Sari la conținut
Forum Roportal
Rusul Singuratic

Conflictul Nuclear Iran - Occident

Postări Recomandate

E interesant cum Schimbarea ma acuza pe mine de afinitate cu Rusia, desi in timp ce eu purtam aceasta discutie deloc pro-rusa cu Rusul Singuratic, el tacea malc:

 

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...st&p=742902

 

Nu are nici o postare acolo falnicul anti-rus Schimbarea, dar ce abitir sare cu gura ca as fi pro-rus! Ce interesant. Ce jocuri. Ce Schimbare. Oare ce s-o fi intamplat?

 

Ca sa nu mai vorbesc de asemanarea intre opinia Rusului in legatura cu disparitia productie manufacturiere in Vest si cea a Schimbarii, care in aceeasi perioada vorbea despre aceeasi chestie, despre dependenta Vestului de servicii, despre sfarsitul Vestului chiar!!!

 

Iar acum se da mare pro-Occident. Mai sa fie. Ce Schimbare..... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă autorităţile statului coboară la nivelul insurgenţilor, ăla nu mai stat, e o adunătură de sălbatici.

Nu mai făcusei demult un comentariu prostesc, chiar

Editat de Rusul Singuratic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iranul este un stat democratic care poseda un parlament si un guvern ales de popor.Chiar si Consiliul Expertilor, instanta care poate sa-l demita pe Aiathola este aleasa in urma unui scrutin popular.

Si Marea Adunare Nationala era aleasa democratic prin vot, nu ?

parca :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si iese mereu acelasi partid, corect.

Adica tu sustii ca Iranul este o democratie, nu ?

Asta unde ai mai citit-o ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iranul este un stat democratic care poseda un parlament si un guvern ales de popor.Chiar si Consiliul Expertilor, instanta care poate sa-l demita pe Aiathola este aleasa in urma unui scrutin popular.

Aşa e :D Un stat democratic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar si Consiliul Expertilor, instanta care poate sa-l demita pe Aiathola este aleasa in urma unui scrutin popular.

Cam anglo-saxonă traducerea ta pentru "Majles e Khebregan". Eu aş spune că "Adunarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum n u este un stat totalitar.Termenul de totalitarism este specific regimurilor laice din Europa si nimica mai mult.

Nu era nevoie de (size 5) ca să scrii o prostie ca asta. După definiţia ta, Cuba şi Coreea de Nord nu sunt regimuri totalitare :jester: pe criterii pur geografice. Iar dacă tu crezi că totalitarismul şi regimurile conduse de clerici se exclud reciproc, poate ar fi cazul să mai citeşti una-alta :) Măcar pe forum, dacă nu din cărţi. Adevărate exemple de toleranţă, regimurile astea islamiste :(

 

 

P.S. Cred că am găsit o traducere şi mai bună pentru "Majles e Khebregan" - Sfatul

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×