Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ce visezi?

 

aveam (in ultima vrem m-am potolit) mereu vise ca fiare malefice ma urmaresc sau vor sa ma inchida sau vor sa ma limiteze intr-un spatiu ... intr-un vis am fugit cu Biblia in mana pe o motocicleta, apoi ieseam dintr-un beci salvand pe cineva si ne urmareau , in alt vins am visat o fiara ca din cenusa care era f rea dar m-a lasat in pace ... chestii de-astea

 

ultimul vis marcant e: o biserica din Londra, renumita si maiestuoasa ca un muzeu dar intunecata, cu porti ... icoane care se psune c a au puteri, eu dau acatist acolo ca se zice ca face minuni locul ala si vine multa lume pt asta ... o voce imi spune ca nu trebe sa dau acolo multi bani in acatist sau neaparat sa jaung la biserica asta ca ce imi doresc si cer cu credinta se implineste si far sa ma duc la mari biserici ... apoi ma plimb prin cimitir si gandesc cata liniste e acolo, mai liniste ca in biserica fara spirit parca ... dar sunt morminte mie mi-e frica de morminte di gandesc ca o sa ma obisnuiesc si n-o sa-mi mai fie frica de asta ...

 

apoi cumpar ceva din biserica niste statui ... sau ma uit la ele

 

cam asa ceva :flowers:

 

ce parere ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu am inteles mare lucru din povestea asta cu al 3-lea ochi.Ce legatura are cu masajul,visele etc?

Chiar exista asa ceva in realitate?Sau e doar subconstientul? :flowers:

Ma scuzati daca am intervenit unde nu trebuia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aveam (in ultima vrem m-am potolit) mereu vise ca fiare malefice ma urmaresc sau vor sa ma inchida sau vor sa ma limiteze intr-un spatiu ... intr-un vis am fugit cu Biblia in mana pe o motocicleta, apoi ieseam dintr-un beci salvand pe cineva si ne urmareau , in alt vins am visat o fiara ca din cenusa care era f rea dar m-a lasat in pace ... chestii de-astea

 

ultimul vis marcant e: o biserica din Londra, renumita si maiestuoasa ca un muzeu dar intunecata, cu porti ... icoane care se psune c a au puteri, eu dau acatist acolo ca se zice ca face minuni locul ala si vine multa lume pt asta ... o voce imi spune ca nu trebe sa dau acolo multi bani in acatist sau neaparat sa jaung la biserica asta ca ce imi doresc si cer cu credinta se implineste si far sa ma duc la mari biserici ... apoi ma plimb prin cimitir si gandesc cata liniste e acolo, mai liniste ca in biserica fara spirit parca ... dar sunt morminte mie mi-e frica de morminte di gandesc ca o sa ma obisnuiesc si n-o sa-mi mai fie frica de asta ...

 

apoi cumpar ceva din biserica niste statui ... sau ma uit la ele

 

cam asa ceva :friends:

 

ce parere ai ?

ti se transmite un mesaj clar: daca vrei sa crezi nu te mai lua dupa altii! Fa-o cu puterea ta interioara si nu te mai agata de tot felul de bazaconii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease: ... asa e ... :haha: merci :yahoo:

 

cam asta tre' sa fac ... ufa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am gasit topicul :tease: Deci...sa va spun: eu merg de 1 an de zile la reiki. Am ajuns acolo din cauza unor deranjamente la "etajul superior", in esenta fire extrem de sensibila, foarte empatica deranjata energetic de exteriorul crud. Mi-a placut mult reiki de la inceput, pentru ca aveam niste trairi extrem de interesante si o senzatie foarte placuta ca undeva in adancul sufletului incep sa se aseze piesele de puzzle. Evident, terapeutul meu a inceput la un moment dat sa lucreze pe fiecare chakra, pana se deschid toate. Si am ajuns si la deja celebrul "al treilea ochi". Ceea ce s-a intamplat atunci nu cred ca voi putea vreodata sa redau in cuvinte. Trairile au fost atat de puternice, de o intensitate pe care nu am cunoscut-o pana atunci. Si am avut si prezenta unui spirit...cunoscut. Mi s-a spus apoi ca au fost invocati si ingerii mei, pentru ca era cumva momentul. Oricum, o asemenea stare de fericire si implinire si deschidere nu am trait niciodata. Imi amintesc totul, secunda cu secunda, dar pur si simplu imi e greu sa povestesc pentru ca ar trebui sa scriu mult prea mult si....plictisesc. Nu sunt familiarizata cu termenii, nu am studiat lucrurile astea, doar spun ce am trait. Multi ar spune ca sunt dusa si evit sa povestesc asa ceva. Dar s-au schimbat multe in mine si pana atunci si de atunci incoace. Si, desi unii spun ca ar putea fi rodul imaginatiei, cred ca sunt suficient de rationala sa stiu unde e granita sau macar sa o aproximez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca am gasit topicul :tease: Deci...sa va spun: eu merg de 1 an de zile la reiki. Am ajuns acolo din cauza unor deranjamente la "etajul superior", in esenta fire extrem de sensibila, foarte empatica deranjata energetic de exteriorul crud. Mi-a placut mult reiki de la inceput, pentru ca aveam niste trairi extrem de interesante si o senzatie foarte placuta ca undeva in adancul sufletului incep sa se aseze piesele de puzzle. Evident, terapeutul meu a inceput la un moment dat sa lucreze pe fiecare chakra, pana se deschid toate. Si am ajuns si la deja celebrul "al treilea ochi". Ceea ce s-a intamplat atunci nu cred ca voi putea vreodata sa redau in cuvinte. Trairile au fost atat de puternice, de o intensitate pe care nu am cunoscut-o pana atunci. Si am avut si prezenta unui spirit...cunoscut. Mi s-a spus apoi ca au fost invocati si ingerii mei, pentru ca era cumva momentul. Oricum, o asemenea stare de fericire si implinire si deschidere nu am trait niciodata. Imi amintesc totul, secunda cu secunda, dar pur si simplu imi e greu sa povestesc pentru ca ar trebui sa scriu mult prea mult si....plictisesc. Nu sunt familiarizata cu termenii, nu am studiat lucrurile astea, doar spun ce am trait. Multi ar spune ca sunt dusa si evit sa povestesc asa ceva. Dar s-au schimbat multe in mine si pana atunci si de atunci incoace. Si, desi unii spun ca ar putea fi rodul imaginatiei, cred ca sunt suficient de rationala sa stiu unde e granita sau macar sa o aproximez.

