Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu am practicat ceva timp un anume tip de yoga. Mi s-a intamplat sa merg pe strada si sa vad aura oamenilor,sa simt cum cineva este langa mine in anumite momente...Psihicul meu nu era pregatit pentru a accepta ca realitate ceea ce se petrecea.Foarte greu m-am obisnuit cu aceasta stare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat a fost ca, inainte de a mi se intampla ce am spus mai devreme, referitor la deschiderea celui de-al 3-lea ochi, m-am intalnit cu niste prieteni. Unul dintre ei, cu oarece perceptii dezvoltate in acest sens si fara sa stie absolut nimic despre ce traiam eu atunci, m-a privit pur si simplu si mi-a zis ca mi se intampla ceva extraordinar. In acelasi timp, m-a avertizat ca nimic nu va mai fi la fel si m-a speriat putin gandul. Acum, ii dau dreptate. In afara de cei ca voi, care chiar inteleg lucrurile astea, mai exista o singura persoana cu care le pot impartasi: terapeuta mea. S-a schimbat total perspectiva, intr-un sens care mie mi se pare foarte bun, insa felul in care vad eu lucrurile nu prea mai coincide cu ceea ce vad ceilalti.

Inainte emotiile care imi veneau din exterior ma copleseau, nu le intelegeam si nu stiam ce sa fac cu ele. Acum nu ma mai perturba si incerc sa le folosesc pentru a darui speranta si putere. O oarece tristete resimt doar cand vad ca oamenii refuza sa foloseasca lucrurile care sunt chiar sub nasul lor: mintea si sufletul.

GoThik.Ghost, reiki fac in Bucuresti, cu o persoana pe care eu o consider extrem de talentata si cu har, dar care nu se agita la partea cu publicitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciudat a fost ca, inainte de a mi se intampla ce am spus mai devreme, referitor la deschiderea celui de-al 3-lea ochi, m-am intalnit cu niste prieteni. Unul dintre ei, cu oarece perceptii dezvoltate in acest sens si fara sa stie absolut nimic despre ce traiam eu atunci, m-a privit pur si simplu si mi-a zis ca mi se intampla ceva extraordinar. In acelasi timp, m-a avertizat ca nimic nu va mai fi la fel si m-a speriat putin gandul. Acum, ii dau dreptate. In afara de cei ca voi, care chiar inteleg lucrurile astea, mai exista o singura persoana cu care le pot impartasi: terapeuta mea. S-a schimbat total perspectiva, intr-un sens care mie mi se pare foarte bun, insa felul in care vad eu lucrurile nu prea mai coincide cu ceea ce vad ceilalti.

Inainte emotiile care imi veneau din exterior ma copleseau, nu le intelegeam si nu stiam ce sa fac cu ele. Acum nu ma mai perturba si incerc sa le folosesc pentru a darui speranta si putere. O oarece tristete resimt doar cand vad ca oamenii refuza sa foloseasca lucrurile care sunt chiar sub nasul lor: mintea si sufletul.

GoThik.Ghost, reiki fac in Bucuresti, cu o persoana pe care eu o consider extrem de talentata si cu har, dar care nu se agita la partea cu publicitatea.

 

 

zi si mie ca vreau sa ma apuc de reiki cand ajung in tara. io as vrea sa il contactez pe argeseanu dar se pare ca e-mail-ul lui e tot timpul ful.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Persoana la care merg eu nu a facut initierea in Romania. Eu vreau foarte tare sa gasesc un maestru, ca sa pot practica reiki pe mine si pe cei apropiati. Insa, am sunat la unul singur care mi s-a parut extrem de comercial. Problema e ca aici aduna astia multi odata si te fac reikist in 3 ore :cool: Nu stiu ce sa zic....asa ca mai bine ma abtin. Terapeuta mea nu este maestru reiki, ti-o pot recomanda cu toata increderea, pentru tratament, insa pentru initiere....tre sa mai cauti. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Persoana la care merg eu nu a facut initierea in Romania. Eu vreau foarte tare sa gasesc un maestru, ca sa pot practica reiki pe mine si pe cei apropiati. Insa, am sunat la unul singur care mi s-a parut extrem de comercial. Problema e ca aici aduna astia multi odata si te fac reikist in 3 ore :cool: Nu stiu ce sa zic....asa ca mai bine ma abtin. Terapeuta mea nu este maestru reiki, ti-o pot recomanda cu toata increderea, pentru tratament, insa pentru initiere....tre sa mai cauti. :blink:

 

 

ok merci mult. io vreau initiere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
forte interesanta aceasta tema!

imi pare bine ca am gasit acest topic :blink:

 

Sunt de acord cu tot ce ati spus voi ......dar la baza a tuturor intamplarilor di viata unui om sta

SUBCONSTIENTUL. pe care il modelezi tu. Al 3-lea ochi se deschide prin masaj si vointa interioara si se inchide

la fel prin vointa.E la fel cum ti ai controla subconstientul,la fel cum ti ai controla viata.

poate nu am dreptate dar am citit carti despre manipularea subconstientului si puterile lui supranaturale asupra vietii omului

si e cam la fel cu tehnica de deschidere a celui de al 3-lea ochi.

Subconstientul nu e controlabil, nu se poate modifica si este comun tuturor. Poate fi activata poarta dintre subconstient si constient, ne putem folosi de potentialul energetic infinit al acestuia intr-adevar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×