Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Apa calda & tenul

Postări Recomandate

Si eu sunt de parere ca apa calda imbatraneste tenul.

Nu este recomandata nici la sani, pe care apa rece ii "revigoreaza".Parul e indicat sa se clateasca la final cu apa rece,ca il face mai stralucitor :flowers:

 

 

Apropo si dusurile reci sunt indicate.........pentru cei care rezista :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sunt de parere ca apa calda imbatraneste tenul.

Nu este recomandata nici la sani, pe care apa rece ii "revigoreaza".Parul e indicat sa se clateasca la final cu apa rece,ca il face mai stralucitor :o:

Apropo si dusurile reci sunt indicate.........pentru cei care rezista :yahoo:

 

 

Da soro, da ce te faci cu caldura record de asta iarna.....aa? Ca nimeni nu-s poate alege mostenirea genetica, asa ca indiferent de am face si la cati ani, daca e sa arati bine, bine, daca nu.....toate sfaturile si cremele din lume nu vor avea efectul dorit.

Si sa ne fie cu iertare, dar cand vine vorba de astfel de dorinte, nimic nu-i bun, in comparatie cu ce ne-am dori. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dimineata, dupa ce ma spal pe fata (cu apa rece),plimb pe fata si pe gat un cub de gheata. inchide porii,energizeaza si incetineste aparitia ridurilor, mai ales cele de la ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu ma mai spal cu apa calda pe fata de cand eram prin clasa a 10-a. In nici un caz apa calda nu poate fi buna pentru ten, dar nici apa PREA rece nu face chiar bine.

Insa sfatul meu este altul: pentru a impiedica aparitia ridurilor, incercati sa folositi mai putin machiaj. Iar daca e sa folositi in cantitati industriale, atunci alegeti macar produse de calitate, o sa va dauneze mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru a impiedica aparitia ridurilor, incercati sa folositi mai putin machiaj. Iar daca e sa folositi in cantitati industriale, atunci alegeti macar produse de calitate, o sa va dauneze mai putin.

bine zis, aici sunt de acord cu tine... produse de calitate superioara, putine si bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×