Sari la conținut
Forum Roportal
secretarul

Se respecta Constitutia ca Lege fundamentala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domnule harald, eu personal nu stiu daca dumneavoastra aveti vreo legatura cu agricultura, dar imi place perseverenta dumneavoastra: "prost da' insista". Eu personal va felicit si va urez toate cele bune. Cat despre Sindicatele Agricultorilor, daca sunt legale sau nu, va rog sa lasati pe altii sa decida.

Dumneavoastra sunteti foarte inteligent, aveti deja raspuns la toate intrebarile si de aceea, va recomand personal sa candidati la functia de prim-ministru sau presedinte al Romaniei. Slujba de moderator este mai bine sa o lasam persoanelor pricepute in domeniu.

Cu Respect,

 

Manole Beniamin, Presedintele Sindicatului Agricultorilor "Cultivatorii Directi din Romania"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7. Si daca nu te intereseaza agricultura, la ce mama dracului te bagi ca musca in fundul calului?

Manole Silviu, Secretarul Sindicatului "CUltivatorii Directi din Romania"

P.S. Si cand vom reusi, pui pariu c-o sa-ti bagi unghia in gat?

Acu' vreo 3 mesaje te adresai cu "dvs.", iar acum ai revenit la limbajul care-ţi este cel mai familiar. :P :P

O să rog o moderatoare să te tempereze, că dacă ne rezolvăm problemele singuri, n-o să-i placă nimănui :crazy:

 

Domnule harald, eu personal nu stiu daca dumneavoastra aveti vreo legatura cu agricultura, dar imi place perseverenta dumneavoastra: "prost da' insista". Eu personal va felicit si va urez toate cele bune. Cat despre Sindicatele Agricultorilor, daca sunt legale sau nu, va rog sa lasati pe altii sa decida.

Dumneavoastra sunteti foarte inteligent, aveti deja raspuns la toate intrebarile si de aceea, va recomand personal sa candidati la functia de prim-ministru sau presedinte al Romaniei. Slujba de moderator este mai bine sa o lasam persoanelor pricepute in domeniu.

Cu Respect,

Manole Beniamin, Presedintele Sindicatului Agricultorilor "Cultivatorii Directi din Romania"

Tot cu respect o să rog aceeaşi moderatoare să te tempereze şi pe tine.

Sau o să strig eu

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasati-l pe harald ce e patron omul , e normal sa fie nemultumit de legislatia care il protejeaza pe muncitor si chiar si asa sunt incalcate legile flagrant de catre patroni , ca harald e plina Romania ...din pacate...dar si salariatul e vinovat ca nu se informeaza ...pacat ca dl harald nu a dat de cineva competent care sa il plimbe pe la tribunale si la sfarsit sa-i plateasca daune salariatului ca ar fii avut toata plaria neagra ...de la suparare .....trezirea harald nu esti in vestul salbatic si angajatii nu sunt vitele tale :P

Ma indoiesc ca vor avea castig de cauza muncitorii ,la cum se munceste in Romania..caci daca muncitorul gaseste un patron competent, refuza sa se mai angajeze .. :crazy: ,sa al vad eu pe acela ce admite sa stea cu 2 ore mai mult ,pe motiv ca este fumator..caci cam atat se pierde din munca cat timp fumeaza .Si ca sa nu mai vorbim de constiinciozitatea de care da dovada muncitorul roman. :P

...necunoasterera legiilor ..nu te absolva de la pedeapsa ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc ca vor avea castig de cauza muncitorii ,la cum se munceste in Romania..caci daca muncitorul gaseste un patron competent, refuza sa se mai angajeze .. :clapping: ,sa al vad eu pe acela ce admite sa stea cu 2 ore mai mult ,pe motiv ca este fumator..caci cam atat se pierde din munca cat timp fumeaza .Si ca sa nu mai vorbim de constiinciozitatea de care da dovada muncitorul roman. :flowers:

...necunoasterera legiilor ..nu te absolva de la pedeapsa ..

vezi si tu si harald si eu facem o imensa greseala ...eu aduc pe tapet problemele celui care munceste si voi pe cele ale caruia se trage de la munca . sincer cat am lucrat am dat randament in fiecare luna de peste 120% ...iar cand a vrut sa mi se impute o greseala si sa mi se ia banii pentru ceva care nu am facut decat sa fiu tap ispasitor atunci lucrurile s-au schimbat si le-am aratat ca daca vreau pot sa fiu si contra lor fara sa poata sa ma de-a afara , i-am facut sa roage de mine ca sa nu le fac probleme si sa nu piarda contractul cu strainatate din cauza mea , de fapt din cauza lor pentru ca daca vezi ca omul da 120% incerci sa ii mai tai din drepturi si din timp si din bani ca doar daca poate 120% in 8h inseamna ca poate 100% cat ai tu nevoie in 6h si mai esti si nesimtit si il minti cu nerusinare ca ai obtinut totul in avantajul lui si te mai uiti si la cel care sta de 1an si jumatate si munceste pe rupte ca primeste mariri de 50lei si asta la presiunile mele :baby: si nici nu prezinti situatia financiara angajatilor asa cum prevede legea iar cand intreaba unul ca mine ii spui ca Venit-Chelt = 0 , si tatza floarea stie ca daca taraba nu merge nu o tii ca sa mai aduci si bani de acasa ....ma rog e prea complexa probleme si oricum voi aveti deja pozitiile luate :crazy: , crede-ma ca un angajat poate pune presiune pe firma si pe manageri ...dar nu orice angajat , din pacate pentru muncitori multi accepta pentru ca nu au alta sursa de existenta si prefera sa munceasca pe nimic 12h decat sa aiba un comportament anti-social .

nu de absolva de pedeapsa , dar cunoasterea lor te fereste de abuzuri :cheer:

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×