Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Wow. Săracul diavol, îl tot pomeniți, sughiță. Voi și dincolo credeți că sunteți supuși torturilor, faza e că în marea voastră inteligență ar trebui să știți că spiritul e spirit, nu simte cum îl arde la cazan sau la ochiul maro Baphomet. Bine că stricați și topicul ăsta. 

Editat de MissHyde
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca spiritul nu simte durerea, atunci psihologia ce fel de stiinta mai e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat că după activarea celui de-al treilea ochi, mă aleg cu o mică adâncituă in frunte, in zona glandei pineale. E normal? Nu am găsit nicăieri informatii despre asta. Cu cât vibrațiile și pulsațiile sunt mai intense, cu atât adancitura e mai mare si foarte vizibila. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Anakira88 said:

Am observat că după activarea celui de-al treilea ochi, mă aleg cu o mică adâncituă in frunte, in zona glandei pineale. E normal? Nu am găsit nicăieri informatii despre asta. Cu cât vibrațiile și pulsațiile sunt mai intense, cu atât adancitura e mai mare si foarte vizibila. 

N-am auzit ca asta să implice și astfel de semne fizice evidente. Sunt altfel de semne, mai degrabă psihologice sau /și subtile.

Dar de ce crezi că ți-ai activat cel de-al treilea ochi? Ce te-a făcut să crezi asta?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/21/2019 at 3:58 PM, Kleopatrah said:

Daca spiritul nu simte durerea, atunci psihologia ce fel de stiinta mai e?

Psihologia ar fi știința psihicului și nu a spiritului. Dacă vrei o incursiune strict etimologică, spune-mi. Și te lămuresc. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.11.2020 la 17:57, Vriies a spus:

N-am auzit ca asta să implice și astfel de semne fizice evidente. Sunt altfel de semne, mai degrabă psihologice sau /și subtile.

Dar de ce crezi că ți-ai activat cel de-al treilea ochi? Ce te-a făcut să crezi asta?

Ce mă face să cred că-mi este activat cel de-al treilea ochi? Oricum, sunt multe de spus și toate reale. Citesc la alții despre aceasta experienta și mă face sa cred din ce în ce mai mult. Tot ce spune despre acest subiect, se întâmplă și la mine. Adancitura din mijlocul fruntii e mult mai vizibila după meditație sau după o proiecție astrala. Eu cred ca poate aduce și modificări la nivel fizic nu numai la nivel subtil. Al treilea ochi poate influenta alte persoane, adică amplifica emoțiile bune sau rele sau somn adânc, ei adorm . Sau faci ce zic, un fel de hipnoza, sau sunt aici dar nu ma vezi, sunt invizibila și nimeni nu ma vede. Iar ochiul pulsează și simt ca pot sa fac ce doresc. Atunci când energia din frunte se extinde în tot corpul, nimeni nu se poate atinge de mine, fruntea pulsează și e rece. Dacă cineva încearca sa ma atinga în momentul ala, cade sub hipnoza,sub energia mea 

Editat de Anakira88

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 11/22/2020 at 3:14 AM, Anakira88 said:

Ce mă face să cred că-mi este activat cel de-al treilea ochi? Oricum, sunt multe de spus și toate reale. Citesc la alții despre aceasta experienta și mă face sa cred din ce în ce mai mult. Tot ce spune despre acest subiect, se întâmplă și la mine. Adancitura din mijlocul fruntii e mult mai vizibila după meditație sau după o proiecție astrala. Eu cred ca poate aduce și modificări la nivel fizic nu numai la nivel subtil. Al treilea ochi poate influenta alte persoane, adică amplifica emoțiile bune sau rele sau somn adânc, ei adorm . Sau faci ce zic, un fel de hipnoza, sau sunt aici dar nu ma vezi, sunt invizibila și nimeni nu ma vede. Iar ochiul pulsează și simt ca pot sa fac ce doresc. Atunci când energia din frunte se extinde în tot corpul, nimeni nu se poate atinge de mine, fruntea pulsează și e rece. Dacă cineva încearca sa ma atinga în momentul ala, cade sub hipnoza,sub energia mea 

 

Pentru că la vremea respectivă, eram într-o pauză net-istică, îți răspund și aici.

Sunt deschis spre metafizică, spre paranormal, spiritualitate și alte „fenomene subtile”, să le spun așa, chiar dacă acestea sunt respinse în bloc de concepțiile materialiste. Am căutat, am citit mult în domeniu, am analizat încercând să despart bobul de neghină și chiar am practicat și meditația. 

Spuneai că: „Al treilea ochi poate influenta alte persoane, adică amplifica emoțiile bune sau rele sau somn adânc, ei adorm . Sau faci ce zic, un fel de hipnoza, sau sunt aici dar nu ma vezi, sunt invizibila și nimeni nu ma vede. Iar ochiul pulsează și simt ca pot sa fac ce doresc. Atunci când energia din frunte se extinde în tot corpul, nimeni nu se poate atinge de mine, fruntea pulsează și e rece. Dacă cineva încearca sa ma atinga în momentul ala, cade sub hipnoza,sub energia mea” 

Pentru că nu știu mai multe amănunte despre experiențele tale, bazat strict pe ceea ce ai afirmat mai sus, deocamdată ți-aș zice să ai grijă să nu pierzi controlul realității și să o dai pe lumea fanteziei. Trăirile subiective e musai să fie verificate! 

 

Uite un link interesant. Mă rog, care s-ar putea să te intereseze. De fapt, mai interesante sunt comentariile, pentru că vin și discută cei ca tine care susțin că li s-ar fi deschis cel de-al treilea ochi...

https://www.holycitysinner.com/2020/01/22/signs-your-third-eye-is-starting-to-see/

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×