Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Oscaruri

Postări Recomandate

Am vazut oscarurile...buged extrem de redus.. foarte slab realizat comparat cu anii trecuti.

 

Observatie : nici o actrita nu purta la gat medaliaone sau coliere - aratau foarte aiurea in rochii de seara fara nimic la gat... nici o bijuterie, in fine, dar chiar toate fara nimic ??? La fel se intampla in mai toate reclame din US and Canada - femeile nu mai au nimic la gat.

 

prea pare asa "ca la comanda" unora.

 

Mesaj subliminal proletarist ?

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut oscarurile...buged extrem de redus.. foarte slab realizat comparat cu anii trecuti.

 

Observatie : nici o actrita nu purta la gat medaliaone sau coliere - aratau foarte aiurea in rochii de seara fara nimic la gat... nici o bijuterie, in fine, dar chiar toate fara nimic ??? La fel se intampla in mai toate reclame din US and Canada - femeile nu mai au nimic la gat.

 

prea pare asa "ca la comanda" unora.

 

Mesaj subliminal proletarist ?

 

Mda, m-am uitat si eu dar nu chiar la tot. Multe rochii aveau croieli asimetrice si la astea nu merg bijuterii la gat, clar. Apoi au fost si cateva cu "alamuri" atarnate la gatlej (ex: Meryl Streep). Altele cu gatul acoperit (ex: Nicole Kidmann). apoi multe rochii erau ele insele din materiale scumpe, "cu sclipici", broderii etc. si de regula nu-ti mai pui si bijuterii la gat cand oricum stralucesti toata. Bijuteriile nu au lipsit, am vazut tone de cercei si bratari "supraponderale" la preturi fantastice (s-a comentat dupa aia prin mass-media).

 

Cat despre reclamele de la tv, te inseli. Nu apar des bijuteriile e adevarat, insa apar. De regula sunt mici si discrete. Totul e in functie de asa zisa profesie pe care o are gagica care face reclama. Daca e femeie de afaceri, nu poarta bijuterii, daca e medic da insa mici, daca e casnica arata ca o matura si e imbracata "casual" si tot asa. Nu poa' sa "bage" femei de cariera cu cercei de juma' de metru sau casnice cu un kil de aur pe ele ca nu se "preteaza". Sunt milioane in joc si echipa de experti in advertising isi face treaba ca altfel mor de foame. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×