Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Experiente personale cu Dumnezeu - revelatii, premonitii, miracole, descoperiri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa fiecare eveniment care nu ti-l poti explica ajungi sa te intrebi daca sa il impartasesti celorlati , daca nu cumva ai luat-o razna , daca nu cumva a fost o coincidenta si raspunsul iti vine tot de la Cel care a infaptuit "minunea" pentru unii , eveniment pentru altii , coincidenta pentru altii ...mai exact de la Dumnezeu.

Va astept sa povestiti in cuvinte simple si cu lauda catre Dumnezeu minunile petrecute si traite de-a lungul anilor mai vechi sau mai recente.Asa cum se cade o sa incep eu primul .

Ieri dupa amiaza dupa ce m-am trezit am simtit o durere acuta la spate , si cum mai avusesm o discopatie si continuand sa fac sport la intensitatea aproape de maxim m-am gandit cu intristare sa nu fie din nou discopatie , intru cat prezetam acelasi simptome. Dupa ce am dormit 3-5h azi noapte azi de dimineata am fost la biserica . Dupa liturghie pot spune cu reala sinceritate ca nu am mai simtit nici o durere , parca nu avusesem nimic ...cu toate acestea m-am dus la spital pentru investigatii , dar se pare ca dupa 2-3h de asteptare mi-au facut investigatii doar pentru viroza respiratorie desi le spusesem ca e posibil sa fie discopatie si sa investigheze. Nu pot decat sa multumesc Domnului pentru aceasta minune , chiar daca altii o vad doar o pura coincidenta . Deasemenea nu mai vorbesc ca in astea 2saptamani cat nu am fost Duminica la biserica la 2-2 zile ma lovea cate ceva , ba ma accidentam la picior , ba am racit , ba faceam febra , ba imi era rau si tot asa ...azi m-am spovedit si la sfr slujbei preotul a povestit despre icoanele de la Manastirea Sf Pantelimon si cum plangeau acestea. Ajungand acasa am citit despre acest fapt si m-a cuprins intristarea cand am vazut o poza cu Maica Domnului si Pruncul Isus cum plange cu lacrimi de sange si desi nu plang nici atunci cand ma doare ceva foarte rau ...acum n-am mai rezistat ...am simtit cat de pacatos sunt , cat de pacatosi suntem noi oamenii si cat de multe ne iubeste Dumnezeu , ne iubeste cerul ...sincer dupa acest plans sec si profund m-am simtit cu adevarat spovedit si iertat ...curios sau nu e ca a inceput sa miroase a mir ...sau poate a fost doar o inchipuire ar zice profanii . Deocamdata cam atat ...sunt prea multe minuni ca sa le redau acum...asa ca va astept si pe voi sa relatati intamplari pentru care ar trebui sa ii fim recunoscatori lui Dumnezeu.

Doamne Ajuta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare minune care a facut-o Domnul in viata mea a fost constientizarea faptului ca sunt un pacatos si ca nimeni si nimic nu-mi poate umple golul din inima mea,decat Cel care a creeat inima mea! Momentul acela minunat cand i-am dat inima,L-am invitat sa-mi fie Domn si Stapan, m-am daruit Lui,lui Isus! Viata mea a primit sens,satisfactie, plinatate! Intradevar o minune!

Eliberarea de patimile care-mi umpleau inima, a fost o minune vazuta nu doar de mine, ci si de cei apropiati mie!

O viata noua este o nastere din Dumnezeu, cu adevarat minunea lui Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara nici o gluma, va explic de ce in ultimul timp m-am aplecat cu mai multa intelegere spre credinta!

Eu in general nu visez( sau nu mai tin minte), dar acum doi ani intr-o nopate m-am visat vorbind unei multimi imense de oameni, avand o carte in mana! Era Biblia!

Crescut intr-o atmosfera crestina in copilarie( tata a predat Latina si Greaca la Seminarul Teologic), am avut intotdeauna Biblia in casa, dar pana in dimineata de dupa acel vis, nu am simtit nevoia sa o deschid!

Si nu putem spune ca este un semn, un imbold, o traire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara nici o gluma, va explic de ce in ultimul timp m-am aplecat cu mai multa intelegere spre credinta!

