Sari la conținut
Forum Roportal
Harmanos

Windows XP

Postări Recomandate

Salut! am si eu o problema si nu as vrea sa dau gres...Vreau sa nu ma mai intrebe de user Acount cand urca Windows'ul ... efectiv sa urce fara sa fiu intrebat si bla bla bla parola ... ce trebuie sa fac ? P.S. sunt unic administrator si nu am nevoie sa ma intrebe user si parola .... Va Multumesc! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! am si eu o problema si nu as vrea sa dau gres...Vreau sa nu ma mai intrebe de user Acount cand urca Windows'ul ... efectiv sa urce fara sa fiu intrebat si bla bla bla parola ... ce trebuie sa fac ? P.S. sunt unic administrator si nu am nevoie sa ma intrebe user si parola .... Va Multumesc! :)

 

tu vorbesti de dezactivarea parolei la logarea in windows? si apropo ce versiune de windows(2000,98,nt,xp,vista)?

 

in principiu Control Panel/User Accounts si de acolo te descurci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu vorbesti de dezactivarea parolei la logarea in windows? si apropo ce versiune de windows(2000,98,nt,xp,vista)?

 

in principiu Control Panel/User Accounts si de acolo te descurci.

 

 

asta stiam si eu ... user Accounts ... dar nu e de acolo ... acolo e doar Acount'ul meu ... nu Gguest sau bla bla bla cand urca win ... apare fereastra aia logOn ... user name si parola ... parola nu am si dau doar ENTER si apoi urca ... e chestia aia eu vrea sa o scot ... sa urce fara sa mai apara acea fereastra ... si sa dau Enter ... (Windows XP Sp2)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa urce? asta e traducere de la boot-up? :crazy:

 

in fine ... Nu mai sunt sigur, dar daca dai disable la Fast User Switching, parca inceta sa te intrebe de parola inexistenta. Daca nu, folosesti un soft de tweaking (gen X-Setup, WinBoost, TweakNow Powepack ...), cu care dai enable la automatic logon :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Start->Run. Aici tastezi comanda: control userpasswords2 dupa care dai OK. Debifezi casuta Users must enter a user name and password to use this computer. Click pe butonul Apply apoi pe OK.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×