Sari la conținut
Forum Roportal
calliope

Soc!

Postări Recomandate

Asta chiar ca e o mare gogomanie...tine-ma la curent cu stirea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu nu am mai auzit demult un asemena neadevar. Cel mai fain prostesti populatia cand ii servesti un pic de adevar(acolo 10 %) si restul minciuna. Asa fac acum cu acest trup, incat ii bulverseaza pe oameni de numa, de nu mai stiu ce sa creada si atunci neaga totul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar nu credeati ca, chiar a fost fiul lui d-zeu? A fost om nu zeu :lol:
Pai cine credea? Dar totusi eram curioasa ce se spune despre acest subiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e mana reptilienilor ca bush...e cea mai mare prostie....trupul lui Hristos nu exista in stare fizica :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca Jesus-ul asta are in buzunar un pergament scris in arameica pe care scrie "Fuck Iran" - pac cu razboiu' :lol: evanghelistii voteaza republicanii :doh: hahahaha

 

 

io as vrea sa stiu cum si pe ce baza o sa demonstreze stiintific ca e corpul lui ? ca asa a mai fost un film parca apocalipsa cand descoperisera in israel un mormant si ziceau ca e iisus. pe cati io fi chemat atunci isus iosif ioan doar dumnezeu stie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat sau nu ,bomba a EXPLODAT.Restul nu mai conteaza .Unda de soc isi va face datoria...

Zeci de milioane de oameni vor fi bulversati...

Generatiile viitoare nu vor mai avea DZEu ...

OMOARA PASTORUL SI TURMA SE VA RISIPI!!!!

DIVIDE ET IMPERA !!!!

Si sa mai zica cineva ca TEORIA CONSPIRATIEI e vrajeala....

ANTICIPEZ DESBINARE !!!SE PREFIGUREAZA O NOUA ORDINE MONDIALA!!!

CARE VA REZOLVA PROBLEMELE IVITE...... :lol: :doh: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io as vrea sa stiu cum si pe ce baza o sa demonstreze stiintific ca e corpul lui ? ca asa a mai fost un film parca apocalipsa cand descoperisera in israel un mormant si ziceau ca e iisus. pe cati io fi chemat atunci isus iosif ioan doar dumnezeu stie

Eventual mai inventeaza ei o stiinta - isusologie sau ceva de genul asta - cu principii proprii, ca sa se laude unii lenesi ca au totusi ocupatie, la fel ca cum a aparut biserica. Daca e vorba de tras matza de coada si de prostit lumea, se gasesc foarte multi doritori. Numai cand e vorba de ceva constructiv si folositor pentru ansamblul societatii nu se prea baga in fatza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi poveste a fost si cu giulgiul din Torino care se parea ca era al lui IIsus si pana la urma nu a fost...

De ce nu sunteti atenti la toate afirmatiile? Unul din arheologii care a participat la asa zisa descoperire a afirmat ca e o facatura!

 

Insa de pe piramida mea se vede altfel totul. Competitia mantuirii se incinge! O noua proba - foarte dificila - incepe: alegerea intre adevar si minciuna. "Alesii" se aleg prin credinta. Unora aceasta proba le va slabi credinta si se vor pierde, altii isi vor intari credinta si se vor inalta.

Eu nu ma las dus de val si de ce se intampla in exteriorul meu. Eu simt puterea din interior si asta nu poate demola nimeni. Dumnezeu exista in mine si nimeni nu mi-l poate fura. Fiecare dintre noi va fi Fiu al lui Dumnezeu atunci cand se va purifica si se va inalta.

Va spun voua, daca vreti sa existati eliberati-va de ceilalti. Nu va mai lasati plimbati prin desertul amagirilor. Luati-va vietile in maini si nu le mai asterneti la picioare de muritori. Pe pamant voi sunteti stapanii propriului destin si voi dati forta propriei credinte. Esti ceea ce "crezi" si poti ceea ce "crezi". Daca iti curge din gura la ce zic altii, asta esti; daca mergi pe ape si scoli mortii asta esti!

Asa cum si Codul lui Davinci a trecut fara efecte, asa va trece si asta. Dar aveti de grija ca, dupa ce trece valul, sa mai "fiti"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×