Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Seara Oscarurilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din pacate observ ca Maia a noastra nu e nominalizata... :spiteful:(((((((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar castigatorii sunt:

 

ACTOR IN A LEADING ROLE

Jamie Foxx

RAY

 

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

Morgan Freeman

MILLION DOLLAR BABY

 

ACTRESS IN A LEADING ROLE

Hilary Swanca

MILLION DOLLAR BABY

 

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

Cate Blanchett

THE AVIATOR

 

ANIMATED FEATURE FILM

THE INCREDIBLES

Brad Bird

 

ART DIRECTION

THE AVIATOR

Dante Ferretti (Art Direction); Francesca Lo Schiavo (Set Decoration)

 

BEST PICTURE

MILLION DOLLAR BABY

Clint Eastwood, Albert sa. Ruddy and Tom Rosenberg

 

CINEMATOGRAPHY

THE AVIATOR

Robert Richardson

 

COSTUME DESIGN

THE AVIATOR

Sandy Powell

 

DIRECTING

MILLION DOLLAR BABY

Clint Eastwood

 

DOCUMENTARY FEATURE

BORN INTO BROTHELS

Ross caauffman and Zana Briscai

 

DOCUMENTARY sORT SUBJECT

MIGHTY TIMES: THE CHILDREN-sa MARCH

Robert Hudson and Bobby Houston

 

FILM EDITING

THE AVIATOR

Thelma Schoonmacaer

 

FOREIGN LANGUAGE FILM

THE SEA INSIDE

Spain

Directed by Alejandro Amen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea :

 

1 prea mare importanta de-lui Eastwood _care mie personal nu-mi inspira nimica iar filmul mi sa-a parut slabut

 

2 ma bucur pentru scenaristul lui Etenal Sunsine of the Spotless Mind ( filmul tocmai ce il vazusem il am prospat in cap si e super tare si joaca super fabulosul genialul si dragul meu Jim Carrey :spiteful: )

 

3 apreciem recompensa pentru The Aviator , filmut dragut , comercial intr-un pur stil american !

 

4 de-abia astept sa vad mult laudatul The sea inside (vezi Globul de aur ) si Motocycle diares

 

5 Apresiem si The Incredibles ! dragut chiar ca lumea

 

6 Asprept sa le vad pe toate cat mai curand !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bravo pentru "eternal sunsine....".mi-a placut sincer foarte mult si la-a cataloga ca fiind BUN.

vad ca e tare renumit MILLION DOLLAR BABY si vreau sa ma uit la el.da' nu prea il am la suflet ca actor pe clint eastwood :spiteful: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea :

1 prea mare importanta de-lui Eastwood _care mie personal nu-mi inspira nimica iar filmul mi sa-a parut slabut

[snapbacca]29302[/snapbacca]

 

Nu toate filmele care primesc Oscaruri sunt cu adevarat bune... fiecare padure cu uscaturile ei...

Astept sa vad si yo filmul ca sa ma dau mai mult cu parerea... nu stiu de ce, dar am avut o presimtire ca Di Caprio nu va castiga Oscarul... :spiteful: :crazy: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu toate filmele care primesc Oscaruri sunt cu adevarat bune... fiecare padure cu uscaturile ei...

Astept sa vad si yo filmul ca sa ma dau mai mult cu parerea... nu stiu de ce, dar am avut o presimtire ca Di Caprio nu va castiga Oscarul...  ;)  ;)  :)

[snapbacca]29383[/snapbacca]

 

asta cam asa e , eu una ma asteptam ca Di Caprio sa ia o statuie dar ... n-a fost sa fie . Nu sunt mare fan , dar in The Aviator a jucat excelent ! recomand filmul , e destul de comercial cu toate ca totusi in comparatie cu altele mai are si altceva ... merita vazut filmul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Premiile Oscar 2010

 

 

 

Azi noapte, a avut loc cea de-a 82-a ediţie a decernării premiilor Oscar.

 

The hurt locker este marele c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat la Premierea Oscar in 2023, 12 Martie

*Nu se poate ca toate premiile sa fie acordate negrilor, fiind de alta culoare decat alb, e vorba de arta nu de altceva, dar nu se vrea intelege asta!!!   Si in alti ani majoritatea negrilor n-au meritat Premiul, dar sa scape de gura lor li s-a acordat si celori de 300 kg.   Cel mai urat busines este premierea Oscar de la o vreme incoace.   Razboiul din Ukraina nu s-a putut aminti, era total interzis doar ca nu vor violenta americanii, dar negrii au drepturi ca sint discriminati.   Aluneca terenul de sub industria asta cum vad.*

 

Angela Bassett Stays Seated During Jamie Lee Curtis’s 2023 Oscar Win, Despite Standing Ovation

Story by Raven Brunner  Yesterday 6:26 PM
 
We’ve long heard the cries of “Oscars so white,” but tonight’s ceremony takes the cake. During the most anticipated award of the night, Oscar nominee Angela Bassett stayed seated as Jamie Lee Curtis collected her win for Best Supporting Actress, which many are dubbing a “legacy win.” 

The Everything Everywhere All At Once actor was nominated alongside her costar, Stephanie Hsu, Bassett for Black Panther: Wakanda Forever, Kerry Condon for The Banshees of Inisherin, and Hong Chau for The Whale

During the time between the nomination announcement and the awards ceremony, many struggled to predict who would win, as Curtis has found success at other award shows during this season and gathered support for the nomination, her first at age 64 after over two decades of working in the industry. 

https://decider.com/2023/03/12/angela-bassett-jamie-lee-curtis-2023-oscar-win-remains-seated/

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×