Sari la conținut
Forum Roportal
inssomnnia

caderea parului la pisica

Postări Recomandate

acum 3 zile am primit o superba pisicuta birmaneza, in varsta de 6 saptamani. problema noastra e ca am observat ca i-a cazut parul complet de pe o portiune de piele din jurul boticului, in partea stanga a nasului. nu stiu daca e din nastere, sau daca i-a cazut parul in timpul vietii, cert e ca acolo nu mai are par deloc. se vede pielea, chiar langa mustati.

ce vreau sa va intreb, e daca ati mai intalnit asemenea situatii, daca e rost de ingrijorare, daca aveti idee de la ce e, si asa mai departe. orice ar fi de folos.

in rest, pisica nu pare sa aiba probleme, mananca, bea, doarme, isi face nevoile, si mai ales se joaca foarte mult.

multumesc mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisica mea a avut o astfel de problema cu o portiune de par, si eu m-am speriat , an sunat persoana de la care la-am luat si astfel am aflat ca el fusese intepat de albina exact in acel loc, m-am dus la doctor cu el si mi-a dat tratament......, dar el a ramas sensibil in acel loc, si la fiecare schimbare de anotimp se tot scarpina pana isi face rana :spiteful:

 

Te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru, pentru ca nu poti stii de unde i se trage..... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×