Eu in general nu visez( sau nu mai tin minte), dar acum doi ani intr-o nopate m-am visat vorbind unei multimi imense de oameni, avand o carte in mana! Era Biblia!

Crescut intr-o atmosfera crestina in copilarie( tata a predat Latina si Greaca la Seminarul Teologic), am avut intotdeauna Biblia in casa, dar pana in dimineata de dupa acel vis, nu am simtit nevoia sa o deschid!

Si nu putem spune ca este un semn, un imbold, o traire?

 

Si eu tot o revelatie am avut!

 

A fost provocatab probabil de un exemplu cutremurator trait intr-un concediu in tara in vizita la niste rude adventiste!

Acolo am vazut adevarata fata a pocaintei.... o masca falsa exterioara extrem de bine ingrijita ...si o cainosenie in familie de-a dreptul socante ... pedsepse crunte ptr un copil care a indraznit sa manance un pic de carne sau sa se uite la TV, cazna si munca grea facuta de copii de clasa 1 si a 4 in timp ce tata umbla ca un domn numai cu biblia in mana ..(e predicator) dispret total ptr medicina cand copilul era bolnav ..a fost ceva cumplit! ---astea acum in secolul 21 ...ceva cumplit!

Seara pe o banca in gradina uitandu-ma la stele .... am avut revelatia .... si consecinta acestei minuni .... o vedeti in postarile mele pe forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ateu , pana la 20 de ani , pot sa spun un ateu feroce ! Insa Dumnezeu si-a trimis "ingerul" lui , sub forma unei persoane pe care am iubit-o foarte mult. Nu ea m-a invatat ci dragostea ei ! A fost o minune faptul ca desi earm ateu , si nu credeam ca vreodata voi ajunge sa ma inchin lui Dumnezeu , totusi s-a intamplat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am fost ateu , pana la 20 de ani , pot sa spun un ateu feroce ! Insa Dumnezeu si-a trimis "ingerul" lui , sub forma unei persoane pe care am iubit-o foarte mult. Nu ea m-a invatat ci dragostea ei ! A fost o minune faptul ca desi earm ateu , si nu credeam ca vreodata voi ajunge sa ma inchin lui Dumnezeu , totusi s-a intamplat.
Dumnezeu ne trimite in fiecare moment semne,trebuie doar sa stim sa ne folosim de ele si sa nu le lasam sa treaca pe langa noi,sa le ignoram.Ma bucur ca nu mai esti ateu. :clapping:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu tot o revelatie am avut!

 

A fost provocatab probabil de un exemplu cutremurator trait intr-un concediu in tara in vizita la niste rude adventiste!

Acolo am vazut adevarata fata a pocaintei.... o masca falsa exterioara extrem de bine ingrijita ...si o cainosenie in familie de-a dreptul socante ... pedsepse crunte ptr un copil care a indraznit sa manance un pic de carne sau sa se uite la TV, cazna si munca grea facuta de copii de clasa 1 si a 4 in timp ce tata umbla ca un domn numai cu biblia in mana ..(e predicator) dispret total ptr medicina cand copilul era bolnav ..a fost ceva cumplit! ---astea acum in secolul 21 ...ceva cumplit!

Seara pe o banca in gradina uitandu-ma la stele .... am avut revelatia .... si consecinta acestei minuni .... o vedeti in postarile mele pe forum!

 

 

nicio minune nu-i va face mai fericiti pe acei copii ,nici chiar .....

 

nimic nu doare mai tare decat sa vezi un copil cum munceste ............viata e o minune ,dar pacat ca nu pentru toti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am invitat pe cineva foarte inversunat impotriva pocaintei,credintei in Isus la Biserica.Binenteles ca raspunsul a fost nu! Saptamani la rand.

Atunci am zis ca postul poate face ca acel om sa vina la Biserica.Sambata am tinut post si am si invitat acea persoana pentru Duminica! Raspunsul a fost nu. Am adus ca zi de post acea zi pentru acest caz.

Dumnica dimineata am mai incercat odata (recunosc cu o inima cam indoita)! Persoana a raspuns: da o sa vin cu tine astazi!

A fost o minune si un raspuns de la Dumnezeu! Puterea lui Dumnezeu!

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×