukraina, Rep. Moldova si Serbia. In Bulgaria si Ungaria pot merge fara probleme, ca sa nu mai vorbim de Romania.

 

Manole Silviu

Secretarul Sindicatului Agricultorilor Cultivatorii Directi din Romania

Editat de secretarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×