Sari la conținut
Forum Roportal
calliope

Soc!

Postări Recomandate

Eu am lansat discutia despre o stire...

Nu vad de ce atata inversunare si etalare de eloctintza!

Nu ma bucur ,nu ma intristez,vreau doar sa discutam.Daca era asa de derizorie stirea de ce s-a dat in direct ...????? :lol: :doh:

Nici macar nu m-am pronuntat in privinta veridicitatii stirii,bomba e ca s-a lansat o asemenea stire...

SAMAN

vrei stiri derizorii in direct ??? uitate la PRo TV ...catalin radu tanase ....cred ca o sa iti placa ca model ..si lasa samanii in pace nu mai semna cu visele tale ....nu oricine e saman si nu orice saman e oricine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunteti pasionati de stiri BOMBA cititi BIBLIA CODIFICATA, sau alte descoperiri fara acoperire.TEORIA FORMELOR FARA FOND.

Editat de Clinho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu citisem intr-o teorie a conspiratiei ca o sa il aduca pe Iisus intr-un OZN, dar acum...Hait, na ca au nascocit altceva...Nu mai stiu cum sa distruga iubirea si speranta din sufletele oamenilor, asa cred ei ca ii pot manipula mai bine ... :lol: Dincolo de ce vor ei, intotdeauna e ceva mai SUS...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceasta descoperire mi-a confirmat ceea ce stiam deja....

 

sa presupunem ca ar fi reala (sunt convinsa ca e asa) ... ce o sa se intample cu crestinismul??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ramane aceasta descoperire bomba doar la stadiu de speculatie, si atat...degeaba i explici culoarea orbului.

iti cam dau dreptate clinho

 

in rest, calliope, sa stii ca asta nu e soc, cum nu a fost soc nici afirmatiile lui dan brown, si alte minuni.

 

uite sa iti explic ceva sa vedem daca nu punem de acord. cum castigi faima si o gramada mare de bani legal? pai se ia un domeniu considerat tabu(religia, iubirea, etc) si se face o afirmatie din asta "soc".

exemple:

1- dan brown- ce a zis frumos gagiu asta. ia sa spun eu ceva interesant si hop!! iisus a avut copii. isterie generala, filme, oameni care se leapada de credinta, tampiti care cauta linii prin biserici,etc.

2- extraterestrii- nimeni nu stie nimic, apar tembeli care fac nu stiu ce casti de protectie din staniol si aluminiu si mai stie naiba ce si le vand pe 500$ bucata, ca deh sa nu citeasca omuletii verzi ce ai tu in bibilica. (sincer nu e o idee buna- ar trebui sa vada ce au unii prin cap, sa se sperie sa mearga inapoi acasa la ei :roll: )

3- reptalieni - ma abtin pt ca si aici am vazut o comunitate, si dupa aceea imi iau dupa ceafa :vampire:

4- apa de pe luna- asta a facut-o un destept din state. si ghici ce? a facut o gramada de bani pe seama naivilor care au crezut(deci sincer asta a fost chiar prea de tot)

 

si exemplele pot continua.

 

asta e pur parerea mea, nu atac pe nimeni, fiecare crede ce vrea.

 

ma inclin si toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoria incepe deja sa fie demolata, chiar inainte de a fi lansat documentarul. Farsa asta e lovita de faliment... Trabuie sa fii incult sa crezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cui ii e frica de aceasta poveste ? biserica poate demonstra punct cu punct, daca nu e adevarata povestea,

dar daca e adevarata, ce se intampla cu cei 2000 de ani de crestinism ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cui ii e frica de aceasta poveste ? biserica poate demonstra punct cu punct, daca nu e adevarata povestea,

dar daca e adevarata, ce se intampla cu cei 2000 de ani de crestinism ?

Intrebarea e cum putem dovedi ca e adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×