 

 

asta inseamna adevarata deschidere cu accept divin .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa fac reiki!!! tu unde te duci? si, app thunami, ce inseamna initiere??? :tease: :haha: :hi:

 

Ma bucur ca am gasit topicul Deci...sa va spun: eu merg de 1 an de zile la reiki. Am ajuns acolo din cauza unor deranjamente la "etajul superior", in esenta fire extrem de sensibila, foarte empatica deranjata energetic de exteriorul crud. Mi-a placut mult reiki de la inceput, pentru ca aveam niste trairi extrem de interesante si o senzatie foarte placuta ca undeva in adancul sufletului incep sa se aseze piesele de puzzle. Evident, terapeutul meu a inceput la un moment dat sa lucreze pe fiecare chakra, pana se deschid toate. Si am ajuns si la deja celebrul "al treilea ochi". Ceea ce s-a intamplat atunci nu cred ca voi putea vreodata sa redau in cuvinte. Trairile au fost atat de puternice, de o intensitate pe care nu am cunoscut-o pana atunci. Si am avut si prezenta unui spirit...cunoscut. Mi s-a spus apoi ca au fost invocati si ingerii mei, pentru ca era cumva momentul. Oricum, o asemenea stare de fericire si implinire si deschidere nu am trait niciodata. Imi amintesc totul, secunda cu secunda, dar pur si simplu imi e greu sa povestesc pentru ca ar trebui sa scriu mult prea mult si....plictisesc. Nu sunt familiarizata cu termenii, nu am studiat lucrurile astea, doar spun ce am trait. Multi ar spune ca sunt dusa si evit sa povestesc asa ceva. Dar s-au schimbat multe in mine si pana atunci si de atunci incoace. Si, desi unii spun ca ar putea fi rodul imaginatiei, cred ca sunt suficient de rationala sa stiu unde e granita sau macar sa o aproximez.

 

pe mine nu m-ai plictisi daca ai povesti! si, crede-ma, si pe mine uneori ma cred dusa, pt ca comunic cu fantomele, asa ca.. bring it on :yahoo:

Editat de ..::GoThIk.GhOsT::..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu vreau sa fac reiki!!! tu unde te duci? si, app thunami, ce inseamna initiere??? :blink: :o: :D

pe mine nu m-ai plictisi daca ai povesti! si, crede-ma, si pe mine uneori ma cred dusa, pt ca comunic cu fantomele, asa ca.. bring it on :cool:

 

 

tu dece nu faci un topic sa ne povestesti ce iti zic ? io unul sint interesat de orice este paranormal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu vreau sa fac reiki!!! tu unde te duci? si, app thunami, ce inseamna initiere??? :blink: :o: :D

pe mine nu m-ai plictisi daca ai povesti! si, crede-ma, si pe mine uneori ma cred dusa, pt ca comunic cu fantomele, asa ca.. bring it on :cool:

Initierea inseamna sa dobandesti cunostinte intr-un anumit domeniu cu un anumit scop. Despre mine am mai povestit pe forum si nu are rost sa reiau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

forte interesanta aceasta tema!

imi pare bine ca am gasit acest topic :blink:

 

Sunt de acord cu tot ce ati spus voi ......dar la baza a tuturor intamplarilor di viata unui om sta

SUBCONSTIENTUL. pe care il modelezi tu. Al 3-lea ochi se deschide prin masaj si vointa interioara si se inchide

la fel prin vointa.E la fel cum ti ai controla subconstientul,la fel cum ti ai controla viata.

poate nu am dreptate dar am citit carti despre manipularea subconstientului si puterile lui supranaturale asupra vietii omului

si e cam la fel cu tehnica de deschidere a celui de al 3-lea ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×